Reality check: ešte stále žijeme v socializme!

Dnes len veľmi krátky príspevok k 17. novembru. Pre tých, ktorí tvrdia, že “ako bolo pred 89. lepšie” a “kapitalizmus nefunguje”.

Zriadenie, ktoré dnes máme na Slovensku je socializmus, nie kapitalizmus. Pre tých, ktorí nepoznajú základné charakteristiky, uvediem len pár:

*vysoké zdaňovanie – z ceny práce odvediete mesačne štátu takmer 50%

*dane na všetko – vrátane 20% DPH na všetko (okrem tých pár potravín na zozname), takže napríklad váš nový laptop stál 500€ len preto, lebo z tejto sumy ste museli odviesť celých 100€ štátu – za nič.

*zdravotníctvo “zadarmo” a pozrime sa na to, v akom stave sa nachádza

*vysoké školy zadarmo – kde zoberú aj tých najneinteligentnejších, len aby naplnili miesta a dostali viac financií. Potom títo študenti končia nezamestnaní, prípadne ani nepracujú v odbore. Práve naopak, tí talentovaní, ako lekári/zubári/anesteziológovia končia v zahraničí, kde im za ich prácu zaplatia viac, pretože ponuka a dopyt. Nie každý nedokáže byť dobrým anestiziológom a anestiziológ má veľku zodpovednosť za ľudské životy. Na opačnej strane, na pozíciu robotníka nepotrebujete žiadne vzdelanie a v podstate sa len musíte dostaviť do práce.

*vlaky zadarmo – no comment

*presne tí istí sudcovia, ktorí súdili ľudí, ktorí sa snažili odísť za hranice, sedia na tých istých stoličkách, a budú tam sedieť ďalších 10-20 rokov.

*chýba sloboda slova

*regulácie, ktoré sa denne hromadia a z ľudí vyťahujú ešte viac peňazí, akýmkoľvek možným aj nemožným spôsobom

*propagácia systému, že vždy sa môžeme spoľahnúť na štát. Čo je obrovská chyba. História sa stále opakuje a ľudia sa aj tak nepoučia. Hlavne dôchodcovia. Je mi ľúto súčasných dôchodcov, ktorí nechceli žiť v komunizme, no boli k tomu donútení. Komunizmus im nedovolil vytvárať úspory, dostávali len toľko, aby prežili. Preto dnes žijú z 300€ dôchodku. Odkaz pre všetkcýh budúcich dôchodcov – odkladajte si vlastné peniaze a cenné komodity na dôchodok! Nespoliehajte sa na štát!

*štát si vymýšľa rôzne komisie, rôzne inštitúcie, ktoré kontrolujú všade a všetko. Štát nevytvára žiadnu pridanú hodnotu. Čím väčší štát, tým horšie, navyše si musíte uvedomiť, že celý tento špás je platený z vašich peňazí.

*socializmus zabíja kreativitu. Všimnite si, že najchytrejší a najšikovnejší ľudia utekajú za hranice. Do krajín, kde je založenie firmy jednoduchým úkonom, úradníci nebuzerujú a dane a odvody nie sú neúnosné.

Kapitalizmus na Slovensku zlyhať nemohol, pretože sa nikdy ani nestal. Slovensko potrebuje zmenu, skutočnú zmenu. Musí sa začať skutočná diverzita v mzdách, nie je možné, aby celé Slovensko zarábalo medzi 500€ a 1400€ mesačne a do vyšších miezd sa dostane len CEO spoločnosti. Práve vyššia mzda má ľudí motivovať. Ak je niekto spokojný s prácou za pásom a s mesačnou mzdou 450€, nech sa páči. Vstať o piatej ráno a skončiť o druhej poobede. Nie s tým spojená žiadna zodpovednosť, žiadna špecifická zručnosť, ale niekto vedie malú rodinnú firmu a je v tom naozaj dobrý, podarilo sa mu vytvoriť nejaký produkt alebo službu, po ktorej je na trhu dopyt, mali by byť za svoju tvrdú prácu adekvátne odmenení. Pretože ak sú všetci platení rovnako, načo by sa niekto dral z kože a snažil? Navyše investovať vlastné úspory a viesť úspešnú firmu je podstatne ťažie ako spájať dva kusy plastov dokopy.

PS: Pre tých milovníkov  komunizmu, ktorí radi označujú kapitalistov za zlodejov, podľa mňa sú dane krádež a pokiaľ zdaňujete všetkých neuveriteľnou čiastkou, ste to práve vy, ktorí sú zlodeji. Vzťahy v kapitalizme sú založené na DOBROVOĽNOSTI, teda NIKTO vás nenúti niekde pracovať alebo si kupovať niečie produky. A ešte drobný dodatok, ani raz v histórii sa nstalo, že by komunizmus/socializmus fungoval. Ale stále sa nájde nejaký fanatik, ktorý si myslí, že tentokrát sa to podarí. Pozrite sa na Venezuelu. Pokiaľ chcete žiť v komunizme, prosím zbaľte si svoje veci a požiadajte si o občianstvo v Severnej Kórei. Ale nezabudnite, že tam nemajú internet a svetla sa zhasínajú o deviatej, takže žiadne vysedávanie na vašom zhnitom kapitalistickom notebooku a ešte prehnitejšom internete.

Advertisements

2 thoughts on “Reality check: ešte stále žijeme v socializme!

  1. Pingback: Ako som sa stala platenou agentkou Západu | Thought crimes

  2. Pingback: Politická strana VZDOR – analýza programu a pokrytectvo strany | Thought crimes

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s