Inauguračný report z prvej ruky (čo vám Fake news nepovedia + FOTO)

Ako som už avizovala v predchádzajúcom blogu, v piatok (20.1.2017) sme sa zúčastnili Trumpovej inaugurácie. Kedže bývame v Baltimore, čo je len na skok od Washingtonu, považovali sme to za skvelú príležitosť zúčastniť sa takejto historickej udalosti, navyše ani môj manžel a svokra sa nikdy predtým nezúčastnili žiadnej inaugurácie. Na začiatku blogu by som chcela uviesť všeobecný priebeh dňa a potom sa vyjadrím k jednotlivým bodom.

V piatok sme vyrazili neskôr, než sme plánovali. Cestovali sme vlakom a lístky na tento deň sme mali zakúpené už vopred. Oslavy sa mali začať o pol dvanástej a samotné zloženie prísahy bolo naplánované na dvanástu, po ktorej mal nasledovať príhovor a slávnostný sprievod, počas ktorého sa prezident presunie z Capitolu do Bieleho domu.

Odchádzali sme trocha nervózni, kedže sme počuli o mnohých plánoch protestujúcich ako túto udalosť narušiť, chceli zahatať metro a podobne. Aj večer pred tým sme počuli správy o protestoch, ktoré vypukli hlavne podvečer.

Cesta vlakom trvala asi 50 minút a dorazili sme do Union station, teda hlavnej železničnej stanice, ktorá je vzdialená od Capitolu asi kilometer, teda 13 minút chôdze. Počítali sme s tým, že na inauguráciu pôjdu davy, no nečakali sme, že bezpečnostné prehliadky budú extra dlhé a mysleli sme si, že okolo pol dvanástej bude už väčšina ľudí aj tak zoradená a bude sledovať inauguráciu.

Práve opak bol pravdou. Smerovali sme ku Capitolu, kde sme videli veľkú bránu s názvom Yellow gate. Tam nám oznámili, že to je iba pre držiteľov lístkov a máme ísť opačnou stranou. Najprv to bola Third street, kde sme v podste obišli budovu Capitolu zo zadnej strany. Potom nás presmerovali na E street a na tej sme zostali hodnú chvíľu. Prechádzali sme dokonca aj industriálnou zónou a v určitom bode sme sa ocitli pod mostom diaľnice, čo inauguráciu nepripomínalo ani náhodou, nikde nebol po centre mesta ani náznak. Pokračovali sme po E street, kde nás preradili na 7th Street a tam mal byť bezpečnostný access point. Kým sme sa tam dostali zo železničnej stanice, trvalo to vyše 45 minút, zatiaľ čo som už dostala AP Alert na telefóne, že prezident zložil prísahu. Zmeškali sme to. Dúfali sme teda, že stihneme aspoň príhovor. Až do momentu, keď sme zbadali rad na bezpečnostnú kontrolu. Bol taký dlhý a omotaný okolo celého bloku, že sme ani nevedeli, kde tá bezpečnostná kontrola je, tiahol sa po celej ulici dole a naspäť a smerom k centru. Bolo nám jasné, že sa cez neho tak skoro nedostaneme.

V rade na bezpečnostnú prehliadku sme čakali asi hodinu a pol. Rad sa občas pohol – niektorí to jednoducho vzdali, no celkovo to vyzeralo tak, že nikoho nepúšťali. Spolu s nami tam stál asi kilometrový rad tisícov ľudí čakajúcich na to, aby sa dostali na inauguráciu. Asi niečo po štvrť na dva sa rad zrazu pohol. A dosť rýchlo. O chvíľu sme zbadali aj biely stan, kde robili prehliadku. K nášmu prekvapeniu sme sa pohli, pretože prehliadku zrušili – bolo po inaugurácii. Prešli sme cez celý stredový pás “the Mall”, kde sa predtým všetci zhromaždili na inauguráciu. Všetci sa už ale presunuli k občerstveniu a sprievodu. Informovali sme sa teda o sprievode, ktorý sa ešte neuskutočnil a mal sa začať o tretej. Ako ďalšie prekvapenie nás čakala ďalšia prehliadka, tentokrát aby sme sa dostali na Pennsylvania Avenue, kde sa teda sprievod konal. V tejto priehladke sme strávili ďalších 30 minút a boli sme skontrolovaní ako na letisku. Trvalo to asi minútu. Za prehliadkou už boli zábrany a policajti. Na našej strane cesty boli tribúny, kde vraj mali sedieť ľudia s lístkami, no ochrankár púšťal aj ľudí bez lístkov a tak sme sa mohli usadiť a zároveň sme mali skvelý výhľad. Samotný sprievod začal až takmer pred štvrtou a prejazd prezidenta trval len chvíľu. Hneď po tom, čo okolo nás prešla limuzína s Donaldom, Melaniou a Barronom, sme oputili priestor. Nevedeli sme sa však dostať von, pretože celá oblasť bola ohradená a navigovala nás opačným smerom od železničnej stanice, nie k nej. Podarilo sa nám dostať do metra, odkiaľ sme sa rýchlo presunuli naspäť do Union station a o siedmej sme nastúpili do vlaku domov. Počítadlo na telefóne ukazuje, že v ten deň sme prešli dokopy 8 kilometrov (mínus jazda metrom, ktorá sa samozrejme za chôdzu nepočíta, tak si viete predstaviť akou obchádzkou nás poslali k access point).

To bol taký drobný “úvod” do toho, čo sa týka priebehu. No a teraz napíšem o detailoch.

Access point bol podľa mňa zorganizovaný veľmi zle. Mysleli sme si, že sa tam budú access points na našej strane, ktoré sú zobrazené aj na mape, lenže nikto nám nedovolil ísť týmto smerom a pokiaľ ich v určitom čase zatvorili, nebolo to oznámené. Preto sme skončili s obrovskou obchádzkou a meškaním.

Pre ilustráciu, tu je mapa, na ktorej som zvýrazila jednotlivé body. Bod č. 1 je železničná stanica Union station, kde sme dorazili, Bod č. 2 je Capitol, kde sa konala samotná inaugurácia a bod č. 3 je The Mall, teda oblasť, kde sa mohli zoradiť ľudia bez lístkov.

1map

Podľa oficiálnej mapky sa Access points nachádzali tu (A, B, C, D, E, F, G):

2map

Takže podľa tohto by dávalo zmysel, že z Union Station by sa bolo najlepšie a najrýchlejšie bolo dostať cez bod A. Čo sa však nestalo, pretože nás týmto smerom vôbec nepustili, namiesto toho nás poslali k bodu C takto, čo vysvetľuje, prečo cesta trvala vyše 45 minút:

3map

Väčšina ľudí, ktorých sme v ten deň stretli alebo počuli rozprávať hovorili, že inauguráciu nevideli, pretože sa tam nedostali. Boli tam ľudia, ktorí hovorili, že stáli v rade na inauguráciu už o deviatej ráno a rad sa vôbec nehýbal a ľudí do vnútra nepúšťali. My sme prišli neskôr a veľmi nás mrzelo, že sme zmeškali samotnú inauguráciu, no neviem si predstaviť ľudí, ktorí tam boli naozaj skoro a aj tak sa tam nedostali. Média už ako vždy zavádzajú a klamú. New York Times už podvečer zverejnili fotografiu, kde porovnávajú množstvo ľudí, ktorá prišli na Obamovu inauguráciu v roku 2008 a počet ľudí, ktorí prišli na Trumpovu inauguráciu. Tu je foto:

_93733565_view_reu976

Zabudli doplniť o koľkej bola táto fotografia odfotená! O ôsmej ráno? A takisto zabudli započítať desaťtisíce ľudí ako nás, ktorí sa na inauguráciu nedostali a stáli v rade od deviatej do pol druhej a neboli do vnútra vôbec pustení! Foto z druhej strany jasne potvrdzuje, že klamú, pretože tieto dve fotografie nekorešpondujú so skutočnosťou. Záznam z opačnej strany počas samotnej inaugurácie ukazuje nasledovné:

gettyimages-632194640-960x641

Masmédia neukážu ani jeden obrázok z radov ľudí čakajúcich na bezpečnostnú kontrolu, ktoré boli obrovským problémom a ľudí zadržali, rovnako ako nás a tých, ktorí tam prišli po deviatej a v našom prípade počas prísahy a príhovoru už nepúšťali vôbec. Video z jedného access points, na našom to vyzeralo identicky, ak nie horšie:

K situácii sa už vyjadril aj Sean Spicer, ktorý povedal, že média zámerne manipulovali fotky tak, aby to vyzeralo, že neprišlo veľa ľudí. Spomenul aj to, že po prvý krát použili nové bezpečnostné prvky, ktoré znemožnili ľuďom rýchly a jednoduchý prístup k inaugurácii. Navyše Washington DC je silne ľavicovo orientované s veľkou černošskou a hispánskou populáciou, takže by ma neprekvapilo, ak by sa domáci rozhodli ísť na inauguráciu demokratického prezidenta, pričom Trump mal podporu hlavne z rurálnych oblastí.

Dnes (v nedeľu 22. januára 2017) sa už internetom šíria fotografie založené na faktoch a ako to v skutočnosti počas inaugurácie vyzeralo. Ľudia odhalili fake news, ktoré sa masmédia snažili prezentovať už v prvý deň Trumpovho prezidentského mandátu! Čo ma štve najviac je fakt, že o probléme s kontrolami schválne nepíšu. Stále nachádzam ďalšie a ďalšie príbehy ľudí, ktorí sa ocitli v rovnakej situácii ako my a access points jednoducho ľudí na inauguráciu nepúšťali! Tu je viac foto:

c2zfxalw8aabbao

c2v-a1rucaanv1q

Takže inauguráciu a príhovor sme nestihli. Dostali sme sa aspoň na sprievod.

IMG_0477.JPG

foto: autorka

Tu je foto Trumpovej limuzíny:

IMG_0491.PNG

foto: autorka

Protestujúci

Očakávali sme veľa protestujúcich, nakoniec to nebolo až také zlé. Po ceste nás v jednom bode obťažoval mladík, ktorý na ľudí smerujúcich na inauguráciu pokrikoval z druhej strany ulice. Kričal na nás, že sme fašisti, na čo mu môj manžel odpovedal, že je komunista a ja som mu v mojich jasnočervených rukaviciach ukázala oba prostredníky, spolu s úškľabkom, pretože sa nezmohol na nič iné, iba úbohé pokrikovanie. Asi od nás odpoveď nečakal, pretože potom už stíchol.

Na ďalšiu vlnu protestujúcich sme narazili, keď sme sa dostali do Mall a čakali sme na ďalšiu bezpečnostnú prehliadku, bola to skupinka asi tridsiatich ľudí. Pokrikovali svoje otrepané hlášky a v jednom momente, keď začali kričať Black Lives Matter ako podporu ľavicovej teroristickej organizácie, naša časť začala kričať “All lives matter”, teda v preklade na všetkých životoch záleží.

Najväčšiu skupinu protestujúcich sme mali priamo oproti, keď sme už sedeli na sprievode. Boli rovno oproti nám a zaberali takmer celé námestie. Neviem ako sa na druhú stranu dostali, kedže nás cez Access point A nepúšťali, a akým bezpečnostným preverením prešli, no my sme nemohli mať žiadne nápisy, podporné materiály. Doma som nám chcela vyrobiť transparenty, napríklad “Legal immigrants for Trump”, ktorú by som niesla ja, “Women for Trump”, ktorú by niesla svokra a “Make America Great Again” pre manžela, no v pravidlách sa jasne písalo, že sú zakázané. Povolené boli len vlajky a tak na našej strane nemali ľudia žiadne transparenty, zatiaľ čo na druhej strane sa to transparentami len tak hemžilo. Mali dokonca aj vlastnú tribúnu, reproduktory a celý čas kričali do mikrofónu a hrali hlasnú hudbu.

protestors1

Títo ľudia sú dezinformovaní hlupáci, pozostávajúci hlavne z vysokoškolákov a ich hipisáckych profesorov. Mám niekoľko bodov, ktoré by som chcela spomenúť. V tomto zhluku podivínov a čudákov ste mohli zazrieť ľudí, ktorí tvrdili, že Trump je Putinova bábka a v podstate bol zvolený Putin a zároveň komunistov, ktorí držali sovietsku vlajku.

img_0012

foto: autorka

Ľudia podporujúci socializmus a jeho nasleuduúcu formu: komunizmus. Komunisti ignorujúci a nerešpektujúci demokraticky zvoleného kandidáta volajú Trumpa a jeho podporovateľov fašistami! Ich logika je neexistujúca. Riadia sa hlavne svojimi emóciami, ktoré sú založené na ignorovaní faktov, klamstvách alebo polopravdách. Tvrdia, že Trump symbolizuje nenávisť a netoleranciu, práve oni netolerujú názor väčšiny krajiny, netolerujú žiadne iné názory a pokiaľ nie je všetko tak ako chcú oni, začnú dupať ako malé deti. Behajú s transparentami ako “Love Tumps Hate”, čo je slovná hračka s Trumpovým priezviskom a znamená Láska tromfne nenávisť, a sú to práve oni, ktorí nenávisť rozsievajú a správajú sa násilne. V ten deň rozbíjali výklady, podpálili limuzínu, rozbíjali okná na autách a ničili súkromný aj verejný majetok, podpaľovali smetné nádoby. Zo strany Trumpových podprovateľov som nevidela žiadnu nenávisť, žiaden hnev, žiadnu agresivitu. Práve naopak, keď sa Trumpov podporovateľ snažil uhasiť oheň, ktorý zapálili a vyzval ich k pokoju, napadli ho úderom do hlavy. Dnes sa v DC uskutočnil pochod žien, ktorý bol v podstate protest proti Trumpovi. Nevidím žiadnych Trumpových podporovateľov, ktorí by sa snažili ich napadnúť alebo by proti ním protestovali, ničili by verejné priestranstvo. Takéto správanie je väčšinou exkluzívne spojené s extrémistickými ľavicovými šialencami.

Aj takéto kreatúry boli súčasťou protestu:

img_0014img_0015

foto: autorka

Keď sa začal sprievod a začali prichádzať prvé SUVčka so stiahnutými okienkami a mávajúcimi ľuďmi (nikto podstatný, pretože dokonca ani my sme týchto ľudí nepoznali), zo strany protestujúcich bol na jedno auto hodený vibrátor, ktorý ho našťasie minul a policajt, ktorý k nemu stál najbližšie ho iba odkopol do strany. Hádam si nemysleli, že by Trumpa viezli v SUV bez akejkoľvek ochranky so spusteným okienkom…

Sú to mladí ľudia, ktorí mentálne nevyrástli, nemajú žiadnu skúsenosť s reálnym svetom, poznajú len svoj “safe space” zo školy, nemajú žiadnu zodpovednosť a žiadne povinnosti. Nemusia platiť dane, chcú vysoké školy zadarmo, pretože si myslia, že “majú na to nárok”. Na vysokých školách rozdávajú omaľovánky, aby sa vedeli vyrovnať so stresom a majú zriadené špeciálne triedy, v ktorých im hovoria, ako sa vyrovnať s Trumpovým zvolením.

Predchádzajúca generácia našich rodičov mala bežne deti po dvadsiatke. Skončili strednú školu, zobrali sa a mali deti. Dnešná generácia trávi čas na vysokej škole bežne aj vo veku 28 rokov. V živote neplatili dane, neuvedomujú si hodnotu a koľko z ich príjmu platia vláde. A čo je najdôležitejšie, neuvedomujú ci, čo je na vrchole rebríčku základných potrieb – bezpečnosť.

Keď má človek dvadsaťdva a je mladý a slobodný a rodičia mu platia školu, nemá žiadne starosti okrem učenia. Človek, ktorý má deti a prácu si uvedomuje, aká dôležitá je bezpečnosť. Presne to zdôrazňuje Trump v boji proti radikálnemu islamistickému terorizmu, ktorý sa infiltroval do našej spoločnosti. Ľudia sa nechcú báť vyjsť do ulíc, poslať svoje deti do školy, prípadne využívať metro s tým, že sa tam niekto odpáli v mene Alaha.

Dospeli sme do štádia, kedy si ľavičiari dosiahnú, čo chcú. Každý deň rezonuje hlavnými správami niečo, čo ich urazilo. Hlúposti, nepodstatné veci. To, že Steve Martin napísal po smrti Carrie Fisher, že keď ju po prvý krát videl, bolo to najkrásnejšie stvorenie na svete. Ľavičiari a feministky ho obvinili zo sexizmu a donútili tweet stiahnúť. To je len príklad. Denno-denne sú tieto veci pretriasané a stále si dosiahnú svoje. Andreovi Boccelimu sa vyhrážali smrťou, ak by akceptoval pozvanie na inauguráciu. Zámienku si nájdu vo všetkom. Stále, keď si chceli niečo presadiť, dosiahli to. Obrovský boom je teraz LGBT hnutie, ktoré sa len prednedávnom premenovalo na LGBTQ a behom pár dní ich už každých volal LGBTQ akoby to existovalo roky. Podľa štatistík tvoria homosexuáli iba 1.7% populácie a iba 0,6% obyvateľov USA sa identifikuje ako transgender. Snažia sa nám tvrdiť, že byť heterosexuálom je niečo nenormálne a vytvárajú dojem, že polovica populácie je homosexuálnej. Transgenderi si snažili vydupať, aby mohli legálne používať záchody opačného pohlavia a v niektorých prípadoch sa im to podarilo. Trumpove zvolenie je úplne prvý krát, čo väčšina populácie zatlačila naspäť proti tomuto “progresívnemu” trendu a po prvý krát od tejto novej generácie, kedy si nevydupali, čo chceli. A táto generácia vychováva ďalšiu narušenú generáciu. Ľavicoví rodičia nevedú ich deti k ich skutočnému pohlaviu a správnej rodovej identifikácii, čo vedie k zmäteniu dieťaťa. Veľa krát som videla diskusie, kedy sa rodičia rozhodli kupovať ich malým deťom rodovo neutrálne hračky, aby si dieťa mohlo VYBRAŤ, akým pohlavím chce byť! Viete si predstaviť, aké musí byť to dieťa zmätené? Potom z toho vznikajú zmätené pubertálne deti a rodičia ich podporujú tým, že im zadovážia hormonálne liečby v mladom veku.

Povedzte mi, aký dospelý človek sa správa takto? Toto je protestujúci proti Trumpovi v momente, keď Trump zložil prísahu:

Niečo jednoducho nie je v poriadku. Rozmaznaní spratkovia, ktorí nikdy nemali žiadnu zodpovednosť a rodičia im všetko platia, majú svoje iphony a macbooky si myslia, že ak Amerika bude mať socializmus, bude všetko ako doteraz, len lepšie, že za ich lenivý zadok niekto zaplatí a oni sa životom prevezú na dúhovom jednorožcovi. Väčšina z nich ale ani netuší, ako socializmus funguje. Chcú len všetko zadarmo, hlavne školu, lebo si už na ňu vzali študentský úver, ktorý však podpísali dobrovoľne a fakt, že sa rozhodli študovať sociológiu a nenájdu si s tým žiadne uplatnenie, je len o ich vlastnom rozhodnutí.

No a teraz by som chcela adresovať asi najčastejšie nápisy, ktoré som videla na strane protestujúcich.

Fight racism – bojujme proti rasizmu, zastavme rasizmus a podobné obdoby

Trump nikdy nemal žiadne rasové narážky, práve on zdôrazňuje zlú situáciu vo veľkomestách a situáciu chudobných černošských rodín, že aj oni si zaslúžia chodiť do kvalitných a bezpečných škôl a zalúžia si prácu a slušný život a bezpečné štvrte. Adresoval to aj vo svojom prvom prezidentskom príhovore – nezáleží, či sa dieťa narodí na predmestí Detroitu alebo v rurálnej oblasti v Nebraske, obaja sú božím výtvorom a majú právo si plniť svoje sny. Jediné, čím sa ľavičiari oháňajú ako “rasizmom” je, keď povedal, že mexickí ilegálni imigranti znásilňujú a zabíjajú obyvateľov USA a žiju tu beztrestne, bez deportácií, čo je bohužiaľ pravda.

Not my president – Nie je to môj prezident, Nelegitímny prezident, Fake prezident

Bolo to dvakrát potvrdené, Trump právoplatne vyhral voľby. Len preto, že niekomu sa nepáči, jeho zvolenie neznamená, že nebol zvolený nedemokraticky. V deň jeho zvolenia, tak ako 57 krát pred tým, bol platný volebný systém založeny na popular vote a electoral college. The founding fathers, teda zakladajúci otcovia Ameriky zaviedli tento systém, aby sa vybalansovala voľba prezidenta a nikoho záujmy neboli zabudnuté. Trump vyhral na základe počtu electoral votes, čo sú hlasy zástupcov. Za Trumpa hlasovalo 98% krajov v USA. Ak by nebol v platnosti tento systém, štáty s nižším počtom obyvateľov by nikdy nemali šancu nič presadiť a o všetkom by rozhodovali dve alebo tri veľkomestá – New York a L.A., ktoré majú najväčšiu akumuláciu obyvateľov a sú prevažne ľavicové. Potom by každý kandidát zmenil stratégiu a robil by predvolebné kampane iba v týchto mestách a snažil sa o zvolenie presadzovaním ich požiadaviek. Bolo by to ako v Hunger Games (Hrách o život), kde o všetkom rohodoval Capitol a zbytok krajiny boli zotročení ľudia, ktorí nemali žiaden hlas. Nič nekričí komunizmus viac ako nerešpektovanie výsledku demokratických volieb.

Black Lives Matter

Ktorí zaryto odmietajú, že “All lives matter”, teda že záleží na všetkých životoch, nielen na tých černošských.

We love immigrants Milujeme imigrantov, Imigranti sú vítaní

Samozrejme nehovoria o tých legálnych, akým som aj ja, ktorí museli prejsť celým procesom schvaľovania, čakať mesiace na papiere, prejsť osobným pohovorom. Hovoríme o tých, ktorí si jednoducho prešli mexickou hranicou a plne si beztrestne užívajú fungujúci systém. Za prvé, ilegálni imigranti neplatia dane a pracujú na čierno. Väčšina ľavicových veľkomiest po celej krajine sú tzv. “sanctuary cities”, teda poskytujú im ochranu a nenahlasujú ich imigračným úradom. Po spáchaní kriminálnej činnosti, aj niekoľko krát, nie sú deportovaní z krajiny, ale pepustení naspäť na slobodu. New York zašiel dokonca až tak ďaleko, že im začal vydávať legálne preukazy, aby si vedeli vybaviť vodičák a ísť na úrad. Ak si myslíte, že to je koniec, ste na omyle. Ilegálni imigranti môžu zapísať svoje deti do verejnej školy a americkí daňoví poplatníci za nich zaplatia, nakoľko školy nekontrolujú ich legálny status. Mám známu, ktorá žije na Floride a je hispánka narodená v USA. Má už po päťdesiatke a nedarí sa jej zamestnať, preto si prednedávnom musela požiadať o podporu. Na inštruktážnom papieri bolo jasne napísané, že ak ľudia bez legálneho statusu si môžu o podporu požiadať. Ako ďalší príklad uvediem, že môžu využívať zdravotnícke služby, pretože žiadna nemocnica vám nemôže odmietnúť poskytnutie zdravotnej starostlivosti. Kam im pošlú účet alebo ako ich identifikujú, je už otázne.

Fuck your wall – alebo všetko, čo má dočinenia s múrom na južnej hranici

Okrem toho, že sťažuje ilegálny prístup do krajiny, zamedzuje aj ilegálnemu presunu drog, ktoré sa do USA pašujú z Mexika. Trump má obrovskú podporu od pohraničných policajtov, kedže doteraz tam veľa práce nemali.

KKK won – Vyhral Ku Klux Klan

Z nejakej príčiny ho spájajú s KKK, asi preto, že je beloch (čo je rasistické!). Donald Trump nikdy nemal žiadnu asociáciu s KKK. David Duke, bývalý člen KKK, ktorý z neho vystúpil po niekoľkých rokoch a podľa jeho slov nikdy nespáchal žiadnu ilegálnu aktivitu, indorsoval Trumpa ako prezidenta, čo Trump niekoľko krát verejne odsúdil. Narozdiel od neho, Hillary Clinton a veľa ďalších politikov uznávali Roberta Byrda, ktorý bol vysokopostaveným členom klanu a keď pred niekoľkými rokmi zomrel, Hillary povedala, že bol jej veľkým mentorom. V médiách ani slovo.

Fascist – fašista

Obľúbený termín. Vedia vôbec definíciu tohto pojmu?

Hateful rethoric – Nenávistná rétorika

Pomenovaním vecí pravým menom je v politickej korektnosti nazývaným nenávistným. Ľavičiari si vymedzili zoznam slov, ktoré sa nesmú používať a vždy sa nájde niekto, koho to urazí. Ako ďaleko toto zašlo som nevedela až do inaugurácie. Vždy som si myslela, že média to trocha prifarbujú a že sa to deje hlavne na vysokých školách. Mýlila som sa. Počas inaugurácie pred nami sedeli dve stredoškoláčky, mohli mať tak 14-15 rokov. Občas sa s nami zapojili do debaty, len aby povedali, že milujú Hillary a Sandersa. Chalan, ktorý sedel vedľa mojej svokry ukazoval na protestujúcich oproti cez ulicu a nazval ich retardmi. V tom momente sa slečny otočili ako keby vyslovil nejakú príšernú nadávku a oborili sa na neho, že to sa nesmie hovoriť, že ich nemá častovať nadávkami, zatiaľ čo z druhej strany skandujú do megafónu “Fuck Trump!”, na čo moja svokra povedala, že má právo slobodného prejavu a môže povedať čo chce. To je presne to, čo slečna skôr povedala na protestujúcich, že majú právo tam byť a hovoriť, čo chcú. Dokazuje to opäť to, že právo slobodného prejavu majú len oni a funguje jednostranne. Rovnako ako s celou demokraciou. Podporujú demokraciu iba vtedy, keď vyhral ich kandidát. My sme museli pretrpieť Obamove prezidentstvo, bolo to nesmierne temné a zlé obdobie, ale zvládli sme to. A nikto neprotestoval a neničil, ani keď bol znovuzvolený.

Trump hates women – Trump nenávidí ženy

Muž, ktorý si vzal modelku a má s ňou 10 ročného syna Barrona a dve krásne dcéry z predchádzajúcich manželstiev, ktoré vychoval na slušných ľudí a dal im priestor na to, aby uspeli. Nehovoriac o tom, že práve žena Kellyanne Connway, bola prvá žena v histórií, ktorá viedla prezidentskú kampaň, ktorá vyhrala. To ale feministky nezaujíma, pretože nie je súčasťou ľavicových nacistických feministiek. Všetko sa točilo okolo nahrávky, ktorá zachytila Trumpov mikrofón, keď sa rozprával s moderátorom počas jazdy v autobuse a povedal “keď máš peniaze, tak ti dovolia chytiť aj za šušku.” Feministky tvrdili, že to je sexuálny útok. Neviem ako by to mohol byť sexuálny útok, keď v tejto vete jasne vyslovil “ti dovolia”. Niekomu niečo dovoliť je prejavom súhlasu, nemôže to byť preto považované za útok. Ja predpokladám, že feministky asi nikdy nepočuli chlapov rozprávať sa o ženách. Hlavne keď nevedia, že sú nahrávaní. Som rada, že nikto sa ani nepozastavil nad videom Obamu, keď stál na palube lietadla a pred novinárkami ukazoval svoju erekciu, na čom sa tieto žurnalistky chichotali. Toto video je vyslovene nechutné a nedostalo žiadnu pozornosť od masmédií. Opäť dvojitý meter.

Dyke powerlesbická sila

Čo to vôbec znamená? A držia ju aj tak naopak.

15d1d372-d2ba-4bc1-88fc-3369a807d796

Ľavičiari sa nezastavia pred ničím. Hovoria o tom, ako je Trump plný nenávisti. Pričom oni sami skĺzli tak hlboko, že sa navážajú do jeho 10 ročného syna. Je to nepotvrdené, no je tam možnosť, že Barron má určitú formu autizmu. Ľavičiari si z neho na internete uťahujú a urážajú ho. Po inauguráci pridala členka komediálneho programu Saturday Night Live tweet, v ktorom napísala, že Barron bude “prvým strelcom z domáceho vyučovania”. Čím chcela naznačiť, že jeden chlapec, ktorý mal autizmus, zastrelil deti v Sandy Hook. Je to priamo neuveriteľné ako ďaleko dokážu títo ľudia zájsť. Plní nenávisti a zloby, ľudia, ktorí chcú brať iným ľuďom slobody a práva.

Temné časy pominuli. Politici, ktorí prezentovali svoje vlastné záujmy a záujmy donorov skončili. Nastala skutočná vláda väčšiny a som veľmi zvedavá, ako sa krajina za najbližšie 4 roky zmení. Som si istá, že neúprimné a klamárske média s vlastnými záujmami nebudú mať za 4 roky na Trumpa jediné dobré slovo. Aj keby priniesol naspäť do USA milióny pracovných miest, znížil by dane, zlepšil infraštruktúru a zlepšil školský systém, nepadne o tom ani zmienka. Namiesto toho budeme počúvať ako sa do neho obúvajú a klamú, rovnako ako to bolo aj s bustou Martina Luthera Kinga (vodcu černošských práv), kedy sa hneď po inaugurácie reportér denníka Times snažil fabrikovať senzáciu, že Trump hneď odstránil bustu MLK, čo sa preukázalo ako nepravdivé a reportér povedal, že si ju “iba nevšimol” a za tvrdenie sa ospravedlnil. Tak ako oni budú štyri roky sledovať Trumpa pod mikroskopom, tak budeme sledovať ich a verte mi, na mojom blogu sa toho ešte bude písať veľa. Pretože skutočná revolúcia sa 20.1.2017 stala realitou.

Advertisements

3 thoughts on “Inauguračný report z prvej ruky (čo vám Fake news nepovedia + FOTO)

  1. Pingback: Pluska zámerne zavádza a klame | Thought crimes

  2. Pingback: Dôvod neúčasti desiatok tisíc ľudí na inaugarácii Donalda Trumpa | Konzervatívny výber

  3. Pingback: Otvorený list Tomovi Nicholsonovi | Thought crimes

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s