WTF, Pluska?! Prečo o Trumpovi otvorene klamete?

Nie je nič ľahšie ako klamať ľuďom, ktorí informácie čítajú z druhej ruky, teda z článkov prebratých zo zahraničných médií. To dáva slovenským novinárskym perlám ako Nový čas, Topky a Pluska voľnosť vo vlastnom preklade a komentáre, ktoré podsúvajú hlavne svojim slabomyselnejším čitateľom, ktorí si túto informáciu nie sú schopní overiť.

Reagujem na článok o Trumpovi, ktorý bol na stránke denníka Pluska publikovaný dňa 12. januára 2017 (v originálnej verzii si ho môžete prečítať tu) s názvom “FOTO Ruské tajné služby vraj majú vážne kompromitujúce informácie o Trumpovi: ORGIE v Obamovej posteli!”

Jednoducho zhriem ako článok odprezentovala Pluska. V prvom rade, titulka indikuje slovo FOTO, čo mi vnucuje myšlienku, že niekto Trumpa prichytil priamo pri čine. Spoiler alert, článok žiadne inkriminujúce foto neobsahuje. No ale poďme teda k obsahu. Vraj Trump prežíva horúce chvíle, pretože sa na povrch dostali informácie o tom, že ho vydiera ruská tajná služba a vraj mal sex s prostitútkami v tej istej izbe ako Obama. Toto bolo podané slovom “objavila sa informácia”, čo naznačuje, že táto informácia je s najväčšou pravdepodobnosťou pravdivá, kedže ju prezentuje printové a online médium ako Pluska. Aspoň tak si to vykladám ja. Ďalej v článku tvrdili, že CNN má o tom dôkazy, že Trump mal mať sex s prostitútkami v tej istej posteli v ruskom hoteli Ritz Carlton ako Obama, ktorý tam bol v roku 2009. Prostitútky vraj mali posteľ omočiť priamo pred jeho očami, Rusi vraj majú video, pretože mali kamery a mikrofóny po celej izbe. A na záver sa k celej situácii Trump vyjadril na Twitter vyhlásením, že je to hon na čarodejnice. To je v skratke celý článok, a teraz prejdime k tomu, čo sa naozaj stalo.

Podľa oficiálnych zdrojov, FBI malo tento 35 stranový dokument k dispozícii už od augusta 2016. Mnoho žurnalistov, či už z pravicových alebo ľavicových novín, ktorí fandili Hillary do bodu, že by na Trumpa naozaj našili aj vraždu, len aby zabránili jeho zvoleniu, priznali, že tento dokument publikovať nemohli, pretože je to proste jeden veľký výmysel plný nepodložených a nepotvrdených informácií. Na Trumpovu stranu sa priklonili aj noviny ako New York Times a New York Post. Ako sa teda tento spis dostal k verejnosti?

V utorokov večer (10. januára 2017) vypustila ako prvá túto informáciu televízia CNN, zverejnili len niektoré časti dokumentu. Po nich nasledovala ľavicová mediádlna organizácia s názvom BuzzFeed, ktorá najozaj nemá žiadnu relevanciu vo svete spravodajstva, nakoľko je to len skupinka hipsterov, ktorí pridávajú infantilné videá a články. Tí sa neštítili zverejniť celý dokument.

Trump ešte v ten večer reagoval na Twitteri, že toto je politický hon na čarodejnice a nasledujúci deň to už bolo šialenstvo. Sledovala som niekoľko rôznych programov, čítala som rôzne články. Všetky popreli autentickosť tohto dokumentu a jednoducho je to nepodložený výmysel. Ani jedna stanica nepotvrdila jeho pravosť a vraveli, že preto nič z tohto dokumentu nechceli publikovať, pretože sa nezakladá na pravde, a večera sa už aj CNN snažilo ich pôvodné tvrdenie stiahnuť a dištancovať sa od neho.

Okrem toho samotný Trump mal na tento deň (streda 11. januára 2017) naplánovanú tlačovú konferenciu, ktorú čiastočne venoval tomuto problému, takže to neadresoval len v jednom tweete.

Ak by tento dokument bol založený čoilen na 1/100 pravdy, masmédia by sa pred voľbami predbiehali o to, kto ho publikuje skôr. Už len samotný fakt nám musí napovedať, že to jednoducho nie je založené na pravde.

Ak si môžem dovoliť citovať malu pasáž, či si po jej prečítaní bude niekto normálny myslieť, že toto môže byť založené na realite.

15936803_10154891138311171_8138358043539155059_o

Doslovný preklad textu priamo z dokumentu:

V roku 2009 šiel Trump na toaletu v jeho moskovskom hoteli. Keď už bol na toalete, zakričal von z toalety: “Nenávidím černochov!” a nasledovne pokračoval v uľavovaní. Po tom, čo skončil, povedal: “Mám najväčšie hovno na svete, nikto neserie viac ako ja, verte mi.” a pokračoval s nasledovným: “Viete, volám moje hovno Obama, pretože on je hovno, nestojí za nič a bol narodený v Keni.”

Toto mal odovzdať tajný agent britskej služby americkým službám?

Ďalšou hlúposťou bola informácia, že vraj Trumpov právnik Michael Cohen mal v roku 2016 vycestovať do Prahy, kde sa mal stretnúť s ruskými agentami. Táto správa bola vyvrátená, Michael Cohen dokonca poskytol svoj pas na dôkaz toho, že v tom čase z krajiny ani nevycestoval, nachádzal sa v Kalifornii, kde bol so svojím synom a dokonca nikdy v živote ani Prahu nenavštívil. Ďalšia podstatná informácia, ktorá pravdivosť tohto spisu vyvrátila.

Lenže nič z tohto Pluska nespomenula. Ani náznakom. Informáciu odovzdali ako takmer overenú. Zaujímalo by ma, koľko IQ je potrebného na zmenu pôvodného článku na kopu hnoja, tak aby zaviedli čo najväčší počet čitateľov.

Na koniec je ešte bonusová anketa, aby vedeli, koľko ľudí týmto hnojom pobalamutili (správna odpoveď je, až 39%).

anketa-pluska

Zdroj: anketa denníka Pluska

Advertisements

One thought on “WTF, Pluska?! Prečo o Trumpovi otvorene klamete?

  1. Pingback: Pluska zámerne zavádza a klame | Thought crimes

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s