Otvorený list Tomovi Nicholsonovi

Drahý Tom Nicholson,

myslím, že môj čas nadišiel a po tom, čo som sa niečo pred vyše rokom rozhodla tvoje články (pseudo-výplody) ignorovať, v poslednej dobe mi to akosi nedá. Stále sa mi tá tvoja štýlová homlesácko-hipterská fotografia objavuje na Facebooku a nedá sa ani prehliadnúť, akým štýlom píšeš.

Keď som o tebe po prvý krát počula, bolo to v spojení s Gorilou, mala som vtedy ešte len po dvadsiatke a spisy som sa snažila prečítať online – bolo to dosť komplikované, ale snaha sa cení. V tvojom prípade to však zostalo iba pri snahe, že? Škoda. Ešte väčšia škoda nastala, keď som si začala všímať, kde a ako sa angažuješ, a čo to vlastne píšeš. Rozum sa mi zastavuje.

Viem, že si chytrý človek. A som si istá, že si si plne vedomý toho, čo robíš. Vieš, ono to je taký paradox, počúvať ľudí plných tolerancie – ako ty – ktorí držia v jednej ruke transparent “Love Trumps Hate” a druhou rukou mlátia Trumpových podporovateľov. Tak to si ty. Som si istá, že takto verejne do detailov zachádzať nemusím, sám si musíš byť vedomý svojej politickej orientácie, tak to sem len tak napíšem narovinu – ľavičiar. Áno, povedala som to nahlas, je to vonku. Myslím, že tam nie je veľmi o čom a hádam budeš so mnou aj súhlasiť. Či?

Vieš, Tom, tvoja fascinácia Donaldom Trumpom, a úroveň nenávisti, ktorú k tomuto človeku cítiš, je priam hmatateľná. Až je to smutné, že dospelý človek sa dokáže takto verejne ponížiť a produkovať články v štýle päťročného dieťaťa, ktoré nedostalo hračku, ktorú chcelo. Vidíš a teraz rozmýšľam nad tým, že možno až taký rozumný nie si a iba to na nás hráš. Pretože každý rozumný človek, ktorý má aspoň trocha zdravého rozumu, by nemohol pretláčať Hillary za prezidentku. Ale poďme teda pekne poporiadku.

Týmto blogom ťa chcem vyprovokovať k odpovedi. Oslovujem hviezdu bratislavskej kaviarne, a keďže si taký sveta znalý, uznávaný investigatívny žurnalista, ktorý dostal jeden stĺpček denne, aby napísal nenávistný názor na Trumpa, som si istá, že mi budeš vedieť odpovedať na moje otázky hravo. Alebo mi práve naopak potvrdíš, že žiadne odpovede vlastne ani nemáš a si len plný pro-socialistickej, ľavicovej, komunistickej a dovolím si povedať aj fašistickej ideológie. Vopred sa ospravedlňujem, lenže SME preplatené nemám, neprispela by som tomuto propagandistickému plátku a ani tebe, Tom, jediným centom. Takže citujem len z tvojich verejne dostupných viet.

Tak poďme na to.

Dovolím si citovať z článku Teraz by bolo načase, aby sa ozvala korporátna Amerika: “Človek mohol z kritických otázok sudcov takmer nadobudnúť dojem, že súdy sú stále na strane rozumu a práva a že sú schopné nás všetkých ochrániť pred najhoršími dôsledkami vládnutia neznalého narcisa.” Prečo si myslíte, že práve súdy sú na strane rozumu a práva? Mne rozum hovorí, že po tých všetkých teroristických útokoch, ktoré v posledných rokoch otriasli Európou, USA a inými krajinami, hlavne kde zúri ISIS, by rozumným rozhodnutím bolo zastaviť imigráciu a potenciálnych teroristov do krajiny nepúšťať. Ale to je len môj zdravý rozum, tvoj “zdravý rozum” ti asi hovorí niečo iné. Čo sa týka práva, Trumpovo rozhodnutie nebolo protiprávne v žiadnom smere. No a druhá veta: “Najhoršími dôsledkami vládnutia neznalého narcisa?” Prečo sa správaš, akoby Trump v minulosti neorganizoval, nevyjednával a nekomunikoval s ľuďmi? Prečo ho staviaš do pozície nejakého smetiara, ktorý sa odrazu ocitol v Bielom dome? Oh, prečpáč Tom, ja som zabudla. Politikom môže byť len niekto, kto prijíma obrovské finančné príspevky do kampane, aby potom presadzovali zákony v prospech svojich priespievateľov. Ja som zabudla, že tvoj malý mozoček nedokáže niečo také spracovať. A je to dosť ironické, kritizovať Trumpa ako lúzra a hlupáka, ktorý len tak mimochodom vybudoval impérium a nadobudol veľký majetok, pričom ty sám píšeš jeden článok denne pre denník SME. Ehmmmm…. Pomlčala by som o tom, kto je tu lúzer.

Z rovnakého článku citujem: “Iste, svoju rolu tu hrá aj ich očakávanie, že Trump splní prísľuby, že zníži firemné dane a eliminuje mnohé regulácie, ktoré majú brániť americkú spoločnosť pred korporátnym plienením.” Je to veľmi vtipné, ako znevažuješ Trumpove snahy o zníženie daní pre FO a PO. Viem, že na Slovensku je socialistická útópia nekonečného zdaňovania hlboko zakorenená v lokálnom foklóre, no ak si si ešte nenaštudoval Ekonómiu 101, veľmi rada ti odporúčim výborných autorov. Oni ti vysvetlia, že prerozdeľovaním sa bohužiaľ chudobná  spoločnosť bohatou nestane.

Z článku Trump: Je to horšie, než sme čakali: “Americké médiá, možno prebudené zo svojej spanilej ľahostajnosti k Trumpovi počas jeho predvolebnej kampane, ho teraz nemilosrdne bijú od jeho inaugurácie 20. januára.” Tom, Tom… neviem aké americké média si sledoval ty, ale tie naše /americké/ ho lynčovali od momentu, kedy použil slovné spojenie “anchor baby” a slovo “wall”. Mali na neho nejako zatlačiť? Že média, ktoré majú byť nestranné, majú zrazu za sebou ideológiu, a zhodou okolností je to tá ľavicová? Presne ako tá tvoja? Trump bol zvolený právoplatne a demokraticky. Posledná krát, keď som sa pozrela, tak to neboli média, ktoré sa dohodnú o tom, ktorého kandidáta si zvolia za prezidenta, ale každý jeden legálny občan USA, ktorý má právo voliť.

Z článku Amerika prvá, Ukrajina nikde: “Trump je dlhodobo známy svojou trápnou úctou k Putinovi a k ruskému revanšizmu. V rozhovore pre stanicu Fox zverejnenom v nedeľu Trump dokonca potopil svoju vlastnú krajinu, aby obhájil ruského prezidenta: „Všade sú zabijaci,“ reagoval vyhýbavo na konštatovanie moderátora, že Putin je zabijak. „A čo ste si mysleli, že naša krajina je taká nevinná?“ Vieš čo, Tom, už mi tá celá studená vojna v2.0 lezie na nervy. A poviem ti presne, čo si myslí väčšina normálnych ľudí. Ja nemám absolútne žiaden vzťah k Rusku, neviem čo kedy, kde a ako Putin urobil. Presne tak, ako nevieš, koľko rozkazov dal Obama, prečo je USA vlastne momentálne v Sýrii a ako zbombradovali celý Blízky východ, okej? Za jediného trápneho si tu ty a celá táto tvoja propaganda. Na jednej strane tvrdíš, že by mal Trump hájiť záujmy celého sveta, len nie USA a na druhej strane ho haníš, že “potopil” vlastnú krajinu. Viem, že všetky globálne média sa snažia rozdúchať staré vášne a hrať sa na železnú oponu 21. storočia. Nech si Rusi riešia svoje záležitosti a Američania svoje. Ak chcú spolu obchodovať, nech sa páči. Ale že by jeden alebo druhý mal robiť po celom svete policajta, to mi je, a aj väčšine Američanov, proti srsti. Jednak to hradíme my, daňoví poplatníci a jednak by problémy celého sveta nemali byť našimi problémami.

Z článku Trumpova kombinácia proti západnému zriadeniu: “Napríklad jeho úmyselne neučený a urážlivý štýl. Žatva posledných dní zahŕňa Trumpov neuvážený návrh (hrozba? žart?) mexickému prezidentovi Penovi Nietovi poslať americké vojská do Mexika, aby sa postarali o „zlých človiečikov“, ktorí tam údajne úradujú.” Som veľmi pobavená tým, akým štýlom píšeš a úroveň, do ktorej dokážeš zavádzať… Trumpov návrh, žart (?) mexickému prezidentovi poslať vojsko, aby sa postarali o “zlých človiečikov”? Prepáč, musela som to zopakovať. Lebo som si nebola tak celkom istá, že či tu hovoríme o tom istom. Máš na mysli drogové kartely, ktoré vládnu v Mexiku už desaťročia a denno denne pašujú drogy do USA? Týchto ľudí nazývaš zlými človiečikmi (v origináli tuším povedal “bad hombres”)? Amerika má obrovský problém s užívaním drog, a teraz nehovoríme o rekreačnej mariške, pretože tieto drogy sa sem veľmi ľahko dostávajú cez otvorenú južnú hranicu. Prečo je korpucia a životná úroveň v Mexiku tak nízka? Prečo sú tam časté vraždy, únosy? Dám ti príbeh z prvej ruky, ktorý sa stal asi pred rokom. Známa, ktorá je pôvodom hispánka, narodená v USA, už má po päťdesiatke, takže nehovoríme o nejakých mladých ľuďoch. Ona má bratranca v Mexiku, ktorý bol učiteľom a zároveň homosexuálom. Jedného dňa sa mu títo “zlí človiečikovia” rozhodli odezať hlavu priamo počas vyučovania. Za zmienku by podľa mňa stálo aj to, že “approval rating” mexického pezidenta spadol na 12%, čo je najnižšie číslo v niekoľkých posledných dekádach, v porovnaní s Trumpom, ktorý má podľa posledných štatistík 43% approval rating, z čoho 90% je republikánov a 10% demokratov.

Z toho istého článku citujem: “Alebo jeho verejné zahanbenie austrálskeho premiéra Malcolma Turnbulla počas „zďaleka najhoršieho telefonátu doteraz“ pre „sprostú dohodu“ uzatvorenú medzi ich dvoma krajinami, podľa ktorej má Amerika presídliť zhruba tisíc utečencov zadržaných v Austrálii.” Za prvé, Austrália mala z nejakého dôvodu od svetových médií pokoj a veľa sa toho o ich prísnej imigračnej politike nehovorilo a ak sa rozhodli týchto tisíc imigrantov prijať, ako vyspelá a bezpečná krajina, prečo by sa ich mali zbaviť a hodiť ich na presídlenie do USA? Nezneje ti táto dohoda hlúpo?

A takto môžem pokračovať a pokračovať. Tvoje plačlivé výlevy sú priam na smiech. Je to ako keď zlodej kričí chyťte zlodeja. Nenávidíš nacionalizmus. Prečo? Nacionalizmus je niečo, čo spája skupinu ľudí. Pojem suverénna krajina sa asi v tvojom slovníku nenchádza. Tak ti to vysvetlím. To je vtedy, keď sa skupinka ľudí, ktorí zdieľajú rovnaké alebo podobné hodnoty, kultúru, jazyk a ideológiu stretnú na jednom území a rozhodnú sa si odhlasovať svoje pravidlá (pod pojmom viac známym ako ústava a zákony). Vadí ti nacionalizmus v západnom svete. Nevadí ti napríklad japonský nacionalizmus? Čo takto krajiny, ktorých právny systém je založený na Šárii a je jedným z najbrutálnejších sysémov na svete? Schválne som si na internete vyhľadala, či si niekedy napísal niečo o Saudskej Arábii. Nenašla som nič. Štátne zriadenie a ideológia, ktorá sa považuje za jednu z najnehumánnejších. Prečo nejdeš protestovať pred ambasády moslimských krajín? Za nedodržiavanie základných ľudských práv, spôsob, akým sa správajú k ženám a homosexuálom. To ti je asi jedno. Ale v žalúdku ti leží Trump, ktorý vydal dočasný zákaz prijímania vízových občanov a utečencov zo siedmych krajín, pričom tento zoznam vytvorila predchádzajúca administratíva (ako si to ten Obama vôbec dovolil, že? Či pre jeho rozhodnutie si si našiel dostatočné ospravedlnenie?).

Teraz k téme utečenci, nad ktorou sa pravidelne takto rozplývaš. Mám na teba jednu otázku, na ktorú mi ešte žiaden zástanca prijímania utečencov nedokázal dať odpoveď, takže ti podávam fiktívny mikrofón, pódium je tvoje. Moja otázka zneje: “Prijatie koľkých utečencov by bolo podľa teba bolo dostatočné? Milión? Asi nie, to číslo sme už dávno prešli. Desať miliónov? Dvadsať? Päťdesiat miliónov? Koľko ľudí by utíšilo tvoje pseudo humanistické pohnútky? Tom, vieš o tom, že na celom svete sú chudbné krajiny. Vieš, že po svet zúria vojny a žiť v naivnej predstave, že v určitom bode žiadne nebudú, je utópia. Je ti jasné, že Európa, USA, Kanada a Austrália, nemôžu prijať všetkých týchto ľudí, len kvôli tomu, že niekde zúri vojna alebo sú ľudia chudbní. Takže, koľko ľudí by bolo teba dosť?” Odpoveď na túto otázku mi môžeš napísať do komentára alebo zaslať na moju emailovú adresu uvedenú na konci článku.

Videla som, ako ste sa v redakcii rozplývali nad reklamou Lumber 84, spoločnosť, ktorá sa venuje predaju stavebných materiálov. Povedz mi, prosím, čo má táto reklama spoločné so stavebnými materiálmi? Žena a dcéra sa vyberú na dlhú cestu do USA, aby ilegálne prekročili hranicu lebo… čo… ich krajina je chudobná? To je dôvod na podporu ilegálnej imigrácie? V Južnej Amerike nezúri vojna! Takže súhlasíš s tým, aby západné krajiny zaplavili ilegálni imigranti len kvôli tomu, že si nedokážu vybudovať prosperujúcu krajinu doma. Viem presne, čo je za celou touto propagandou. Jednak je to úsilie korporátnych spoločností, aby mali neustály prílev lacnej pracovnej sily a je to snaha o zničenie hodnôt a celkovo sveta, ktorý sme si vybudovali. Vieš, to je tak. Ľudia sa vždy združujú primárne na základe svojej kultúry, zvykov, jazyka a hodnôt. Máš tu štvrte, ktoré sú černošské, máš tu belošské štvrte, máš tu hispánske štvrte, Indovia sa držia pokope, výhradne komunikujú len s inými Indami. Mám skúsenosť z prvej ruky. Moja kolegyňa bola Indka. Jej ujo vlastní indickú reštauráciu. Zamestnávajú výhradne len Indov (možná diskriminácia?), aj na čašnícke pozície, a pokiaľ ich nevedia zaplniť z radov Indov, ktorí už sú v ich okolí, tak si namiesto zamestnania kohokoľvek iného donesú na pracovné víza vzdialenú rodinu z Indie. A takto sa to rozrastá. Za rok a pol, čo sme spolu pracovali, mi vravela o niekoľkých bratrancoch a sesternicách a ujoch a tetách, ktorí sa za to obdobie dostali do USA cez rodinné a pracovné víza. No a v prvom rade sa tam tak dostala aj ona so svojou štvrčlennou rodinou, prednedávnom sa vydala, vybavila víza aj manželovi, ktorého si priniesla pred rokom a on si plánuje doniesť svoju mamu, sesternice. Títo ľudia nie sú nijako otvorení žiadnej americkej kultúre, nemajú záujem o integráciu, či už jazykovú, kultúrnu, politickú alebo sociálnu. Interakcie majú zásadne len medzi sebou, nakupujú na vlastných trhoch, s Amerikou a Američanmi nechcú mať spoločné, len z nich ťažiť, pretože lokálna smotánka považuje večeru v indickej reštaurácii za vrchol kultúrneho vyžitia. No vieš čo, všetky tieto krajiny, odkiaľ prichádzajú tieto kultúry, oni sa nestratia. Ich kultúra nie je na ich pôde utláčaná. Ak sa im v Amerike nepáči, môžu sa stále vrátiť do Indie, ktorá bude indická. Mexičania sa môžu vrátiť do Mexika, ktoré je mexické. No Američania, ktorí položili základy definície osobnej slobody ako takej a dokázali vybudovať najvyspelejšiu spoločnosť a prosperujúcu krajinu, tí ľudia sa už nemajú kam vrátiť, ani keby chceli. Američanom je cesta do Európy zahataná, veľa šťastia pri vybavovaní papierov, aj ked na nich máte nárok. 3 mesiace turistické víza a dovi dopo. Všetky západné krajiny sa stávajú multikulturálnymi a domáca kultúra zaniká. V obchode vám už nepoprajú veselé Vianoce, pretože je to politicky nekorektné a mohlo by to uraziť tých, ktorí vianočné sviatky neoslavujú. A to je len drobný príklad toho, ako západné krajiny strácajú svoju vlastnú identitu a ľudia sa cítia cudzincami v vlastnej krajine, ktorej základy vytvorili. Ono to je v podstate rovnako aj v Anglicku, a čiastočne verím, že to bol aj dôvod na Brexit. Máš tam toľkých Slovákov a Poliakov, ktorí tam po vstupe do EÚ šli v húfoch, zdržiavajú sa v slovenských a poľských komunitách, o samotných Britov, ich kultúru a zvyky záujem nemajú. Oni sa nechcú prispôsobiť a práve prispôsobivosť je základom pre úspešnú imigráciu, pretože ak prispôsobenie neprebehne, táto subkultúra začne v krajine dominovať a bude v rozkole s domácou kultúrou, ktorá sa samozrejme začne brániť. Práve tento zhluk zvykov, návykov, sociálnych noriem, štandardov a zákonov robí Britov Britmi, Talianov Talianmi a Švédov Švédmi. Motto Európskej Únie je “Zjednotení v rozmanitosti”, pretože naše kultúry sú si podobné a dokážeme spolu koexistovať, aj napriek rozdielom. No Islam a kultúry z iných častí sveta sú od tej európskej praďaleko. Som zvedavá, ako by obstála Európanka, keby šla do niektorej z moslimských krajín, ktoré dodržiavajú Šáriu a promenádovala sa po pláži bez zvrškov, ako je to zvykom napríklad na francúzskej riviére.

Vieš, Tom, ja som hrdá na seba a na svoju výchovu. Rodičia mi odmala vštepovali slušnosť a rešpekt. Nevypľúvam žuvačky na chodník, každý drobný papierik, ktorý mi vypadne z vrecka zdvihnem a vyhodím ho to smetnej nádoby, recyklujem, snažím sa vzdať úctu a rešpekt ľuďom, ktorí si ho zaslúžia. Nikdy nemám úmysel nikomu ublížiť alebo poškodiť, dokonca nie som ani násilná a tolerujem názory iných ľudí. Musela som tolerovať posledné 4 roky Obamovho socialistického režimu, aj po tom, čo na nás uvalil Obamacare a náš domáci rozpočet sa podstatne scvrkol. V autobuse pustím starších sadnúť, ak mi niekto podrží dvere, slušne sa poďakujem a usmejem sa. Nestála som tam vonku a nepodpaľovala som limuzíny, ktorú mimochodom ľavičiari podpálili moslimskému imigrantovi v domnení, že patrí nejakému bohatému belochovi. Ale to nezmená, že sa nechám utláčať a vziať si moje práva – napríklad slobody slova a právo vlastniť zbraň. Je mi zle z toho, že ľudia ako ty ma démonizujú len preto, že chcem mať identitu a podľa platných zákonov mojej krajiny, na ktorú mám plné právo. Mám právo si zvoliť kandidáta, ktorý bude brániť to, čo ja považujem za dôležité, aby ma chránil od toho, čo ja považujem za reálnu hrozbu, pretože zjavne média túto hrozbu nevidia, až pokým sa nestane, a ona sa deje každodenne, buď v malých prípadoch, ktoré média ignorujú, alebo v podobe teroristických útokov, ktoré už zakryť nedokážu. To, že máme určité zákony a ľudia, ktorí ich porušia, by nemali byť odmenení. Ľudia, ktorí veria v náboženstvo, ktoré pácha horšie zločiny, o akých sme nepočuli od stredoveku, nepatria do nášho sveta slobody, pretože principiálne slobodu neuzávajú a tento pojem je im cudzí. Práve preto tieto voľby vyhral Donald Trump. A budeš sa s tým musieť zmieriť. Verím, že Trump bude skvelým prezidentom. Nikdy som ho nepočula povedať nič rasistické, nič zákerné, nič z toho, ako ho vykresľujete vy. Vysmievate sa z jeho sloganu, že Amerika by mala byť prvá. A kto iný? Koho iného záujmy by mal hájiť? Prečo by sa mala Amerika starať do iných krajín, do ich zahraničných a domácich záležitostí?

A ešte toľko k tvojej objektívnosti. Viem, že si pred voľbami podporoval Hillary. Diabla v ľudskej koži. Bezcharakternú osobu, ktorá bola za svoj život zapletená v mnohých škandáloch, ktoré sa prehliadali alebo zámerne nespomínali. Máš zjavne veľmi zvlášny meter, to ti poviem. Trumpa nazývaš pomaly členom KKK, pričom Hillary po smrti Roberta Byrda, známeho člena Klanu, mu vo videu vzdala úctu a povedala, že bol jej veľkým mentorom. Vieš si predstaviť, že by to povedal Trump? Alebo o Trumpovom neslávnom komente zachytenom na mikrofóne počas jazdy autobusom. Čo povieš na video Baracka Obamu, keď na palube lietadla hrdo ukazoval reportérkam svoju erekciu? O tom nič? Som si istá, že keď vidíš Obamu, istotne máš aj ty sám erekciu. Ja by som povedala, že je to priamo sexuálne obťažovanie a tie isté reportérky, ktoré sa v pozadi chichotali, sú pravdepodobne, ktoré nazývali Trumpa sexistom.

Vieš, Tom… vy sa tak zubami-nechtami držíte tej pro-imigračnej propagandy. A vy dobre viete, že Európa už nebude európskou. Viete, že iba minimálne percento z týchto ľudí, ktorí denne do Európy prúdia, sa prispôsobia. Ako vidíme, spoliehanie sa na teóriu, že prvá narodená generácia bude viac prispôsobená, nefunguje. Ty a média nám tvrdíte, že ich musíme prijať, lebo je to naša povinnosť. To ale vôbec nie je pravda. Suverénny štát sa môže rozhodnúť, koho si na svoje územie pustí a koho nie. Vy stojíte na strane, ktorá spôsobuje problémy, no nemá žiadne riešenia. Keď sa Európu začali šíriť prvé teroristické útoky, bolo to iba o zbraniach. Charlie Hebdo, teroristický útok na Bataclan, vraveli ste, že ak budú všetky zbrane zakázané, už sa to nezopakuje. A presuňme sa o pár mesiacov dopredu – dva teroristické útoky nákladným vozidlom. Aké máte riešenie na toto? Majú Európania, ktorí vybudovali bezpečné krajiny a určitý štandard života, zaplatiť daň za bláznivých politikov a propagandistické média a báť sa vyjsť do ulíc na vianočný trh? Nemáte ani jednu odpoveď a budete aj naďalej tlačiť na pílu. Ale ľudia to nechcú a oni zatlačia naspäť. Vieš, Tom, čo je na vrchole základných ľudských potrieb? Bezpečnosť. Pocit bezpečia a ten momentálne Európania nemajú. Ja osobne by veľmi chcela navštíviť Paríž, vziať svokru a manžela na víkend a pokochať sa pohľadom na Eifellovku. Ale už to neurobím. Pretože Paríž podľa mňa už nie je bezpečný. A práve ty, s tvojou propagandou a politikmi, si z Paríža takéto miesto urobil. Musíme mať ozbrojených vojakov v uliciach a na verejných priestranstvách, ak by sa náhodou niekto rozhodol začať mávať mačetou a kričať “Allah Akbar”. A plexisklo okolo Eifellovky. Lebo Francúzi sú takí bomboví, toľko bombových útokov, hej a počula som, že aj tí modrookí Švédia sa rozhodli začať vo veľkom znásilňovať svoje ženy. Ty sa nás snažiť presvedčiť, že toto je nový normál, na ktorý si musíme zvyknúť, lebo ste tak povedali. Ale vy nie ste väčšina. My sme väčšina a my rozhodneme o tom, čo sa stane. A či sa vám to páči alebo nie, dôvod, prečo sú ľudia ako LePenn a Trump zvolení, sú práve vaša jednostranná manipulácia.

Počas Brexitu a zvolenia Trumpa média ukázali svoju pravú tvár. Všetko bolo v poriadku, pokiaľ boli pri moci demokrati (ľavičiari a socialist). Žili sme si na jednom veľkom obláčiku, kde v tieni sviatkov boli Obamom potichu podpísané dohody a zákony, ktoré ovplyvnili život všetkých. Média len málokedy Obamu a demokratov kritizovali. No keď bol zvolený Trump, celý establishment sa začali zvíjať a začal udierať naspäť, pretože stratili svoju pozíciu moci. Môžem ti povedať, kto stojí za týmito protestami, chaosom a nepokojmi? Odpoveď už asi vieš, aj keď to meno nevyslovíš. George Soros. Vezmime si za príklad tak médiami oslavovaný “Women’s March”, ktorý sa uskutočnil už deň po Trumpovej inaugurácii. Z vyše 100 partnerov bolo minimálne 56 kľúčových financovaných Sorosom. Tým istým Sorosom, ktorý financoval Hillary Clinton, a celková suma do tohto protestu bola 90 miliónov dolárov. Čo nie je malá položka. George Soros stratil svoju politickú silu a snaží sa Trumpa ochromiť za každú cenu. Soros zneužíva ľavicové extrémistické feministky na pretlačenie svojich záujmov, rovnako ako politikov, ktorí sú pri moci a média. Tento pochod nemal nič spoločné so ženami, boli to ženy ktoré nenávidia Trumpa a prišli si svoju nenávisť vyventilovať do DC (opäť pripomeniem Love Trumps Hate, že?).

Amerika bola založená na princípoch slobody, vyváženej politickej sily a malej decentralizovanej vláde. Dnes sa stala presným opakom toho, čo jej zakladatelia chceli. Ako som už spomenula hore, média sa stavajú do akejsi pozície morálneho sudcu a zjavne pretláčajú určité politické názory, namiesto toho, aby informovali nezaujato. V tvojich článkoch o nezaujatosti nemôže byť ani reči (práve preto ti dali tvoj stĺpček, pretože takéto články by boli ako “správy” neakceptovateľné). Ľudia vidia jasne cez vašu propagandu. A budú tlačiť naspäť. Potom sa budete škrabať na hlave, že ako dostal Kotleba toľko percent. No, presne takto. Nie je to Trump, ktorý rozdeľuje ľudí. Sú to diametrálne odlišné politické názory. Možno raz bude v Amerike občianska vojna, kto vie. Možno sa to tu rozdelí na Východ a Západ, možno sa Kalifornia osamostatní a ľavičiari sa budú môcť presťahovať do svojho vysnívaného La La Landu, kde budú prijímať každého, nebudú mať žiadnu identitu, dane budú vysoké, socialistický model zdravotníctva a budú mať základný príjem bez práce. Rada by som videla, ako by tento experiment dopadol. Názory extrémnej ľavice a konzervatívcov su diametrálne odlišné, či sa to niekomu páči alebo nie, ich rozhodnutia tvarujú krajinu a určujú jej smerovanie. Výsledkom demokratov boli otvorené hranice, kopu ilegálnych imigrantov, ktorí tu posielajú deti do škôl za peniaze daňových poplatníkov, pričom sami dane neplatia, pretože legálne pracovať nemôžu. Ilegálne imigrácia je neakceptovateľná. Máme tu zákony, tak ako každá krajina na svete, ktoré sa majú rešpektovať. Krajiny majú svoje hranice z určitého dôvodu. Nerozumiem ako môžete otvorene obhajovať porušovanie zákonov danej krajiny. To platí aj pre Európu. Len tak mať otvorené hranice a pustiť hocikoho. Ale pokiaľ sa o to pokúsite legálnou cestou, prajem veľa šťastia, pretože vám preveria aj číslo topánok.

Média si kopú vlastný hrob. Neviem ako u vás v SME, ale mám pocit, že pocit predplatiteľov vám ubúda, rovnako ako iným médiám a do budúcnosti aj bude. Ja osobne by som za vaše články nezaplatila ani cent a výborne touto formou kontrolujete aj diskusie, pretože bežný čitateľ bez predplatného prispievať diskusné príspevky nemôže. To, čo stvárajú média na čele s CNN, je neuveriteľné. Klamstvá, zavádzanie, polopravdy, neobjektívnosť.

Začnem nepravdami o inaugurácii. Už v to poobedie začali šíriť Fake news o tom, že na jeho inauguráciu neprišlo toľko ľudí ako na Obamovu a použili foto vyhotovené v rannej hodine. Tu je foto: _93733565_view_reu976

No a tu je foto z opačnej strany počas samotnej inaugurácie:

c2zfxalw8aabbao

Ako poznámku by som chcela dodať, že na inaugurácii som bola a ľudia, ktorí stáli v rade na bezpečnostnú prehliadku sa po 9. hodine ráno na inauguráciu nedostali. Bezpečnostnú prehliadku zrušili a ľudí začali púšťať krátko po štvrť na dva poobede. Viac v mojom inauguračnom reporte.

Novinári urobia čokoľvek, aby Trumpa zdiskreditovali. Fake news o buste je hádam už klasika. Cieľom bolo Trumpa zdiskreditovať a urobiť z neho rasistu. Namiesto toho sa tento “žurnalista” strápnil a musel sa ospravedlniť.

Veľmi stručné video s TOP FAKE NEWS za rok 2016, oplatí sa ho pozrieť:

Takže, Tom, už len vo svojom vlastnom záujme by si si mal uvedomiť, že tvoje správanie pripomína malého uplakaného chlapca. SME sa pomaly, ale istotne stáva zaujatou organizáciou, správami by som to ani nenazvala. Vždy som si myslela, že SME bojuje za slobodu a je tak trocha na pravicovej strane, pánečku, ale som sa teda riadne mýlila. SME je totálnou žurnalistickou žumpou, neprirovnala by som vás ani k Novému času, nakoľko to je bulvár. Keď si taký zarytý žurnalista, prečo si nebol minulý rok v Drážďanoch na stretnutí Bilderbergu? Myslíš si, že to nestojí za zmienku investigatívneho žurnalistu tvojho kalibru? Nestojí to za to sa opýtať, prečo sa volení zástupcovia stretávajú so súkromnými osobami a podnikateľmi za zatvorenými dverami? Nemyslíš si, že ako voliči by sme mali vedieť, ako nás títo politici reprezentujú a o čom tom debatujú? Príde mi to také vtipné, že vyše 100 najbohatších a najvplyvenjších ľudí sa stretne v jednom hoteli a v médiách ANI SLOVO. Nenájde sa jediná zmienka. Ak by do Drážďan prišiel Justin Bieber, bola by to hystéria. Teba osobne nezaujíma, čo sa na týchto stretnutiach deje? O čom sa rokuje? A je to len náhoda, že sa masmédia vzájomne tak rešpektujú, že ANI JEDNO médium o tom nenapíše? Hmmmmm…

Verte mi, so súčasným naratívom možno vyhrajete sympatie niekoľkých bratislavských kávopičov, no myslím si, že to vás a väčšinu mainstreamových médií nezachráni. Ale vy sa báť nemusíte, určite dostanete nejaké bonusové financovanie od skupiny, ktorej záujmy a idey reprezentujete. Tom, mal by si sa nad sebou trocha zamyslieť a hlavne to brať s Trumpom trocha ľahšie, nakoľko toľko hnevu a žlče nerobí tvojmu telu dobre. Trump je rasista, homofób, sexista a xenofób. Prosím uveď jeden príklad, ktorý by podporil tvoje tvrdenie. Spoliehať sa na primitívne urážky a nadávky je podľa mňa tá najprimitívnejšia forma osobného vyjadrovania a ty do nej spadáš na 100%. Až si budeš chcieť niektoré body so mnou vydiskutovať, som tu. Komenty čítam, rada odpoviem aj na súkromné emaily: thoughtcrimes5@gmail.com

S pozdravom,

blogerka Breaking Status Quo, 4 roky žijúca v USA, hrdá legálna imigrantka, ktorá prijala hodnoty a zákony novej krajiny a prispôsobila sa domácej kultúre a čoskoro prisľúbi vernosť americkej vlajke a Ústave

PS. Veľmi by som ocenila, ak by ste prestali zneužívať Orwellow román 1984, pretože to takto nefunguje. Je to práve ľavica, ktorá presadzuje totalitariánske idey a zákony, nie Donald Trump. A nie, vyhostenie ilegálnych imigrantov, zákaz vstupu občanom niektorých krajín a vybudovanie múru po južnej hranici nie je definícia totality.

Advertisements

One thought on “Otvorený list Tomovi Nicholsonovi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s