Ako som sa stala platenou agentkou Západu

Tento blog som začala v apríli 2016, hlavne ako dôsledok politickej a celkovej spoločenskej frustrácie. Už ma nebavilo čítať jednostranné príspevky a naratívy médií a nebavilo ma čítať príspevky od ľudí, ktorým koncept slobody nič nehovorí. Očakávala som, že moje blogy budú pre niektorých ľudí kontroverzné, že budú chcieť debatovať a snažiť sa presadiť svoje názory, ale že práve pod článkom o Hillary Clinton sa ozve zarytý komunista, som fakt ani nečakala.

Na blogu som publikovala dôkladnú analýzu vtedajšej kandidátky na post prezidenta USA Hillary Clintonovej – blog si môžete prečítať tu. V článku som spomenula, ako môžeme vidieť, koľko socialistov a marxistov ovplyvnilo jej kariéru, jednotlivé politiky, ktoré sa snažila presadiť a ich socialistický podtón. Uznávam, Hillary nie je členkou komunistickej strany, práve naopak, na verejnosti sa snažila vystupovať ako politik názorovo niekde v strede, prípadne v niektorých otázkach ako progresívna kandidátka. Hillary však hrabe sama pre seba a je predĺženou rukou bankárov a miliardárov.

Ako komentár k môjmu blogu som na svojom Facebooku zverejnila, že komunisti protestujú v uliciach, kvôli výhre Donalda Trumpa a prehre Hillary Clinton. Čo zrejme zaujalo náhodného čitateľa, ktorý si článok ani neotvoril a adresoval ma ako muža. Označil ma ako plateného západného agenta. Vtipné. Pretože ako jediné verím vo osobnú slobodu, v dobrovoľné vzťahy a slobodu slova. Choré na hlavu.

Tu je naša výmena:

facebook

 

No a poďme teda pekne po poriadku. K intelektu tohto indivídua sa ani nevyjadrujem . Neovládať základné pravidlá vlastného materinského jazyka a zároveň byť takým zapáleným národniarom, čo takto začať od seba a doštudovať si, čo sa za predpokladám 12 rokov školskej dochádzky nepodarilo. A to nehovorím o čiarkách alebo preklepoch.

“Kapitalisti sú podliaci, podvodníci a zlodeji.”

Štandarné vyhŕknutie každého zarytého komunistu. Ja osobne dane považujem za krádež. Vláda pod hrozbou basy vyberá výpalné za každú jednú transakciu, ktorá sa v štáte udeje. Práca, nákup, hobby, lyžiarsky lístok, kúpa auta, objednaný tovar zo zahraničia mimo EÚ, brigáda, pečenie koláčov, čokoľvek vám len napadne. Päť a pol miliónový štát so svojím disproporčným štátnym aparátom ošklbáva každého pracujúceho o 50% výplaty. Pridajte si k tomu 20% daň na potraviny, služby, poplatky za prihlásenie auta, atď. Zoznam je nekonečný. Jeden mesiac si spočítajte všetky príjmy, ktoré máte a výdavky, ktoré ste za daný mesiac minuli. Prezrite si všetky bločky a pozrite sa, koľko vám z toho zhabal štát na to, aby tieto financie boli neefektívne minuté a rozflákané.

Najčastejší argument, ktorý títo ľudia vyslovujú je “kto by zaplatil za cesty, školy, služby verejnosti”. Týchto ľudí môžem ubezpečiť, že pokiaľ máme malý štát a malú vládu, ktorá nezasahuje do každej oblasti života, vláda si dokáže na seba zarobiť prostredníctvom importu/exportu, prípadne sa môže venovať vlastnej podnikateľskej činnosti (bez podpory daňových poplatníkov).

Zlodej kričí chyťte zlodeja, perfektná analógia. Ak niekto tvrdí, že každý by mal zarábať rovnako, bez ohľadu na ich pozíciu a kvalitu práce a odvádzať do systému väčšinu svojho príjmu, ja to považujem za krádež, takže neviem, kto je v tomto prípade zlodejom.

Podľa komunistov je každý podnikateľ zlodejom. Čo ma uráža a toto tvrdenie považujem dokonca za nehorázne. Môj otec je živnostník, nebudem špecifikovať, ale pred rokmi sa s malým kapitálom sám zamestnal. Už asi desať rokov pracuje nepretržite, v podstate je to práca, ktorú robí sám a doslova pracuje non-stop, každý jeden deň, cez deň, v noci, cez víkendy a sviatky. Na Vianoce pracuje hneď po sviatočnej večeri a rozbalení darčekov. Jeho ceny sú nízke, musí totižto konkurovať iným živnostníkom v okolí, no zároveň dostatočné, aby uživil rodinu a mohol si dovoliť splácať hypotéku na dom a každoročnú dvojtýždňovú dovolenku k moru, ktorá je jedinými dvoma týždňami v roku, kedy nepracuje. Keď by sa niekto opovážil nazvať môjho otca zlodejom, tak by mu rovno napľula do tváre. V komunizme by nikdy nemal príležitosť zozbierať plody svojej práce. Ani teraz to nie je jednoduché, pretože živnostnícke dane a odvody sú nehorázne. A jeho príjem je odmenou za to, že sa dokázal uchytiť na trhu a výsledkom jeho tvrdej práce. Na Slovensku je veľa dobrých malých aj veľkých podnikateľov. Hlavne v deväťdesiatych rokoch bolo neuveriteľné množstvo podvodníkov, samozvaných podnikateľov, ktorí podviedli ľudí, ľudí, ktorí zarábali ilegálnymi aktivitami. No čo má toto spoločné s kapitalizmom? Toto je len odraz našej spoločnosti. Že štátne orgány, ktoré majú konať, nekonajú. Že sudcovia, ktorí majú súdiť, nesúdia. Slovensko sa zázračne netransformovalo z komunizmu do kapitalizmu. Tí istí ľudia, ktorí boli vo verejnej bezpečnosti sú dnes policajtmi, tí sudcovia, ktorí súdili ľudí za to, že chceli utiecť z tyrany, sú dnes sudcami. A členovia strany sú dnes pseudo-kapitalisti.

“Kapitalizmus nefunguje, za komunizmu bolo lepšie”

Nebudem sa opakovať, na Slovensku kapitalizmus nemáme, je to socializmus s dúškom slobody. Menšia analýza v mojom blogu.

Komunisti sú vraj dobrí ľudia

A tí “falošní” komunisti vstúpili do strany len za účelom prospechu. A ktorý komunista nevstúpil do strany za účelom prospechu, obohatenia alebo moci? Ospevovaný Che Guevara miloval svoje Rolexky. Pravdepdobne si ich vzal priamo z ruky mŕtveho kapitalistu. Najhorším hriechom komunistov je neuveriteľné pokrytectvo.

che-rolex

Závisť a túžba po moci je podľa mňa jedným z hlavných charakteristík komunizmu. Práve pokrytectvo, že moc by mala byť centralizovaná v rukách pár vyvolených, je neprípustné. Na Slovensku to platí dvojnásobne. Ľudia sú tak pokrivení z komunizmu, že čo nie je priviazané, prizvarené alebo inak zabezpečené sa jednoducho vyparí. Ak je niečo zadarmo? Otočím aj trikát. Úplne bežné je kradnutie od zamestnávateľa (z cudzieho predsa krv netečie).

14291627_1384600361554623_4461951729430655567_n

Credit: Menej štátu

“Zdieranie pospolitého ľudu”

Kapitalisti vraj zdierajú pospolitý ľud. Čo je oxymoron. Kapitalizmus je založený na vzťahoch dobrovoľnosti. Nikto nikoho nenúti niekde pracovať. Nikto nikoho nenúti si niečo zakúpiť alebo použiť nejakú službu (do tejto kategórie by malo patriť aj zdravotné poistenie, ale o tom niekedy inokedy). Ako môže niekto tvrdiť, že kapitalisti zdierajú pospolitý ľud? Predpokladám, že sa bavíme o nejakých robotníkoch vo fabrike, kedže tých komunisti používajú na dosiahnutie svojich mocenských cieľov najčastejšie. Nikto týchto ľudí nenúti pracovať vo fabrike! Nemajú poinnosť narukovať do zmeny. Svoju kariéru môžu zmeniť kedykoľvek. Práve naopak, v komunizme sú ľudia nútení pracovať. Na pozíciu, na ktorú sú priradení a to je ich kariéra. Raz pracovník vo fabrike, navždy pracovník vo fabrike. Pokiaľ teda vaši rodičia nie sú v strane. Potom dostanete aj nejaké vysokoškolské vzdelanie a teplé miestočko niekde na ministerstve alebo v krachujúcom štátnom podniku.

V kapitalizme, ak do štyridsiatky zarobíte dostatočné množstvo peňazí na to, aby ste odišli do dôchodku, tak odídete do dôchodku. Nezabudnite, že kapitalisti tvoria hodnoty, produkty a služby, po ktorých je na voľnom trhu dopyt. Ak si otvorím podnik s bio fast foodom a nikto nič také nemá a každý moje jedlo miluje a ľudia chodia do môjho zariadenia radi, je tam čisto a slušná obsluha a pracujem tam sedem dní v týždni, tak odvádzam dobrú prácu a práve ľudia, ktorí sa rozhodli do môjho zariadenia dobrovoľne vstúpiť a vymeniť ich ťažko zarobené peniaze za moje jedlo, tak to je môj osobný úspech. Ja som nikoho nezdierala. A ak by som bola nejaká sviňa a nesprávala by som sa ku svojim zamestnancom správne, prípadne by som im zámerne platila neadekvátnu mzdu, kto by tam tých zamestnancov držal, aby pre mňa robili? Hádam každý normálny človek by si pri neférovom zamestnávateľovi zbalil švestky a odišiel.

Kolonialisti

Kolonializmus už neexistuje asi 60 rokov. Postupne môžeme vidieť, ako všetky post-kolonistialické krajiny upadli. A čo také Švajčiarsko. Aj oni sú kolonialisti? Rusko nekolonizovalo? Keď násilne obsadili polovicu Európy? To nie je kolonializmus? Komunisti chcú násilne obsadiť krajinu a zaviesť najkrutejší režim v histórii ľudstva.

Zrúda Olbrajtová

Ako ma komentujúci nazval. Nepodporujem žiadnu vojnu ani inváziu žiadnej krajiny. Ako jediný dôvod na vojnu vidím, ak je krajina napadnutá a potrebuje sa brániť. Zároveň verím v obranu vlastného majetku a legálne vlastníctvo a držbu zbrane. Ak by chcel niekedy niekto napadnúť nejakú krajinu, v ktorej by bol každý občan ozbrojený, mali by s tým naozaj dosť veľký problém. A nezabudnem spomenúť, že práve Stalin, Hitler a Mao odzbrojili obyvateľstvo, aby sa nedokázali brániť ich tyranickému režimu.

Sloboda slova

Práve v tom sú komunisti špecialisti. Zotročiť celý národ, regulovať ich každodenný život v každom smere. Zakazovať protikomunistické knihy, články, rozhovory, špehovať ľudí, tajne ich v noci zbaliť, potrestať celé rodiny za protikomunistické myšlienky, poškodiť im ako sa len najviac dá.

Slobodná spoločnosť akceptuje akékoľvek názory a slobodu prejavu. Nanešťastie aj títo vyšinutí blázni propagujúci najhorší režim, ktorý porušuje všetky ľudské práva, majú právo prezentovať svoje názory. Prečo by sme mali akceptovať ich slobodu slova? Prečo máme v spoločnosti dvojitý meter? Nechápte ma zle, ja verím v absolútnu slobodu slova, pokiaľ tieto slová neobsahujú konkrétnu vyhrážku, prípadne hrozbu usmrtenia. Naše právo však má dvojitý meter. Na jednej strane je zakázná akákoľvek propagácia nacistických symbolov (svastika, ktorá má inak pôvod v indickej kultúre, číslo 88 a pod.). Za propagáciu týchto symbolov môžete skončiť vo väzení. No komunistický režim, korý vo svete zabil viac ľudí ako Hitler, má nejakým spôsobom stále “free pass”. Čo keby sme sa k nim správali tak ako sa oni správali k ľuďom, ktorí veria v jedno základné ľudské právo – slobodu? Tento diskutér napísal, že to bolo ok pre Stalina, aby zavraždil zapredancov Západu? Mám to brať tak, že ak by sa týmto psychopatom opäť podarilo nejakým spôsobom získať nadvládu, tak by to bolo fajn, aby ma prenasledovali? Ako by sa im páčilo, ak by sme začali robiť menné zoznamy, hádzať ich do väzenia, strpčovať im a ich rodinám životy tak ako by to urobili oni nám, ak by šli veci ich cestou? Je to priam nehorázne k akým taktikám sa komunisti uchýlili za ich nadvlády a nezastavili sa pred ničím. Sledovali rodiny prostredníctvom detí v školách – vypytovanie sa na rodičov, deti samozrejme netušili, že na nich bonzujú; nahlasovali svojich susedov, kamarátov a kolegov v práci. George Orwell bol naozaj skvelým autorom. Toto je rozhodujúci rozdiel medzi komunizmom a kapitalizmom/slobodou, jeden toleruje toho druhého, no tento vzťah opačne nefunguje. Jediný spôsob ako udržať komunizmus je silnou represiou a silnou kontrolou a akýkoľvek pokus o zmenu je silne potlačený. Inak by komunizmus fungovať nedokázal.

Zmrzačená spoločnosť

Už som to napísala aj v predchádzajúcich blogoch. Slovenská spoločnosť je zmrzačená. Ľudia netušia, čo vlastne robia, nie sú naučení starať sa sami o seba. Nedokážu pochopiť koncept zodpovednosti za svoje rozhodnutia. Deti chodia do školy, máme povinnú školskú dochádzku a väčšina detí tam chodí len ako súčasť babysittingu. Spôsob akým sa v školách vyučuje je 100% komunistický. Centralizované plánovanie, jeden meter na všetko, kopa bezdôvodnej byrokracie, komisie a jednotné testovanie. Pretože štát musí mať prehľad o všetkom. Pozrite sa na školský systém Fínska, krajiny s jedným z najlepších vzdelávacích modelov, o ktorom by som chcela v budúcnosti napísať podrobnejšie. Na Slovensku deti nemajú žiadné logické ani kritické myslenie. Nevedia prečo a nevedia implementovať fakty. Nevedia dokonca odpovedať ani na otázku, ak je položená inak ako v učebnici. Jediné, čo slovenské školstvo dokáže je nabifľovať deti poučky, aby prešli centralizovaným testom a mohli skončiť ako robotníci vo fabrike. A hlavne, aby sa nepýtali žiadne otázky, prípadne používali svoj mozog. A odtiaľ sa to už len ťahá a ťahá.

K zodpovednosti a osobnej slobode by som chcela ešte dodať toľko. Čo je “zadarmo”, teda hradené od štátu po výbere daní, je nízkej kvality. Vlaky, ktoré sú vysoko dotované, zdravotníctvo, školstvo a podobne. Je mi jedno, akú oblasť vymenujete, štát ponúka podpriemer. Takže žijeme v podpriemernej krajine, kde je všetko “zadarmo”, kvalita života nikdy nestúpne. A vieme, ako sa ľudia správajú k veciam, ktoré dostali zadarmo. Nevážia si ich. Poznám ľudí, ktorí utekajú na pohotovosť s horúčkou, lebo “je víkend”. Sú ľudia, ktorí si robia zo sanitky taxislužbu. Po svete behajú nenapraviteľné socky, ktoré sa pravidelne opijú, niekde za panelákmi primrznú k betónu, potom príde sanitka, donesie plameňomet, odmrazia ich od chodníka, socka sa odtacká a o týždeň sa to stane opäť. Ľudia dostanú výpoveď z práce. Štát im garantuje pekný dočasný príjem. Čo je ich prvá myšlienka? “No nepôjdem predsa hneď robiť, keď môžem poberať dávku, ktorá mi vystačí na prežitie a hľadať budem až potom.” Platená dovolenka. Ľudia systém peňazí zadarmo zneužívajú, čo vedie k vyšším nákladom. Odkedy som skončila školu, boli časy, kedy som bola v zahraničí nezamestnaná. Neletela som však hneď po dávky. Namiesto toho som sa oprela o rodinu. Museli sme sa uskromniť, to je pravda, peniaze sme míňali len na nutné potraviny. Aj keď som bola doma, neletela som k lekárovi pri najmenšej bolesti. A presne takíto ľudia, ktorí sa nespoliehajú na systém, zo systému nebenefitujú, no su nútení do neho prispievať nemalé peniaze, utekajú do zahraničia. Skutočná spravodlivosť je, keď si zaplatíte presne za to, čo spotrebujete. Čo iné sa potom dá definovať spravodlivosťou? Ďalší z pokryteckých názorov komunizmu.

Dopyt a ponuka, kvalita služieb

Čo komunisti nedokážu pochopiť, je vzťah medzi ponukou a dopytom, na ktorý jednoducho štát nie je schopný reagovať. Štát a štátne podniky sú vedené dosadenými stranníkmi. Nikto z týchto pracovníkov nemá osobný profit (okrem stanoveného platu) a ani osobnú zodpovednosť. Práve preto nedokážu byť štátne podniky vedené správne. Od toho sa odzrkadľuje aj kvalita služieb. Pozrite sa na zdravotníctvo! Celý tento sektor musí byť zreformovaný a každý musí platiť za to, čo spotrebuje, inak nebude táto služba nikdy dostatočne kvalitná.

Kreativita a inovácia

Na otázku, prečo sa komunisti nezbavia zasmradených zhnitých kapitalistických mobilov a laptopov, prečo používajú zapredaný západniarsky Facebook, mi ani raz nedokážu odpovedať. “Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu“. Komunizmus zabíja kreativitu a inováciu a krajiny pod komunizmom sú charakteristické tým, že nie sú schopné vývíjať trendy a viesť v inováciách.

Uväznenie vo vlastnej krajine

Kedže predpokladám, že väčšina populácie má aspoň polovičku mozgu a nie sú úplne retardovaní ako ich kolegovia komunisti a vážia si svoju osobnú slobodu, nevidím dôvod, prečo by mal byť niekto uväzený v krajine, ktorá ich chce ochudobniť a určiť, kde a ako budú alokované výsledky ich práce a za “odmenu” dostanú dvojizbovú králikáreň, mlieko, chlieb a jogurt. Logicky, títo ľudia odídu z krajiny do tej, kde ich osobné slobody nebudú obmedzené a kde nebudú prenasledovaní a kde budú môcť robiť slobodné rozhodnutia. Lenže sú uväznení. Prečo asi? Pretože ak by všetci chytrí ľudia odišli, kto by robil na tých, ktorí benefitujú z tohto systému (rozumej ľudia, ktorí sa nedokážu o seba sami postarať). Z histórie vieme, že ľudia iba utekali z komunistických krajín, nikto sa nesnažil prekročiť hranicu smerom do vnútra. Asi na tom niečo bude.

Nezávislosť a úspory

Komunisti neznášajú nezávislosť. Pre svoju existenciu potrebujú ľudí plne závislých na systéme, ľudí, ktorí sú uväznení. Komunizmus nedovoľoval ľuďom vytvárať žiadne úspory, každý mal len dostatočný príjem na prežitie. Pretože úspory vám dávajú nezávislosť. A to je veľké no-no.

Kultúra spoločnosti

Ešte v poslednách predvolebných debatách som sledovala predstaviteľov politických strán, u ktorých sa nepredpokladalo, že preskočia magickú hranicu zvolenia. Medzi nimi aj predstaviteľ strany Vzdor – Stanislav Pirošík. Povedal, že ak by vyhrali, tak by chceli zastaviť “nehorázne odmeny umelcov a športovcov”. On si určil, že to, čo dostávajú umelci a športovci nie je “spravodlivé”, že zarábať milióny je “nehorázne”. V jeho vlastných slovách “nikto nemá právo mať toľko peňazí”. Na otázku, čo je “správna odmena” len prekrútil očami a odpovedal slovami “Čo ja viem… pfúúú, záleží na… dvetisíc eur, napríklad. Podľa toho kto jaký. Umelec je tu na to, aby slúžil národu a nie na to, aby sa obohacoval a vyváral primitivizmy, aké môžeme dnes sledovať v telvízii.” CHORÉ NA HLAVU!!!! Prosím, niekto tohto blázna hospitalizujte! Ak nie je umelec aleb športovec platený z peňazí daňových poplatníkov, tak nikto nemá právo obmedzovať koľko by mal zarábať. Je to vôľa ľudí, ktorí sú ochotní za ich vystúpenie zaplatiť, prípadne daný program sledovať. Ak sa vám nepáči, čo vysielajú v telke, spoiler alert, aj vaša telka má gombík na vypnutie, pozerajte si čo chcete. Ak televíznu žumpu nebude nikto sledovať, tak ju nebudú vysielať! A sú to práve ich voliči, ktorí túto žumpu v podobe reality show sledujú! Reality show a úroveň slovenskej televízie je odrazom spoločnosti, ktorá je ochotná túto žumpu sledovať! Ako bonus pridám ešte jeho vyhlásenie, že gulagy boli “kapitalistické ostrovy v socializme” a takisto sa zastal Stalina a jeho vyvraždenia státisícov ľudí. Mala by som sa teda obávať, že ak by niekedy bola strana Vzdor zvolená, tak by mňa a moju rodinu poslali do gulagu, prípadne vyvražili?

Záznam z tejto úžasnej komédie a.k.a. predvolebnej debaty s lúzrami si môžete pozrieť tu.

Komunizmus – utópistický systém, ktorý nikdy nefungoval

Viem, že všetci zarytí komunisti si myslia, že práve oni majú recept na úspech a tentokrát to bude určite fungovať. Ani jedna socialistická/komunistická krajina nie je z dlhodobého hľadiska udržateľná. Komunizmus nikdy nefungoval a nikdy fungovať nebude. Centralizované plánovanie, obmedzovanie osobných slobôd, zastrašovanie a okrádanie by malo byť v šedej histórií ľudstva a už nikdy by nemalo uzrieť svetlo civilizovaného sveta.

A dodatok, nie som platená agentka. Verím vo vzťahy založené na dobrovoľnosti, v osobné slobody a vo voľný trh.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s