Pravda o tom, čo sa naozaj stalo v Charlottesville

V sobotu 12. augusta 2017 v mestečku Charlottesville (štát Virgínia) vypukli nepokoje a došlo k zrážke protestujúcich. Ako to už tradične býva, z jednostranných a zaujatých médií sa pravdu nedozviete. Predpokladám, že práve preto ste otvorili môj blog.

Momentálne je v USA najnovším trendom démonizovanie Občianskej vojny a všetkého, čo s tým má čokoľvek spoločného. Vojna Severu proti Juhu, počas ktorej sa Juh snažil odtrhnúť od Severu, v podstate celá vojna sa točila okolo ukončenia otroctva a závislosť južných štátov, ktoré produkovali bavlnu a boli závislí na lacnej pracovnej sile otrokov, zatiaľ čo Sever bol silne orientovaný na industriálnu manufaktúru. Kedže Sever nedokázal konkurovať európskym manufaktúram a nemohli im za vysokú cenu ponúknuť bavlnu dovezenú z Juhu, zatiaľ čo Juh preferoval voľný trh, Sever chcel zaviesť vysoké tarify na bavlnu z Juhu. Vojna trvala od roku 1861 a bola ukončená v roku 1865 porazením Juhu, zastavením myšlienky odtrhnutia a ukončením otroctva.

Každá krajina má svoju históriu. Históriu zmeniť nedokážeme, ale môžeme sa z nej poučiť. V dnešnej dobe už nie je dôvod pozerať na hriechy pra-otcov. Južné štáty boli na svoju históriu hrdé, mnoho ľudí v tejto vojne zahynulo a jednoducho k tejto krajine patrí. Občianska vojna vždy bola a bude súčasťou USA, či sa to niekomu páči alebo nie.

Existuje mnoho zachovaných bojísk, múzeí, pamätníkov, sôch. Hlavným a oficiálnym symbolom južnej Konfederácie bola Konfederačná vlajka (nazývaná aj rebelská vlajka):

800px-Confederate_Rebel_Flag.svg

Zdroj

Musím poznamenať, že približne od zvolenia Baracka Obamu (údajne prezidenta, ktorý mal zlepšiť rasové vzťahy), sa začala rasová situácia v krajine podstatne zhoršovať a polarizovať. Z osobnej skúsenosti môžem povedať, že odkedy bol zvolený demokrat, všetky média sa odrazu stali ľavicovými propagandistickými kúskami, k slovu a moci sa začali dostávať ľavicové organizácie a práve za vlády Obamu sa sformovala domáca ľavicová teroristická a rasistická organizácia Black Lives Matter (BLM), o ktorej si podrobnejšie môžete prečítať v mojom staršom blogu.

Každý deň sa zobúdzam s tým, že niekto je niečím “urazený”. Vyrástla nová generácia bojovníkov za sociálnu spravodlivosť, odchovaná na propagandistických marxistických univerzitách, ktorými sa zadĺžili tisíce dolárov na niekoľko najbližších rokov, len kvôli tomu, aby mohli získať titul zo sociológie.

Takže s podhubím, ktoré dopomohlo k organizácii ako BLM, sa vytvorila “Thought police”, teda myšlienková polícia. Kto čítal Orwellov román 1984, tak už vie, na čo narážam, a upozorňujem, že toto nie je úplne prvá podobnosť.

Snehové vločky sa topia každý deň. Či je leto, či je mráz. Chcú vytvoriť akúsi bezpohlavnú, beznázorovú, myšlienkovo bezfarebnú, historicky “čistú” spoločnosť bez akejkoľvek kultúry (teda aspoň tej európskej). Priznám sa, že už si to aj na mojom zmýšľaní vybralo daň. Keď som v roku 2012 odišla zo Slovenska, ani by mi nenapadlo, že takéto veci sa mi vôbec budú preháňať hlavou.

Vráťme sa teda ku Konfederačnej vlajke, ktorá toto všetko začala. Zaujímavé, že táto myšlienka o jej odstránení sa dostala do mainstreamu až v roku 2015, kedy sa začali kryštalizovať prvé snehové vločky. Podotýkam, že boli hlavne biele. A tieto vločky si odrazu zmysleli, že Konfederačná vlajka je symbolom rasizmu, otroctva a musí zmiznúť z povrchu zemského. Viem, že typickému Europánovi je sloboda slova neznáma. Asi by ju nespoznal, ani keby mu vrazila priamo do hlavy. Ale to viete, politici a ich zákony sú véééľmi subjektívne. Zatiaľ čo napríklad na Slovensku je nezákonné vyobrazovať akékoľvek nacistické symboly, praktizovať tieto myšlienky a pod., vlajky komunizmu, komunistické pomníky ďakujúce červenej armáde, ktorá reprezentuje najhorší sociálno-spoločenský politický režim, aký kedy ľudstvo videlo, a ktorý mal vo svete viac obetí, než čokoľvek iné, zobral jednotlivcom to absolútne a jediné, čo ako ľudské bytosti mali – slobodu, tak to je úplne v pohode. No USA bolo založené na princípoch slobody – slobody vlastniť zbrane, individuálnych slobodách a jednou úplne najzákladnejšou a najdôležitejšou – slobody prejavu. Je jedno, či vyobrazíte vlajku nacistov, komunistov, Konfederačnú alebo trebárs aj komplet bielu francúzsku vlajku, je to vaše právo, a pokiaľ nikomu neubližujete, alebo nepredstavujete priamu hrozbu, je to vašou osobnou voľbou. Dovolím si len dodať, že aj napriek tomu, že Konfederačná vlajka v Južnej Karolíne visela na vládnej budove od roku 1962, v USA sa však kvôli tomu opätovne neobnovilo otroctvo. Takže len preto, že si niekde pochoduje 200 komunistov – ako na zrazoch pri spomienkách na oslobodenie, ktoré často môžete vidieť na Slovensku – neznamená, že na Slovensku budeme mať opäť komunizmus. Len podotýkam na to pokrytectvo zákona. A médií.

Takže v roku 2015 sa vtedajšia guvernérka Južnej Karolíny Nikki Haley (momentálne je v rámci Trumpovej administratívy poverenou ambasádarkou pre OSN, a je to ďalšia zo skupinky RINO – Republican In Name Only – teda republikánkou len menom, rozumej, je to vojnová štváčka) rozhodla o stiahnutí Konfederačnej vlajky z vládnej budovy, čo bolo podporené petíciou na MoveOn.org a stretla sa aj s podporou Obamu. Vlajka bola oficiálne zvesená 10. júla 2015. A týmto sa začali historické čístky v USA. Nasledovali ďalšie štáty; obchod ako Walmart prestal tieto vlajky predávať, Amazon ich predaj zakázal, nasledovali stránky ako Etsy, Target a Google, ktoré takisto prestal predávať výrobky s tématikou vlajky. Americký hráč golfu, ktorý si kúpil ikonické auto nazvané “General Lee” zo seriálu “The Dukes of Hazzard” dal na origináli premaľovať Konfederačnú vlajku na americkú.

Lenže ľavica sa pri tomto nezastavila a pokračuje ďalej. Pretože pre nich nič nie je dostatočné. Začali sa dožadovať stiahnutie memoriálov a sôch generálov. Aby som dostatočne zdôraznila závažnosť ich konania, musím spomenúť skupinku aktivistov, ktorí sa v Memphise snažili vykopať hrob generála Forresta a presunúť jeho pozostatky na “vhodnejšie” miesto a na miesto jeho posledného odpočinku narukovali s lopatami.

Psychopati túžiaci po zničení všetkého v histórii dokonca zašli až tak ďaleko, že na Twitteri zverejnili názor, že vlajka amerického štátu Maryland je inšpirovaná Konfederačnou vlajkou a musí byť nahradená. Pre ilustráciu, takto vyzerá vlajka Marylandu:

2000px-Flag_of_Maryland.svg.png

Zdroj

Len chvíľka googlenia stačí na to, aby ste zistili, že vlajka je založená na symbole prvého lorda Baltimoru a ten nemal s Konfederáciou absolútne nič spoločného, kedže sa datuje zo 17. storočia.

Najčerstvejší príspevok je zo štátu Oregon, kde sa základné školy premenujú z názvu “Lynch View”, “Lynch Meadows” a “Lynch Woods”, pretože meno Lynch je údajne urážajúce, pre obyvateľov má rasistický podtón, pretože si to automaticky spájajú s “lynčovaním” otrokov. Čo je smutné, je fakt, že tieto školy boli pôvodne pomenované po rodine menom Lynch, ktoré tieto pozemky školám darovala a nemá s otroctvom a ani rasizmom vôbec nič spoločné. Zaujíma ma, kedy sa spustí petícia za to, aby si meno zmenila aj Loretta Lynch, ktorá bola generálnou prokurátorkou za Obamu, a sama je černoškou. Ale kedže je demokratka, tak k tomu asi nikdy nedôjde.

Môžem sa s vami staviť, že viem, čo bude nasledovať. Ďalšími na muške budú ” The Founding Fathers”, teda zakladatelia USA – Tomas Jefferson, George Washington. Pretože boli vlastníkmi otrokov. Neva, že sa im podarilo vytvoriť základy modernej libertariánskej vlády, že zadefinovali základné pojmy, ktoré sa odvtedy nepodarilo napodobniť žiadnej inej vláde na svete, a priniesla prosperitu predtým nevídanú.

***

Dôvodom zhromaždenia, ktoré sa uskutočnilo v sobotu pod názvom “Unite the right”, teda “zjednoťme pravicu”, bola práve socha generála Leeho, ktorá bola odhlasovaná na odstránenie. Zhromaždenie bolo ohlásené vopred a mesto im žiadosť o zhromaždenie zamietlo. S pomocou ACLU – American Civil Liberties Union – ktorí sú väčšinou na strane ľavice, no v tomto prípade sa tohto zhromaždenia zastala, nakoľko právo zhromažďovať sa a sloboda prejavu je zakotvená v Ústave, sa podarilo žiadosť dostať na súd, ktorý ju odobril. Chcela by som len podotknúť, že mestečko Charlottesville je pod taktovkou demokratov. Primátor mesta sa pred pár mesiacmi vyjadril, že jeho mesto sa stane mestom najväčšieho odporu v USA (voči Trumpovi). Dodám, že primátor bol do pozície dosadený Timom Kainom, ktorý v posledných voľách kandidoval po boku Hillary Clinton ako jej viceprezident. A za zmienku dúfam stojí aj fakt, že syna Tima Kaina bol zadržaný pri ľavicových výtržnostiach, kde bol po boku ľavice.

V skratke popíšem priebeh akcie. Kedže mesto o akcii vedelo a bolo to verejnou záležitosťou, zapojila sa do toho Antifa – známa fašistická “proti-fašistická skupina”. Títo však povolenie na zhromaženie a protest proti prvému zhromaždeniu zjavne nepotrebovali, pretože žiadne nemali. Myslím, že nikoho neprekvapí, že kdekoľvek sa Antifa objavila, tam boli nepokoje, násilie, útoky, zranenia, ničenie súkromného aj verejného majetku. Pretože to je to, čo ľavičiari robia. Ľavičiarov nezaujímajú fakty, nezaujíma ich debata, nechcú konverzáciu. Sú to násilní ľudia, ktorí sú schopní ozbrojiť sa čímkoľvek a zaútočiť na vás len preto, že s vaším názorom nesúhlasia.

Takže ako už podľa očakávaní, alternatívna pravica a časť pravice vo všeobecnosti, sa zhromaždila, bolo tam veľa rôznorodých skupín, vrátane KKK, snažili sa mať rôzne príhovory, no keď sa tam dostavila Antifa, zhromaždenie bolo okamžite prerušené. Boli povolané policajné zložky, dokonca aj národná stráž. Na zromaždenie prišlo asi 500 ľudí, a približne rovnaký počet členov Antify a asi 500 policajtov. Čo je počet dvoch ľudí na jedného policajta. Z toho čo vieme a čo môžeme vidieť z videozáznamov, Antifa začala napádať pravicu. Policajti zasiahli a začali pravicu tlačiť smerom do násilných “anti-fašistov”. V každom normálnom prípade protestov, a som si istá, že každý jeden policajt je takto vycvičený, vrátane národnej stráže, sa v prípade stretu dvoch odlišných hnutí sa policajti zoradia a vytvoria “ľudský štít” medzi konfliktnými stranami. Nie v tomto prípade. Polícia konflikt svojím postupom umocnila a zrazu sa vyparila. Aj ACLU muselo potvrdiť, že policajným zložkám bolo lokálnou vládou a politikmi nariadené z konfliktu odstúpiť a nezasahovať (bezdôvodne; občania boli ponechaní napospas chaosu, bez akejkoľvek pomoci, prípadne možnosti zastavenia konfliktu). O takomto niečom som ešte nepočula. Keď si pozriete zábery z bitiek, neuvidíte tam ani jedného policajta. Verím, že toho politické rozhodnutie bolo urobené naschvál, v očakávaní organickej reakcie na situáciu, ktorá sa aj stala. 23 ročný člen pravice si to autom namieril priamo do davu ľudí, čo si vyžiadalo jednu obeť na živote. Politici sa snažili urobiť čokoľvek, aby bol výsledok čo najdramatickejší, čo sa im podarilo.

Samozrejme, už to bolo v každej televízii, kde hovorili, že pravica je násilná a ani jedna televízia nepovedala slovo o Antife a o ich členoch, ktorí skandovali “Udrite nacistov”, po ľuďoch hádzali podomácky vyrobené bomby s močom, fekáliami, útočili podomácky vyrobenými plameňometmi, baseballovými pálkami. Na mnohých záznamoch je vidieť ako členovia Antify napadli novinárov, ktorí situáciu len dokumentovali. V médiách ticho. Slovo Antifa sa skloňovalo len s pozitívami ako “statočná žena”, “protifašistický protest” a podobne. Je to však práve tá ľavica, ktorá nie je schopná dialógu. Najprekvapujúcejšia bola správa, keď sa zrútil policajný vrtuľník, ktorý sa vtedy vznášal nad mestom a monitoroval situáciu. Pri páde zahynuli dvaja policajti a titulky v správach sa snažili naznačiť, že to je vina pravice a neonacistov. Ani jedno médium z tejto situácie neobvinilo Antifu, ktorí obmedzili právo slobody prejavu, narušili zhromaždenie, na ktoré mali povolenie a vyhrotili ho do násilností.

Pozrite, ja nesúhlasím s akoukoľvek formou násilia, v žiadnom prípade by som nepodporila orgaizáciu ako napríklad KKK, prípadne podporovateľov Hitlera. Ale aj ten posledný Hitlerov podprovateľ, ktorý verí v čokoľvek, čomu chce veriť, má slobodu slova. Táto sloboda slova je garantovaná Ústavou a neexistuje, aby si médiá interpretovali a podporovali takéto protesty, pretože oni neurčujú, čo je povolené a čo nie, a či môže niekoho niekto len tak napadnú, hodiť do neho tehlu alebo mu rozbiť hlavu zámkom na bicykel. A rozumný človek dokáže argumenty týchto ľudí vyvrátiť a viesť produktívnu debatu. Ja by som sa nikdy nebála viesť debatu s extrémou ľavicou, ani neonacistami. Pretože verím, že moje názory, fakty a štatistiky sú správne a viem si ich obhájiť. Zatiaľ čo ľavica sa utieka len k násiliu a snahe obmedziť slobodu slova (čo z nej robí fašistov) a dokonca verí, že môžu fyzicky napadnúť kohokoľvek, s kým nesúhlasia! Ľavica nerešpektuje absolútne žiadnu slobodu slova, ktorá je chránená Ústavou.

Čo ma dnes večer najviac rozhorčilo, bolo video psychopatov, ktorí sa sami rozhodli obviazať šnúru okolo krku sochy (tentokrát v Južnej Karolíne) a stiahli ju z podstavca, zničili ju, kopali ju, pľuli na ňu, zatiaľ čo víťazoslávne tancovali a kričali. Zaujíma ma, či toto urobia aj s sochou Lenina, ktorá v súčasnosti stojí v meste Seattle (štát Washington). Keď si to zadáte do Googlu, nenájde vám žiaden kontroverzný článok týkajúci sa tejto sochy, žiadne rozhorčené statusy na Twitteri. Táto socha zjavne nikomu nie je tŕňom v oku. Lebo Marxizmus a Leninizmus je cool!

Statue_of_Lenin_Seattle

Zdroj

Čo vás možno prekvapí je, že táto socha Lenina bola vytvorená bulharským sochárom a bola pôvodne nainštalovaná v Poprade. Po páde komunizmu bola odstránená a vtedajší americký profesor (ľavicová intelektuálna kvariareň) zo štátu Washington, ktorý sochu našiel, sa nad ňou “uľútostil” a zakúpil ju, aby ju v troch častiach previezol do USA. Najprv ju chcel vystaviť vo svojom rodnom meste, no jeho žiadosť bola obyvateľmi zamietnutá a rok po jej dovoze zomrel v autohavárii. Po jeho smrti bola socha vystavená v Seattli.

***

Toto zhromaždenie bolo zneužité politikmi a médiami na očiernenie akejkoľvek pravice. Pretože ľavičiari nemajú žiadne stanovené hranice. Tí budú kričať: “Krajná pravica sú neonacisti!”. Fajn, tak čo je teda tá krajná pravica? “No neviem”. Potom to bude “Pravica sú neonacisti”. Tak zadefinuj pravicu. “Hmmm… netuším”. A potom to bude každý, kto volil Trumpa (lebo?) a každý, kto nosí jeho šiltovku. Definícia proste neexistuje a každý, kto s ľavicou nesúhlasí, bude označený za neonacistu. Keď sme v januári pešo kráčali Washingtonom na inauguráciu, aj na mňa a môjho manžela kričali, že sme fašisti. WTF?! Doma máme Trumpovu šiltovku, no odmietame ju nosiť na verejnosti. Bojím sa, že nás ľudia na ulici verbálne alebo fyzicky napadnú, že nám barista v kaviarni (Starbucks bojkotujeme!) napľuje do kávy, prípadne sa to odrazí na práci s našimi klientmi. A to všetko len preto, že sme podporovateľmi Donalda Trumpa, pretože chceme slobodnú krajinu, chceme menej regulácií, chceme viac pracovných miest, chceme, aby sa každý mal dobre a mal príležitosť si splniť svoj americký sen, chceme, aby domáce obyvateľstvo bolo uprednostnené pred ilegálnymi imigrantnmi, pretože nás nebaví celá táto politická korektnosť, ktorá je diktovaná médiami a ľavicové politiky, ktoré boli presadzované od Obamu. A len tak zo zaujímavosti – podporovali by sme kohokoľvek, kto by mal rovnaké názory a osobnosť ako Donald. Hoc by to bola aj černošská alebo hispánska žena. Takže kto je tu rasista?

Masmédia si pod sebou podpílili ďalší konár. Ale väčšina ľudí už pozná ich špinavé praktiky. Práve preto existujú alternatívne blogy, ktoré vám povedia viac, než zaujatý zmanipulovaný obsah prebratý od CNN – fake news.

 

Sources:

https://en.wikipedia.org/wiki/American_Civil_War

https://en.wikipedia.org/wiki/Modern_display_of_the_Confederate_flag#Removal_from_South_Carolina_State_Capitol

https://www.theguardian.com/us-news/2015/jul/10/confederate-flag-south-carolina-statehouse

http://www.breitbart.com/big-government/2015/07/11/memphis-city-council-votes-to-dig-up-grave-of-confederate-general-sell-his-statue/

http://www.oregonlive.com/education/index.ssf/2017/07/lynch_elementary_schools_will.html

Robert E. Lee Charlottesville Statue: 5 Fast Facts You Need to Know

https://en.wikipedia.org/wiki/Statue_of_Lenin,_Seattle

http://time.com/4900779/durham-north-carolina-confederate-statue-pulled-down-protesters/

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s