Clintongate – kompletný profil Hillary Rodham Clinton

Dnes je síce už po amerických prezidentských voľbách a Donald J. Trump sa stal 45. prezidentom USA, ľavicové média, ilegálni imigranti, vygumovaní študenti vysokých škôl a komunisti si ešte stále myslia, že Hillary je tou jedinou, pravou a vyvolenou kandidátkou na post prezidenta USA. A to všetko len preto, lebo média zámerne odmietli pravdivo a kompletne informovať o tom, kto vlastne Hillary Clinton je a aké hodnoty uznáva, čo je však najdôležitejšie – najväčšie škadály, ktorým za 30 rokov svojej politickej kariéry čelila. Síce nie som pisálek zo SME a nemám vyštudovanú žurnalistiku, rozhodla som sa urobiť túto prácu za nich.

Nie každý ovláda základné definície komunizmu, socializmu a kapitalizmu, prípadne libertariánstva. Veľa ľudí pozná základné črty, no keď dôjde na ich identifikáciu v reálnom živote, jednotlivé politiky, názory a myšlienky si nevedia zatriediť. Aby som to zjednodušila, americká demokratická strana je v podstate európska ľavica, ktorá podporuje socialistické politiky, z ktorých veľa bolo implementovaných počas posledných 8 rokov za prezidenta Obamu. Hillary plánovala v jeho politikách naďalej pokračovať, dokonca ich prehĺbiť, aj napriek ekonomike, ktorá pod týmito opatreniami, reguláciami a daňovými zaťaženiami skombinovaným s odlivom pracovných pozícií, pomaly kolabuje. Takže Hillary, aj napriek tomu, že sa prejavuje ako kandidátka niekde “uprostred”, je v skutočnosti po preskúmaní jej politík súčasťou socialisticko-komunistickej ľavice.

Vydajme sa teda po kariérnych a súkromných stopách Hillary Rodham Clinton, ktoré ju počas jej života ovplyvnili, a ktoré ju v posledných prezidentských voľbách dobehli. Väčšinu z nich vo vašom denníku nenájdete.

Hillary Clinton a Saul Alinsky

Saul Alinsky je podľa Wikipédie jedným z prvých zakladateľov termínu “komunitný organizátor”. Bol silným ľavičiarom, marxistom a autorom dvoch kníh: Reveille for Radicals (1946) a Rules for Radicals (1972). Keď bola Hillary na vysokej škole, kontaktovala Alinskeho, ktorý sa stal jej inšpiráciou a témou jej seminárnej práce. Hillary a Alinsky mali niekoľko osobných stretnutí a listovú korenšpondenciu a neskôr vo svojej knihe napísala, že bol jej veľkou inšpiráciou a mentorom. Keď sa Bill Clinton stal prezidentom, vyžiadal, aby univerzita stiahla dostupnosť jej práce z dosahu verejnosti, no dnes je už voľne dostupná na internete. Hillary, a v inom prípade aj veľa ďalších demokratických ľavičiarov ako aj Barrack Obama, bola inšpirovaná prácou Alinskeho. Techniky, ktoré popísal vo svojej knihe využívajú aj dnes – politici, média a dokonca aj domáca teroristická skupina Black Lives Matter.

Watergate

Watergate bol veľký politický škandál, ktorý sa odohral v USA v 70. rokoch. V tom čase bol prezidentom Richard Nixon, ktorý svojim podriadeným nariadil, aby využili špinavé taktiky ako odpočúvanie na získavanie informácií voči svojim oponentom. Na získavanie týchto informácií využíval FBI, CIA a IRS (Internal Revenue Service, teda daňovákov). Všetko sa prevalilo po tom, čo sa päť zlodejov snažilo vniknúť do priestorov hotela Watergate vo Washingtone DC, kde sa nachádzalo hlavné sídlo DNC (Democratic National Commitee, teda Demokratickeého národného výboru) za účelom nainštalovania odpočúvacích zariadení. Pri čine boli prichytení a vyšetrovaním sa zistilo prepojenie ku vtedajšiemu republikánskemu prezidentovi Nixonovi, ktorý musel odstúpiť z postu prezidenta. A čo to všetko má spoločné s Hillary Clinton, v tom období Hillary Rodham, ktorá mala len 27 rokov?

Existujú dve verzie – jedna tvrdí, že Hillary bola vyhodená z Watergate pre neetické správanie a druhá verzia, že nebola, aj keď jej nadriadený na ňu nemal práve najlepšie spomienky.  V roku 2008 reportér Dan Calabrese napísal článok, v ktorom tvrdil, že celoživotný demokrat Jerry Zeifman vyhodil Hillary z vyšetrovania. Z rozhovoru vyplynulo, že keď bolo vyšetrovanie ukončené, Zeifman vyhodil Hillary a odmietol jej dať odporúčací list, pretože bola neetická klamárka a neúprimná právnička. Konšpirovala porušnie Ústavy a interných pravidiel.  Napriek tomu neexistuje dôkaz, že ju naozaj vyhodil, nakoľko existuje záznam rozhovoru z roku 1999, čo bolo 8 rokov pred článkom Calabresa, v ktorom Zeifman povedal, že ak by mal tú moc, tak by ju bol vyhodil. A v roku 2008 v rozhovore v “The Neil Boortz Show” odpovedal na priamu otázku, či ju vyhodil: “Poviem to takto, ukončil som jej pomer, spolu s ďalšími ľuďmi, ktorých sme už nepotrebovali, a povedal som jej, že jej nedám – nemôžem dať odporúčanie na ďalšiu inú pozíciu.”

Či Zeifman Hillary naozaj vyhodil alebo nie, je jasné, že mal na spoluprácu s ňou negatívne spomienky aj 30 rokov po tom, čo chvíľku pracovala po jeho boku.

Hillary sa smeje na prípade znásilneného dievčaťa

Keď mala Hillary Rodham 27 rokov, bol jej pridelený prípad 41 ročného muža, ktorého mala zastupovať v prípade znásilnenia 12 ročného dievčaťa. Thomas Taylor, vtedy 41 ročný muž pracujúci pre neďaleké papierne v Arkansase spolu so svojím 15 ročným spoločníkom vylákali a znásilnili dvanásťročné dievča menom Kathy Shelton.

Taylorovou obhájkyňou sa stala Hillary Rodham. Podarilo sa jej dostať ho z hroziaceho trestu 30 rokov za znásilnenie na trest jedného roku, z ktorého si odsedel iba dva mesiace. Kathy po znásilnení skončila v nemocnici, pričom jej ženské partie boli čerstvo pozašívané a lekári jej povedali, že v dôsledku vnútorných a vonkajších zranení má 99% pravdepodobnosť, že nikdy nebude mocť mať deti.

Najhoršou časťou tohto príbehu je, ako sa na celý prípad pozerá samotná Hillary. V roku 2014 sa objavila audionahrávka, na ktorej nepriamo priznala, že vedela, že Taylor bol vinný, pričom spomenula, že ho dala otestovať na detektore lži a testom prešiel. Poznamenala, že to navždy zničilo jej dôveru v detektory, pričom niekoľko krát je možné počuť ako je pobavená a hlasno sa smeje. Audionahrávka v kompilácii s predvolebnými reklamami, v ktorých vystupuje ako zástankyňa práv žien a detí.

Aby toho nebolo málo, Hillary počas procesu napísala čestné prehlásenie, v ktorom tvrdila, že Kathy je emocionálne nestabilná, priťahujú ju starší muži a rada sa zamestnáva fantazírovaním. Tvrdila, že vie o predchádzajúcich faktoch, kedy Kathy obvinila iné osoby z telesného napadnutia a že prejavuje nezvyčajnú tvrdohlavosť a temperament, keď nedosiahne svoje.  Kathy všetky tieto body poprela, tvrdila, že pred znásilnením nikdy nemala sexuálny kontakt s mužom a že bola pod prísnou výchovou svojej mamy a nikdy nikoho predtým z ničoho neobvinila.

3703925200000578-3729466-image-m-58_1470686575834

Zdroj

Kathy sa o tomto dokumente dozvedela len prednedávnom, čo ju naozaj veľmi rozrušilo, nakoľko nikdy nemala voči Hillary žiadne výčitky a brala ju len ako Taylorovu právničku, nevedela, čo o nej Hillary pred štyridsiatimi rokmi napísala. Jej najväčšou výčitkou bolo, ako by Hillary konala, ak by bola znásilnená jej dcéra alebo vnučka a násilník by skončil na slobode po dvoch mesiacoch a niekto by na ňu vo veku 12 rokov napísal takýto posudok.

Travelgate

Po tom, čo bol Bill Clinton zvolený za prezidenta a nasťahovali sa do Bieleho domu, Clintonovci sa v roku 1993 postarali o to, že stáli zamestnanci z oddelenia, ktoré zabezpečuje všetky záležitosti s cestovaním prezidentského páru, boli prepustení a nahradili ich blízkymi priateľmi z Arkansasu, vrátane Billovho 25 ročného príbuzného. Po vypuknutí škandálu a silného tlaku médií sa tomu však nestalo. Počas škandálu bolo preukázané, že Hillary klamala a vyslovovala nepravdivé tvrdenia na adresu bývalých zamestnancov, aj keď na konci vyšetrovania nebola z ničoho obvinená, pre nedostatok dôkazov, aj keď vyšetrovateľ uznal, že vyslovovala nepravdivé tvrdenia.

Najhoršie z tohto vyšiel Billy Dale, ktorý bol v tom období na čele celého oddelenia. Hillary tvrdila, že Billy, ktorý slúžil Bielemu domu 30 rokov a bol na svoju prácu veľmi hrdý, bol obvinený zo sprenevery a trestnej konverzie. Bol obvinený z toho, že na svoj bankový účet vložil $68 000, ktoré pochádzali od médií z pracovných ciest s prezidentom. Hillary sa postarala o to, aby bola do prípadu zapojená aj FBI, ktorá prišla do Bieleho domu, Dalea spútala a hodila ho do dodávky bez sedadiel, kde musel pri prevoze sedieť na podlahe.

Billy Dale bol nakoniec v roku 1995 porotou oslobodený. Bolo uznané, že tieto peniaze boli zamiešané, no preukázalo sa, že Dale nič neukradol a tieto peniaze boli použité na neskoršie zahraničné cesty a drobné výdavky mimo účtovníctva. Billy Dale sám viedol veľmi skromný život dedikovaný svojej práci.

Krvilačnosť s akou Hillary poštvala FBI na dlhoročného zamestnanca Bieleho domu, bola neuveriteľná. Sama sa o Travelgate vyjadrila chladno s nasledovnou vetamou: “Možno stojí za dva-tri týždne /mediálneho/ života, namiesto toho sa v partizánskej politickej klíme prvým prejavom posadnutosti stala kauzou, ktorá pretrvávala až do nového milénia.”

Pre Hillary to možno bol dvoj-troj týždňový škandál, no pre Billyho Dalea určite nie. Ten sa verdiktu nevinnosti dočkal až v roku 1995, hrozilo mu až 20 rokov väzenia a pokuta až do výšky $500 000.Navyše to navždy poznačilo jeho svedomitú kariéru a všetky svoje súkromné prostriedky minul na svoju obhajobu a právnikov.

static2-politico-com

Vince Foster a jeho záhadná smrť

Vince Foster bol prominentný právnik z Arkansasu, veľmi blízky priateľ Hillary a Zástupca poradcu Bieleho domu. Mŕtve telo Vincea Fostera bolo nájdené v júli roku 1993 v parku vo Vigínii. Oficiálna verzia tvrdí, že to bola samovražda s jedným výstrelom zo zbrane do úst, pretože bol zapletený v škandáloch ako Travelgate a Whitewater (vysvetlím v nasledujucej podkapitole). Jeho samovražda bola kvôli mnohým otázkam vyšetrovaná troma inštitúciami s rovnakým výsledkom, že to bola samovražda z depresie.

Problém bol, že federálni vyšetrovatelia neboli hneď po nájdení jeho tela vpustení do jeho kancelárie, aby zaistili dôležité dôkazy. Práve naopak, Hillary poslala dvoch členov svojho tímu – Maggie Williams a Patsy Tomasson, aby z jeho kancelárie zhabali a zlikvidovali inkriminujúce a zahanbujúce dokumenty, ktoré súviseli so škandálom Watergate a ďalšie inkriminujúce osobné dokumenty týkajúce sa Hillary Clinton.

Whitewater

Táto podkapitola je troška obsiažnejšia a zahrňuje viacero udalostí, posnažím sa ju popísať čo najkratšie a čo najvýstižnejšie.

Bill Clinton sa poznal s arkansaským podnikateľom a politickou osobnosťou Jimom McDougalom od roku 1968 a v roku 1977 spolu uzatvorili realitné investície. Clintonovci hľadali spôsob ako prísť k bočnému príjmu. V roku 1978 Jim navrhol Clintonovcom, aby sa pripojili k nemu a jeho manželke a kúpili spolu 23 akrov pozemku v Arkansase. Cieľom bolo rozdeliť pozemok na niekoľko častí a vybudovať tam rekreačné bývanie pre ľudí z oblasti Chicaga a Detroitu. Všetci štyria si požičali $203 000 na zakúpenie pozemku a presunuli ho do vlastníctva novovytvorenej spoločnosti Whitewater Development Corporation, v ktorej mali všetci štyria rovnaký podiel. Susan, Jimova manželka, vybrala názov Whitewater Estates a ich predajným sloganom bol: “Jeden víkend tu a už nikdy nebudete chcieť žiť nikde inde.”

Do momentu, keď boli pozemky preskúmané a pripravené na predaj v roku 1979, ceny úrokových mier stúpli na 20%. Potenciálni záujemcovia si už nemohli dovoliť dovolenkové domy. Namiesto toho, aby šli do straty, všetci štyria sa rozhodli na pozemku vybudovať modelový dom a počkať na zlepšenie ekonomiky.

Po kúpe pozemkov, Jim požiadal Clintonovcov o dodatočné finančné prostriedky spojené so splácaním úveru, úrokovými mierami a inými výdavkami. Clintonovci tvrdili, že nevedeli, ako boli v konečnom dôsledku tieto prostriedky použité. Jim však stratil svoju politickú pozíciu a rozhodol sa presunúť do bankovníctva. Nadobudol banku s názvom Bank of Kingston v roku 1980 a Woodruff Savings & Loan v roku 1982, ktoré premenoval na Madison Bank & Trust a Madison Guaranty Savings & Loan.

Na jar v roku 1985 Jim usporiadal fundraiser pre Billa Clintona. Fundraiser sa konal v kancelárii Madison Guaranty a mala pokryť dlhy vo výške $50 000 spojené s kampaňou Billa Clintona na pozíciu guvernátora. Jim vyzbieral $35 000, z čoho $12 000 bolo vydaných v šekoch Madison Guaranty.

V roku 1985 Jim McDougal investoval do miestneho stavebného projektu, ktorý sa volal Castle Grande a bol ocenený na asi $1,75 milióna. Podľa zákona si Jim mohol požičať z vlastných zdrojov len do výšky $600 000. Preto do tohto zahrnul ďalších účastníkov, aby sa dostal k dodatočným zdrojom. Medzi nimi bol aj Seth Ward, pracovník jeho banky, ktorý pomohol preliať $1,15 milióna. Na zabránenie potencionálneho vyšetrovania boli peniaze presunuté medzi jednotlivými osobami a subjektmi. Hillary Clinton, ktorá vtedy pracovala ako právnička pre Rose Law Firm, poskytla Castle Grande svoje právické služby.

V roku 1986 si federálni regulátori uvedomili, že všetky potrebné prostriedky pochádzali z Madison Guaranty a nazvali celý projekt pretvárkou. V júli Jim McDougal rezignoval zo svojej pozície v Madison Guaranty, Seth Ward – pracovník banky, ktorý mu prelial potrebné peniaze – skončil pod federálnym vyšetrovaním spolu s právnikom, ktorý mu pomohol spísať zmluvu. Castle Grande vytvoril účet na $2 milióny spojené s poplatkami spoločníkov, spolu s účtom za právnicku firmu Rose Law Firm. V roku 1989 sa celá spoločnosť zrútila a spôsobila vláde dlh vo výške $4 miliónov. Čo zároveň spustilo kolaps Madison Guaranty, nad ktorou museli prebrať zodpovednosť federálni regulátori. Vzhľadom na to, že tento kolaps nastal uprostred pôžičkovej krízy, tento špás stál americkú vládu $73 miliónov.

Clintonovci stratili na ich investícii Whitewater niekde medzi $37 000 a $69 000, čo bolo menej ako stratili Jim a Susan. Čo vytvára miesto pre špekulácie, že Clintonovci počas Billovho pôsobenia ako guvernér Arkansasu kontribuoval do projektu aj inou cestou.

Biely dom a podporovatelia prezidenta Billa Clintona tvrdili, že ich meno bolo očistené na základe Pillsbury report, čo bola $3 miliónová štúdia vytvorená pre Resolution Trust Company. Záverom správy bolo, že Jim bol hlavným manažujúcim partnerom a Bill Clinton bol pasívnym investorom. Associated Press potvrdila, že to vo všeobecnosti popisuje zapojenosť Clintonovcov do škandálu tak ako ho opísali aj oni. Aj napriek tomu, že právnik, ktorý dozeral na celú správu tvrdil, že ich cieľom nebolo očistiť nikoho meno.

Počas prezidentského obdobia v roku 1992 sa novinár z New York Times opýtal Billa Clintona na jeho účasť vo Whitewater a článok bol publikovaný 8. marca 1992.

Už niekoľko hodín po smrti Vinca Fostera (spomenutého v predchádzajúcej podkapitole) boli z jeho kancelárie odstránené všetky dokumenty, ktoré sa týkali Whitewater. Podľa New York Times boli tieto dokumenty uzamknuté v trezore Bieleho domu a po piatich dňoch odovzdané osobným právnikom.

Ako dôsledok odhalenia v článku New York Times, ministerstvo spravodlivosti otvorilo vyšetrovanie Whitewater. Na požiadavku Clintonovcov bol na prípad pridelený špeciálny prokurátor Robert B. Fiske. Nasledovali dve obvinenia: 1. že Clinton vytváral tlak na arkansaského podnikateľa Davida Halea, aby im dal požičku, ktorá by bola výhodná pre Madison Guaranty, a 2. že arkansaská banka zakryla transakciu , ktorá mala dočinenia s Billovou politickou kampaňou. Clinton mal predložiť potrebné dokumenty do 30 dní, no údajne tieto dokumenty chýbali. O dva roky neskôr ich náhodne našla zamestnankyňa Bieleho domu v rezidenčnej časti Clintonovcov.

V roku 1994 bol prípad Whitewater pridelený vyšetrovateľovi Kennethovi Starrovi, nakoľko predchádzajúci vyšetrovateľ Robert B. Fiske bol pridelený na prípad generálnou prokurátorkou, ktorú vymenoval sám Bill Clinton, teda bol tam konflikt záujmov.

V novembri 1992 kľúčový svedok v prípade – podnikateľ David Hale – potvrdil, že Bill Clinton – vtedajší guvernér Arkansasu – ho donútil na poskytnutie $300 000 pre Susan McDougal. Clinton poprel, že by na neho tlačil. V roku 1997 vyšetrovateľ Kenneth Starr napísal odporúčanie na odvolanie Billa Clintona z pozície prezidenta Spojených Štátov na základe dostatočných dôkazov a Billovej krivej prísahy.

V januári 1996 bola Hillary predvolaná pred súd na vypovedanie ohľadom svojej účasti v škandále Whitewater. Bolo to prvý krát v histórii, čo bola Prvá dáma vyšetrovaná a predvolaná pred súd.

V novembri 1998 vyšetrovateľ Starr svedčil pred House Judicary Committee v spojení s odvolaním Billa Clintona spolu s obvinením v škandále s Monicou Lewinsky.  Starr povedal, že v druhej polovici roku 1997 začal zvažovať jeho odvolanie za podvodný úver vo výške $300 000 a otázku, či prezident odpovedal na uvedný incident pravdivo alebo nie. Starr povedal, že musel počkať, pretože nebolo jasné, či dvaja hlavní svedkovaia hovorili pravdu alebo nie. Zároveň priznal, že neboli schopní vysvetliť, ako zmizli a znovu sa objavili chýbajúce dokumenty v prípade Rose Law Firm. Zároveň očistil prezidentovo meno vo Whitewater, Travelgate a Filegate.

V roku 2000, nasledujúci vyšetrovateľ oznámil, že v prípade nie je dostatok dôkazov o vedomom kriminálnom zapojení Billa a Hillary Clintonovcov v prípade Whitewater. Zároveň obvinil Biely dom v predlžovaní doby predkladania dokumentov a dĺžky trvania procesu a neoprávnených súdnych sporov zo strany Billových právnikov, ktorý viedol k celkovým nákladom $60 miliónov. Jeho záverečná správa ukončila vyšetrovanie Whitewater. Zo všetkých zúčastnených subjektov všetci vyšetrovaní vo Whitewater skončili vo väzení, kde väčšina z ních aj umerla, okrem Clintonovcov, ktorí boli zbavení všetkých obvinení.

Cattle Future Controversy

V rokoch 1978 a 1979 právnička a Prvá dáma Arkansasu bola zapojená do sérií obchodovania s cattle future contracts. Jej pôvodná investícia vo výške $1 000 jej po desiatich mesiacoch obchodovania vygenerovala $100 000, kedy s nimi prestala obchodovať. Keď sa v roku 1994 stala Prvou dámou USA, stali sa predmetom špekulácií, ako dokázala vygenerovať takýto veľký výnos a hovorilo sa o pravdepodobnom konfikte záujmov a podplácaní.

Podľa záznamov využila výhodú známostí v spoločnosti Tysons foods, ktorá je zároveň najväčším zamestnávateľom v štáte Arkansas.  New York Times napísal, že: “Počas funkčného obdobia Billa Clintona ako guvernéra štátu Arkansas spoločnosť Tyson benefitovala z viacerách rozhodnutí štátu, ktorý rozhodol o environmentálnych rozhodnutia v prospech tejto spoločnosti, $9 miliónov v štátnych požičkách a umiestnenie manažérov z firmy do dôležitých štátnych rád.”

Monica Lewinsky a ďalšie obete znásilnenia

Monica Lewinsky bola mladá internistka v Bielom dome. Medzi rokmi 1995 a 1997 mala deväť sexuálnych kontaktov s prezidentom Billom Clintonom, zahŕňalo to orálny sex a iné sexuálne akty, nie však samotný sex. Lewinsky bola v roku 1996 presunutá na inú pozíciu do Pentagonu, kde sa svojej kolgyni zdôverila o jej sexuálnych aktivitách s vtedajším prezidentom. Tá si rozhovory s ňou nahrala a tieto nahrávky skončili v rukách vyšetrovatela Kennetha Starra, ktorý vtedy aktívne vyšetroval Whitewater. Pod prísahou Bill Clinton klamal a povedal, že nikdy nemal s Monicou Lewinsky sexuálny kontakt. Veľmi známa je nahrávka, keď v roku 1998 táto aféra prenikla do médií a Bill Clinton počas živého prenosu povedal, že s Monicou nemal sexuálny vzťah.

Po tom, čo Lewisky poskytla vyšetrovateľovi dary a modré šaty, ktoré mali zaschnutú škvrnu od Clintonovho ejakulátu, Bill Clinton priznal, že mal nevhodný sexuálny kontakt s Monicou Lewinsky.

Jednou z prvých reakcií, ktoré Hillary Clinton poskytla, pred tým, než bolo preukázané, že Bill Clinton klamal a naozaj mal s Lewinsky sexuálny kontakt (v súvislosti so škandálom Lewinsky a vyšetrovanim Whitewater) bola nasledovná veta: “Toto je skvelý príbeh pre hocikoho, kto si ho chce nájsť, je to pravicová konšpirácia, ktorú sa snažili vytvriť odo dňa, kedy moj manžel oznámil, že sa bude uchádzať o post prezidenta Spojených štátov.”

V rovnakom rozhovore sa jej Matt Launer opýtal nasledovné: “Opýtam sa to takto. Predstavme si, že Bill a Hillary Clinton nie sú súčasťou tohto príbehu. Predstavme si, že americký prezident mal cudzoložný styk v Bielom dome a klamal, aby tento fakt zakryl, mali by Američania žiadať jeho rezignáciu?”

Hillary Clinton odpovedala: “Určite by tým mali byť znepokojení.”

Matt Launer: “Mali by žiadať jeho rezignáciu?”

Hillary Clinton: “Myslím si, že ak by to bola pravda a bola by potvrdená, bol by to veľmi závažný priestupok. Ale to nebude preukázané ako pravda.”

Do tejto podkapitoly zahrniem aj nasledovné ženy, ktoré obvinili Billa Clintona zo sexuálnych útokov: Juanita Broaddrick, Gennifer Flowers, Kathleen Willey a Paula Jones. Hillary tieto obete aktívne zastrašovala a verejne ponižovala, prezentovala ich ako klamárky.

Zatiaľ čo sa snažila svoju prezidentskú kandidatúru orientovať na ženy a prezentovať sa ako zástankyňa a ochrankyňa ženských práv, v minulosti označila všetky ženy, ktoré tvrdili, že ich Bill Clinton sexuálne obťažoval alebo s nimi mal styk, ako “bimbo eruptions”.

Bosna a ostreľovači

V roku 2008 mala Hillary príhovor na zahraničnú politiku týkajúcu sa Iraku. Spomenula si, ako pred dvanástimi rokmi pristála v Bosne:

“Pamätám si, keď sme pristávali za ostreľovania. Mala nás tam očakávať ceremónia na privítanie, no namiesto toho sme utekali s rukami nad hlavou, nasadli sme do auta a presunuli sme sa na základňu.”

CBS však Prvú dámu na tejto ceste sprevádzala a všetko zachytila na kamere. Privítacia ceremónia sa naozaj odohrala a na záberoch je vidieť, ako ju aj s jej dcérou Chelsea domáci privítali, vrátane osemročného dievčatka.

Po jej vyhlásení sa jej následovne opýtali na ich pravdivosť, na čo odpovedala: “Nebola tam žiadna privítacia ceremónia. V podstate nám bolo povedané, aby sme utekali do áut. To sa presne stalo.”

Filegate

Škandál s názvom Filegate uzrel svetlo sveta v roku 1996. Craig Livingstone, riaditeľ bezpečnostného personálu Bieleho domu nesprávne vyžiadal a dostal od FBI správy o pozadí niekoľko stoviek osôb bez akéhokoľvek povolenia. Čo rozpútalo hnev, bol fakt, že veľa z týchto osôb boli napríklad aj predchádzajúci zamestnanci Bieleho domu a politickí oponenti, vrátane prezidentských poradcov. Obvinenia boli, že Hillary Clinton si tieto správy vyžiadala a prečítala na politické účely, zároveň vyšlo najavo aj to, že Hillary si vyžiadala, aby bol Livingstone na túto pozíciu prijatý aj napriek tomu, že na túto pozíciu nemal dostatočnú kvalifikáciu. Tento škandál sa takisto stal súčasťou vyšetrovania Whitewater. V roku 2001 bolo vyšetrovanie ukončené pre nedostatok dôkazov.

IRS ako novodobé gestapo

Nie je veľa federálnych agentúr, ktorých by sa každý bál viac ako IRS (daňováci), obzvlášť ak je na čele krajiny skorumpovaný prezident, ktorý túto organizáciu zneužíva na cielené útoky voči svojim politickým a osobným protivníkom.

Počas trvania prezidentského postu Billa Clintona robila IRS kontroly zamerané na skupiny ľudí a jednotlivcov, ktorí robili administratíve problémy. Niekoľko prominentných konzeravtívnych skupín, ktoré kritizovali prezidenta boli vystavené auditom. Jednotlivci, ktorí boli vystavení auditu boli napríklad aj vyššie spomenuté osoby ako: Gennifer Flowers, Liz Warden Gracen, Paula Jones, Juanita Broaddrick, Billy Dale, Kent Masterson Brown, rovnako aj moderátor a kritik Billa a Hillary Bill O´Riley z konzervatívne orientovanej televíznej stanice FOX News, na ktorého bol dokonca audit vykonaný trikrát.

Podľa prieskumu The Washingon Times, počas pôsobenia Clintona v pozícii prezidenta nevedeli nájsť ani jednu ľavicovú politickú organizáciu, ktorá by bola auditovaná.

Chinagate

Chinagate škandál navždy poznačil prezidentský boj, v ktorom sa Bill Clinton snažil o znovuzvolenie a v prezidentských voľbách sa postavil proti Al Gorovi, a v tomto škandále bol zapojená aj Hillary Clinton. Práve škandál ako Chinagate mal prispieť k odvolaniu Billa Clintona viac ako ostatné. Aspoň šesť jednotlivcov bolo čínskou vládou použitých na ovplyvňovanie výsledku volieb. Aj napriek tomu, že tieto nelegálne dary boli vrátené, vtedajšia generálna prokurátorka Janet Reno (tá istá, ktorú Bill vymenoval a zohrávala úlohu vo Whitewater) bola kritizovaná za to, že nikdy na Chinagate nepridelila samostatného vyšetrovateľa.

Bolo preukázané, že Čína využila svojich agentov a čínsku ambasádu na priame kontribúcie do DNC (Democratic National Committee, teda Demokratický národný výbor, ktorý reprezentuje demokratickú stranu), čo bolo priamo v konflikte so zákonmi USA, podľa ktorých je zakázané, aby obyvatelia z iných krajín prispievali americkým politikom a politickám stranám. Čínska vláda poprela akékoľvek obvinenia.

Technologické spoločnosti venovali Billovi Clintonovi finančné dary za výmenu dôležitých technologický informácií ohľadom rakiet a príčin zlyhávania čínskeho raketového programu.

V komentári s názvom “Dôkaz, že Hillary nie je vhodná na prezidentku” v roku 2013 Klazman napísal:

“Nie že by bola Hillary prekonaná svojimi predchádzajúcimi škandálmi… geniálne prišla so schémou, kedy by vďaka úplatkom komunistickej Číny na zlepšenie ich šancí vyhrať prezidentské voľby o znovuzovenie medzi Cilntonom a Al Gorom, kedže štatistické čísla nevyzerali pozitívne. Bol to práve súdny spor voči tajomníkovi obchodu Ronovi Brownovi, ktorý na základe inštrukcií Hillary Clinton predal miesta na oddelení obchodných misií Číňanom a iným, čo principiálne tento prípad odhalilo. Na konci roku 1996 a začiatkom roku 1997 tento škandál nabral taký rozmer, že spojené kongresové vypočúvania boli menované, že nakoniec boli uzatvorené, keď demokrati odhalili ilegálny fundraising niektorými republikánmi. Obidve strany, ktoré čelili vzájomnému zničeniu, jednoducho škandál opustili. Ja som však pokračoval s mojím súdnym procesom a zatiaľ čo som objavil veľa informácií o Bonnie a Clyde, vďaka škandálu s Mincou Lewinsky to bolo presunuté na vedľajšiu koľaj, kedže média preferovali informácie o sexuálnom škandále viac, než espionáž. Hillary a Bill boli ironicky zachránení Monicou, ktorá odobrala pozornosť od pravdepodobne najväčšieho škandálu v histórií Spojených štátov.”

Pardongate

Počas osemročného pôsobenia Billa Clintona ako prezidenta Spojených štátov vydal 450 amnestií a komutácií. Asi najkontroveznejšou amnestiou bola amnestia, ktorú od Clintonovcov dostal Marc Rich.

Marc Rich utiekol z USA počas jeho trestného stíhania a zdržiaval sa vo Švajčiarsku. Rich dlhoval $48 miliónov na daniach a bol obvinený z 51 prípadov daňového podvodu a nakoniec dostal amnestiu. Musel zaplatiť pokutu milión dolárov a amnestia neplatila na žiadne budúce kriminálne aktivity. Dôležitým faktorom bolo, že jeho exmanželka  Denise Eisenberg Rich poskytla veľké finančné dary knižnici Clintonovcov a kampani o pozíciu v senáte pre Hillary Clinton. Dlhoroční demokratickí podporovatelia Clintonovcov a bývalí prezidenti Jimmy Carter, James Carville a Terry McAuliffe boli veľkými kritikmi tejto amnestie. Federálna vyšetrovateľka Mary Jo White bola pridelená, aby preskúmala amnestiu udelenú Marcovi Richovi. Neskôr bola nahradená novým vyšetrovateľom Jamesom Comeym (toto meno je dôležité, takže si ho do budúcnosti zapamätajte), ktorý dospel k záveru, že na strane Clintonovcov nedošlo k žiadnym ilegálnym rozhodnutiam.

Počas Pardongate obaja bratia Hillary – Hugh a Tony – úspešne lobovali za to, aby Bill Clinton pomohol niektorým ľuďom uniknúť  spravodlivosti. Hugh Rodham dostal zaplatené $200 000 za sprostredkovanie komunikácie medzi drogovým dílerom Carlosom Vingalim a ďalších $200 000 za komunikáciu ohľadom amnestie pre Glenna Brasswella, ktorý bol zapojený v podvode. Bill a Hillary tvrdili, že o ničom nevedeli a Hugh bol donútený peniaze vrátiť.

Čo je zaujímavé je fakt, že Bill Clinton sa tváril ako že amnestia pre Carlosa Vinglala nemala nič spoločné s jeho švagrom Hughom. Aj napriek tomu, že ministersto spravodlivosti neodporúčalo jeho amnestiu, Bill Clintom mu ju aj tak o dva týždne udelil.

Druhý brat Hillary Clinton – Tony – takisto dosiahol, aby Bill Clinton udelil amnestiu, aj napriek námietke ministerstva spravodlivosti. Edgar a Vonna Jo White  boli obvinení z bankového podvodu a obaja boli omilostení v roku 2000. Tony Rodham priznal, že od tejto dvojice dostal $320 000, ale tvrdil, že to nemalo nič spoločné s amnestiou.

Vyplienenie Bieleho domu

Po tom, čo bol Bill Clinton tesne pred koncom svojho druhého termínu ako prezident USA odvolaný, po ich vysťahovaní Bill a Hillary doslova vyplienili Biely dom. Hillary sa snažila poslať nábytok z Bieleho domu do svojej súkromnej rezidencie v  Chappaqua v štáte New York. Podľa informáciíí sa snažili odniesť dary a nábytok z Bieleho domu v hodnote $190 000 a podľa účotvníka Bieleho domu boli počas tranzitu medzi Clintonovcami a Bushovcami nahlásené akty vandalizmu a krádeže. Podľa účtovného oddelenia bola výška škôd spôsobená vandalizmom vyčíslená na $14 000, z toho $4 850 stála len výmena klávesníc po tom, čo všetky počítačové klávesnice mali zničené alebo chýbajúce písmenko W. Okrem iného bola ukradnutá prezidentská pečať, opravy zahŕňali lepidlo, ktoré bolo rozotreté po pracovných stoloch, zlomené nábytky, kancelárie plné smetia a grafitti na pánskych záchodoch, ktoré znevažovali novozvoleného prezidenta Georga W. Busha.

Robert Byrd a KKK

Robert Byrd, jeden z politikov, ktorý zomrel v roku 2010 bol bývalým členom KKK. Po jeho smrti vzniklo toto video Hillary, kde ho označila ako skvelého muža a jej mentora. Ani jedno z médií toto video nepovažovalo za dostatočne zaujímavé. Viem si iba predstaviť, čo by sa stalo, ak by toto urobil Trump. Namiesto toho sa mu snažia prišiť podporu zo strany KKK.

Benghazi

Teroristický útokv V Bengázi (Lýbia), sa odohral presne 56 dní pred prezidentskými voľbami v roku 2012. V Obamovej predvolebnej kampani o znovuzvolenie často prízvukoval, že dolapenie a smrť Bin-Ládina ukončilo pôsobenie Al-Kájdy a teroristických skupín v regióne. V skutočnosti sa však tieto teroristické skupiny ešte viac prehĺbili, obzvlášť po smrti Kaddáfiho, kedy sa Lýbia zmenila na dejisko totálneho chaosu a vytvorila podhubie pre rast terorizmu, vrátane skupín prepojených na Al-Kájdu a ISIS.

Džihádisti sa rozmohli po celej krajine, hlavne v jej východnej časti a Bengázi sa stalo hlavným dejiskom. Hillary Clinton videla Bengázi ako strediskom anti-Kaddáfiho režimu a predstavovala si vytvorenie trvalého štátneho oddelenia USA, ktoré by uctilo pamiatku jej úspechom. V skutočnosti však Bengázi bolo nekontrolovateľné, plné proti-západných teroristov, ktoré odviedli sériu útokov v roku 2012. V čoho dôlsledku Veľká Británia a iné národy stiahli svojich ľudí z Lýbie, pretože tam jednoducho situácia nebola bezpečná. Hillary Clinton však svojich ľudí nestiahla a zamietla ich žiadosti o zvýšenú bezpečnosť.  Ambasáda, v ktorej títo ľudia pôsobili, bola len dočasná. Nikto nikdy nedostal odpoveď na otázku: “Čo bolo v Lýbii také dôležité, že si vyžiadalo riskovanie životov, ktoré sa vlastne stalo samovražednou misiou?”

Politici odpovedali na útok. Šokujúce, že najsilnejšia armáda na svete nebola schopná vyslať vojenské jednotky na záchranu vlastných občanov. Administratíva tvrdila, že nemali dostatok času na odpoveď. Faktom bolo, že tieto zariadenia boli pod konštantný útokom, aj pri presunoch medzi jednotlivými zariadeniami, až to vyvrcholilo posledným útokom počas ktorého zahynuli štyria Američania, vrátane ambasádora Stevensa.

Zarážajúce na celom prípade je, že ako džihádisti pálili na americké zariadenia a podpaľovali budovy, ambásador Stevens sa stratil, Obama a Hillary Clinton šli do práce ako bežne a snažili sa vytvoriť vymyslený opis udalostí. Krátko po 22. hodine Hillary Clinton podala vyhlásenie o útokoch, ktoré sa vraj začali po zverejnení anti-moslimského videa.

Hlavní účasntníci administratívy od začiatku vedeli, že to nebola pravda a že to bol vopred pripravovaný teroristický útok. Hillary Clinton od začiatku vedela, že video v tomto prípade nezohrávalo žiadnu úlohu. Potvrdil to aj záver správy, v ktorej uznali, že sa to snažila poskytnúť ako vysvetlenie verejnosti, no zahraničným predstaviteľom a aj svojej dcére Chelsea povedala pravdu. V telefonáte Egyptskému priemiérovi povedala nasledovné:  “Vieme, že útok v Lýbii nemal nič spoločné s videom. Bol to plánovaný útok, nie protest.”

Z emailov, ktoré boli zverejnené začiatkom roku 2016 je vysvetlené, prečo sa vôbec vojna v Lýbii začala. Emaily identifikujú francúzskeho prezidenta Nicolasa Sakozyho ako lídra útokov z piatich hlavných dôvodov: 1.získať libýjsku ropu, 2. udržať francúzsku nadvládu v regióne, 3. zlepšiť Sarkozyho domáciu reputáciu, 4. presadiť vojenskú silu a 5. predísť vplyvu Kaddáfiho v regióne.

Čo je najviac zarážajúce je fakt, koľko zlata a striebra (143 ton v oboch kovoch) mala Lýbia nahromadených za účelom vytvorenia meny, ktorá by bola týmito rezervami krytá a mala byť alternatívnou k  európskej mene.

Takto sa k smrti Kaddáfiho sa so smiechom vyjadrila samotná Hillary:

Samotná téma vojny v Lýbii a Bengházi je veľmi obsažná, účelom tejto podkapitoly bolo mierne načrtnúť zlyhanie Hillary Clinton a jej politiky, ktorá stála život štyroch Američanov a fakt, že sa o dovode útoku snažila klamať a zavádzala verejnosť.

Emailgate

V marci roku 2015 sa zistilo, že Hillary počas svojej práce pre vládu používala na oficiálnu komunikáciu svoj súkromný email na vlastnom serveri, namiesto zabezpečených serverov, ktoré jej dala k dispozícií vláda. Neobjektívnosť médií môžeme vidieť aj v článku, ktorý SME publikovalo hneď po druhej prezidentskej debate, v ktorej Trump spomenul vyšetrovanie jej škandálu. SME napísalo nasledovné (najprv citujúc Trumpa, potom s ich vlastnou doložkou): “Keď budem prezident, pošlem na Vás osobného prokurátora,” začal Donald Trump, keď sa Hillary ospravedlnila za používanie osobného emailu v práci.

To ale vôbec nie je to, čo sa v skutočnosti stalo. Hillary používala tento nezabepečený email, ktorý mohol byť v ktoromkoľvek momente napadnutý hackermi, na zasielanie klasifikovaných emailov, teda emailov, ktoré obsahujú dôležité informácie a len ľudia, ktorí sú autorizovaní, ich môžu čítať. Navyše po prevalení celého prípadu vo vyšetrovaní chýbalo 33 000 emailov. Hillary tvrdila, že vymazané emaily obsahovali len súkromnú komunikáciu medzi ňou a jej dcérou Chelsea a jej manželom Billom. Pričom Bill sa v minulosti vyjadril, že email nepoužíva a v živote napísal len jeden email.

Po tom, čo vyšlo najavo, že jej emaily obsahovali tajné informácie, FBI začalo ich vlastné vyšetrovanie. FBI dospelo k záveru, že jej email obsahoval tajné informácie z piatich rôznych vládnych agentúr a tieto emaily boli uložené na serveli, ktorý nebol dostatočne bezpečný. Vedúcim tohto vyšetrovania je James Comey, presne ten, ktorý niekoľko rokov tvrdil, že udelenie amnestie Marcovi Richovi neporušilo žiadne pravidlá.

Po tom, čo sa Bill Clinton tajte stretol s Comeym, Comey v júli 2016 prehlásil, že aj napriek tomu, že konanie Hillary bolo extrémne neopatrné, neodporúčajú žiadne stíhanie. Hneď na to generálna prokurátorka Loreta Lynch vyhlásila, že Hillary Clinton nebude potrestaná.

Ešte počas vyšetrovania sa snažila troška zažartovať, keď sa jej opýtali, či servery vyčistila  “wiped” server, ona sa opýtala, že vyšistila “wiped” ako s utierkou?

 

De facto, Hillary nepoužila na vyšistenie utierku, ale ako sa neskôr ukázalo, špeciálny program s názvom Bleachbit. A tento program sa nepoužíva, ak chcete vymazať súkromnú konverzáciu so svojou dcérou. Tento program sa používa na zahladenie niečoho, čo nechcete, aby niekto niekedy našiel.

Iba necelé dva týždne pred prezidentskými voľbami FBI znova otvorilo vyšetrovanie jej emailov. Dôvodom bolo, že exmanžel Hillarinej pravej ruky – Humy Abadeen – Anthony Weiner, ktorý je momentálne stíhany za sexualnú komunikáciu s 15 ročným dievčaťom – odovzdal na vyšetrovanie laptop, ktorý používala Huma na komunikáciu s Hillary a FBI muselo prešetriť vzniknutú situáciu.

Nájdených bolo 650 000 emailov a už po ôsmich dňoch FBI definitívne vedelo, že sa v nič dôležité nenachádza, preto vyšetrovanie hneď pred voľbami uzatvorili s tým, že ich pôvodné rozhodnutie z júla sa nemení, Hillary nič neporušila. Zaujímavý je fakt, že FBI trvalo jeden celý rok, kým preskúmali 60 000 emailov, no tentokrát sa im podarilo prečítať a dať do súvislosti 650 000 len za osem dní. Momentálny verdikt je, že Hillary nepochybila. Ako sa sa sama vyjadrila na jednej z prezidentských debát, je jej to veľmi ľúto a preberie zodpovednosť za svoje chyby. Ale akú zodpovednosť, keď nebola nijako potrestaná?

Ako drobná čerešnička na torte je fakt, ktorý odhalili Wikileaks, a to, že Hillary pravidelne posielala klasifikované emaily svojej slúžke, aby jej ich vytlačila. Už len tým porušila zákon, pretože jej slúžka nemala vládne povolenie na ich čítanie!

Ukradnuté primárky

Možno nie každý zachytil, ale v primárkach bojovala v rámci nominácie za demokratickú stranu voči dvom kandidátom – O´Malleym a Berniem Sandersom. O´Malley vypadol z hry už na začiatku, no Sanders sa držal až do konca, aj keď zahraničné média o ňom až tak nehovorili. Bernie Sanders bol mokrým snom všetkých precitlivelých socialitov žijúcich v USA. Zdaniť bohatých, zdravotníctvo zadarmo, vysoké školy zadarmo, všatko zadarmo, búril sa proti establishmentu a proti mocným a bohatým. A tešil sa obrovskej obľube. A nadával na Hillay. Až do momentu, keď mu ukradla nomináciu priamo spred nosa a následne po svojej nominácií ho donútili kooperovať a podporovať. Presne tých, na ktorých celú dobu nadával. Stal sa bábkou v rukách mocných. Ako ukázali neskoršie Wikileaks, demokrati mali na neho aj pripravenú fotku v plavkách, s ktorou ho chceli zdiskreditovať v médiách ako čudáka.

screen-shot-2016-10-26-at-3-29-56-pm

Nasledovná konverzácia medzi členmi demokratickej strany, ktorá sa snažila Bernieho zdiskreditovať:

“OMG,” napásal Fallon.

“Možeme to dať na Twitter?” opýtal sa John Podesta (meno si zapamätajte).

“Myslím, že by sme to mali dať NYT (New York Times).”

Podľa všetkého NYT túto fotku nepublikoval, no známy celebritný kritik Perez Hilton ju zdieľať už na druhý deň po tejto emailovej konverzácií.

Ale poďme pekne krásne spať k ukradnutým primárkam. Už v emailoch, ktoré boli hacknuté začiatkom roka bolo jasné, ako DNC (Democratic National Committee), ktorá má mimochodom byť neutrálna, jednoznačne pracovala proti Sandersovi a dala mu nevýhodu a jednostranne podporovala Hillary. Mark Paustenbach, zástpuca riaditeľa pre komunikáciu DNC napísal: “Zaujímalo by ma, či je nejaký dobrý nartív na príbeh o Sandersovi, že s ním niečo nie je v poriadku, že jeho kampaň je totálny chaos.” V jednom z emailov takisto rozoberali jeho náboženstvo. Bernie Sanders je židovského povodu. Jedna z pracovníčok DNC napísala, že niekde čítala, že je ateista a bolo by vhodné, aby by tento fakt zverejnili, pretože v niektoých štátoch, kde je veľa voličov veriacich, to môže urobiť zásadný rozdiel, teda ho zdiskreditovať.

Samotná predsedcníčka DNC – Debbie Wasserman Schultz, musela odstúpiť, po tom, čo Wikileaks odhalili, že bola 100% zaujatá voči Sandersovi a plne podporovala Hillary Clinton.

Hillary a jej názor na nenarodené deti

Túto podkapitolu sem dávam už len na podčiarknutie toho, aký nehumánny a bezcharakterný človek je Hillary Clinton. V snahe nakloniť si šialené feministky na svoju stranu, Hillary podporuje interrupcie až do vysokého štádia. V televíznej talkshow sa vyjadrila, že podľa nej plod až do narodenia nemá žiadne ústavné práva. Tento postoj potvrdila aj na pódu prezidentskej debaty, kde sa Trump vyjardil, že on je pro-life a chce, aby bola otázka interrupcií pridelená jednotlivým štátom. Zatiaľ čo Hillary povedala, že je za to, aby sa obnovila možnosť tzv. partial biirth abortion a zdôraznila že žena by tak mohla urobiť v akomkoľvek prípade, teda nie len napríklad pre zdravotné komplikácie. Partial birth abortion je interrupcia vo vysokom štádiu tehotenstva, hoci aj niekoľko dní/hodín pred samotným pôrodom, kedy sa už takmer plne vyvinuté dieťa vyberie z tela matky a usmrtí sa. Momentálne je takáto interrupcia zakázaná.

Wikileaks, Wikileaks, Wikileaks…

Wikileaks zverejnilo tisíce emailov, o ktorých sa média nenamáhali napísať ani slovo – okrem toho, že vraj za tým boli Rusi (ha-ha). Jullian Assange sa vyjadril, že osobne nepodoruje ani jednu stranu – ani Hillary, ani Trumpa, no jednoducho na Trumpa nič nemajú. Ak by niečo mali, tak by to určite zverejnili. A na Hillary toho teda bolo dosť. Najprv zverejnili emaily hacknuté od DNC (o ktorej som písala v predchádzajúcej podkapitole). DNC mala byť nezaujatá a podporovať všetkých kandidátov rovnako. Čo zjavne nebol ten fakt. Nasledovné bol hacknutý email John Podestu – ktorý bol hlavným predsedom jej prezidentskej kampane.

Jeden z prvých emailov zverejnil to, ako blízko ma Hillary Clinton k Wall Street a bankárom. Wikileaks zverejnilo prepisy jej príhovorov, za ktoré dostala zaplatené neuveriteľné peniaze. Aby som bola presná, od roku 2001 spolu s Billom zarobili $153 miliónov len dávaním príhovorov a prednášok pre banky a Wall Street. V jednom z príhovorov povedala nasledovné:

“Robenie politiky je ako vyrábanie klobás. Je to nechutné, a vždy to také bolo, ale väčšinou vždy skončíme tam, kde potrebujeme. Ale keď vás niekto sleduje, viete, všetky tie diskusie za zavretými dverami a dohody, viete, to potom ľudí trocha znervózni, najmenej povedané. Práve preto musíte zaujať oboje – verejnú aj súkromnú pozíciu.”

A ešte jedna citácia, ktorá stojí za zmienku:

“Mojím snom je hemisférický spoločný trh, s otovreným obchodom a otvorenými hranicami.”

Ďalší email ukázal, že čo si o jej pamati a mentálnom zdraví myslia jej spolupracovníci. Emailova komunikácia medzi Johnom Podestom a Neera Tanden, kde diskutujú o tom, prečo sa nazvala umiernenou političkou, keď jej povedali, aby sa nazvala progresívnou. Potom Neera dodala, že si miestami nie je istá, či Hillary vôbec vie, na ktorej planéte sa momentálne nachádzame.

podesta1

Zdroj

Wikileaks takisto ukázali, ako sú média naklonené k Hillary. Donna Brazile, prispievateľka pre CNN jej niekoľko krát zaslala otázky pred debatami, ktoré sa odohrali v priebehu tohto roka a dali jej tak náskok pred Sanderson. Nemusím pripomínať, že kandidáti tieto otázky nemali vedieť vopred a je to minimálne proti morálke žurnalistov. Po prevalené Wikileaks bola Donna Brazile donútená rezignovať.

Keď už hovoríme o Wikileaks, mylsím, že by sa patrilo spomenúť smrť mladého muža menom Seth Rich, ktorý pracoval ako analytik pre DNC. Seth bol zastrelený v pokojnom susedstve, kde býval, o o4:19 nadránom. Na internete sa objavili nepotvrdené informácie, že práve on stál za únikom emailov z DNC. Julian Assange vypísal odmenu $20 000 za poskytnutie informácií, ktoré by pomohli odhaliť detaily jeho vraždy. Pričom nepotvrdil a ani nevyvrátil, či práve mladý Seth stál za únikmi z DNC a či ho to stálo život.

Spirituálne varenie

Viem, že táto podkapitola sa nevyhnutne netýka Hillary, no týka sa ľudí, s ktorými sa stýka, mnoho bohatých ľudí, celebrít a kruhov, ku ktorým sa človek bežne nedostane. Informácie, ktoré odhaľujú niečo, čo vyzerá ako z filmu Eyes wide shut, ale stokrát horšie.

Informácia o spirituálnom varení sa objavila v emailoch, ktoré unikli z konta Johna Podestu, ako som už skôr spomenula, John Podesta je predseda prezidentskej kampane Hillary.

28. júna napísal Johnovi Podestovi jeho brat Tony. V emaile sa pýta Johna, či príde na večeru, že Marina sa pýta. V emaile vidíme aj pôvodnú správu, ktorú Marina napísala Tonymu: “Drahý Tony, veľmi sa teším na spirituálne varienie u mňa doma. Myslíš, že mi budeš dať vedieť, či sa tvoj brat zúčastní?”

podesta2

Zdroj

Ak ste si mysleli, že spirit cooking je nejaké varenie pri sviečkach, ste na omyle. Spirit cooking zahŕňa krv, mužský ejakulát a materské mlieko. Marina Abramovic je okultistka, ktorá pochádza zo Srbska a rôzne okultné praktiky usporiadáva už od 90.-tych rokov. Tu je jej vlasné video:

Spopularizované hlavne Marinou Abramovicovou, Spirit cooking sa stalo okultnou praktikou počas okultných sexuálnych rituálov, ako vysvetlila vo svojej knihe “Spirit cooking s nevyhnutnými afrodiziakovými receptami.”

spirit-cooking-48-pm

Spirit cookin takisto zahŕňa aj symbolický akt kanibalizmu.

Lady Gaga a spiritual cooking:

cwa8-8suoaaint8

Ak ste si mysleli, že to je zlé, tu je niekoľko emailov z hacknutého Podestovho účtu, ktoré obsahujú kryptované slová prepojené na obchodovanie s deťmi. Pozrime sa na to bližšie.

Laura Silsby, bývala riaditeľka “The New Life Children´s Refuge” bola prichytená na Haiti ako sa snažila prepašovať 33 detí do Dominikánskej republiky. Pôvodne tvrdila, že deti sú siroty a že zakladá sirotinec v Dominikánskej republike, pričom obe tvrdenia sa ukázali ako nepravdivé – väčšina detí mali aspoň jedného rodiča a Dominikánska vláda nikdy nezaznamenala žiadnu žiadosť o otvorenie sirotinca. Ako ste správne uhádli, Clintonovci ju oslobodili. V ďalšej kapitole sa budeme venovať tomu, ako sú Clintonovci a ich nadácia prepojená na Haiti. Jorge Puello Torres, jej právny poradca bol neskôr zadržaný za medzinárodný sexuálny kruh s obchodovaním s ľuďmi. Torres lákal dievčatá v karibskej oblasti s tým, že z nich budú v USA modelky. V roku 2011 dostal tri a pol roka za pašovanie ilegálov.

Poďme ale naspať k podestovým emailom. Ako vieme, brainstorming a crowdsourcing sú skvelými zdrojmi. K odhaleniu tohto tajomstva prispel Reddit a jeho užívatelia, ktorí prešli všetky Podestove emaily a prišli na tajný kód, ktorý označili nasledovne:

Hotdog=chlapec

Pizza=dievča

Cheese /syr/=malé dievča

Pasta /cestoviny/=malý chlapec

Ice cream /zmrzlina/=mužský prostitút

Waltnut, prípadne nut /orech/=príslušník inej farby/rasy

Map /stopa/=ejakulát

Sauce /omáčka/=orgia

Pozrime sa teraz na konkrétne emaily:

“Hej John, vieme, že si skutočný majter kuchyne a naozaj oceňujeme tvoje varenie už roky… Ale orechová omáčka na cestoviny? Mary, prosím, povedz nám to narovinu, bolo to naozaj veľmi chutné? Jim”

podesta3

Alebo iný: “Ahoj John, úplne rozumiem prečo večera u teba doma nezahŕňala niekoho ako mňa, kto je známy veterán Clintonovej kampane. Ale chcela by som ťa poprosiť o skorú možnosť, aby som sa je a editorka Dily Beast Political Jackie Kucinich, dostali na tvoj radar, aby som/sme mohli napísať správu na základe vedomostí. Pred nami je dlhá kampaň a ja by som chcela otvoriť komunikačný kanál. Je tu nejaký asistent, cez ktorého by som mohla ísť? Teším sa na budúcu spoluprácu s tebou (a možno aj nejaké cestoviny s orechovou omáčkou!!)”.

cwx6ctbxuam_wml

Od Sterna z vládneho emailu .gov. “Nasldujúce tri mesiace budem tvrdší interne než v Pekingu. Medzi siedmym a 1600, žiadna zábava. Snívam o tvojom hotdogovom stánku na Havaji.

cwxhesaukaava84

Tentokát email adresovaný Johnovi. Kathryn našla v dome vreckovku, ktorú niekto zabudol na kuchynskej linke. “Ahoj John, pracovníčka realitnej kancelárie našla vreckovku (myslím, že má stopu, ktorá má niečo spoločné s pizzou). Je tvoja? Môže ti ju poslať, ak chceš. Viem, že si zaneprázdnený, takže nemusíš odpovedať ak nie je tvoja alebo ju nechceš naspäť.”

podesta4

“Laura, považujem zmrzlinu, jej nákup a jej konzumáciu za seriózny biznis. Nemôžeme to len tak hádzať hore-dole v bežnej referencii, obzvlášť v kombinácii so slovom “zadarmo”.

podesta5

“Mary a John, myslím, že by ste mi mali dať vedieť pri zmene stratégií, hlavne ak boli v platnosti už roky. Ihneď som si uvedomil, že niečo bolo odlišné podľa veľkosti a tvaru krabice a zaváhal som, že kto by mi poslal niečo vo štvorcovej krabici. Príbuzní, namiesto cestovín a úžasnej omáčky, bol to rozkošný a lákavý výber syru. Mňam. Čakám na návrat mojích detí a vnúčat, že ich budeme môcť zdemolovať.

podesta6

“Toto je náš ľadom obalený stierač a kúsok zápchy, v ktorej sme. Postačí to na to, aby sme povedali, že dnes večer neprídeme, je mi to ľúto. Musíme sa uspokojiť s cestovinami, čo nám dal John na Vianoce. Naozaj je nám ľúto, že sme to zmeškali.”

podesta7

Myslím, že tieto emaily nepotrebujú žiaden dodatočný komentár, názor si prosím urobte sami.

Huma Abedin

Huma Abedin pracuje s Hillary už asi 20 rokov. Huma má blízke väzby k Moslimskému bratstvu – skupina založená na “zničení Západnej civilizácie zvnútra”, a k ďalším islamským skupinám. Podľa záznamov nemá k týchmto skupinám blízko len Huma, ale aj jej rodičia, ktorí majú spojenie s Al-Kájdou. V roku 1999 jej mama preložila a editovala knihu s názvom: “Ženy v Islame: Diskurz v právach a povinnostiach.” Knihu napísala jej saudská kolegýňa, v ktorej popisuje kameňovanie a bičovanie, sexuálnu submisívnosť a ženskú obriezku praktizovanú pod Šáriou.

Clinton Foundation a Pay to play

Nadácia Clinotnovcov je ďalší z ich obrovských škandálov. Rovnako ako v predchádzajúcich škandáloch, je to toho zapojených toľko ľudí, peňazí a zarážajúcich informácií, že je priam nemožné to zhrnúť v niekoľkých vetách. Pokúsim sa o to čo najlepšie.

Clintonovci využívajú túto nadáciu na prijímanie finančných darov. Napríklad zo 156 ľudí, ktorí mali s Hillary osobné alebo telefonický rozohovor, 85 z nich venovalo finančné dary ich nadácii, dokopy vo výške $156 miliónov.

Hillary sa predvádza ako zástankyňa práv žien a LGBTQ, no zároveň prijíma platby od vlád krajín, ktoré porušujú základné práva a slobody týchto ľudí, ako napríklad Saudská Arábia, Katar a pod.

V čase, keď bola Hillary štátnou tajomníčkou, peniaze, ktoré dostal Bill za poskytovanie príhovorov sa takmer strojnásobili, z asi $150 000 za jednu reč, ktorú predniesol v Rusku, na asi $500 000 a na $750 000 za reč prednesenú v Číne. Štátne oddelenie tieto príhovory odobrilo.

Huma Abedin, pravá ruka Hillary Clinton, je asi superžena. Pracovala pre štátne oddelenie, ktoré viedla Hillary a zároveň pre nadáciu Clintonovcov, Clintonovej súkromnú kanceláriu a konzultačnú firmu napojenú na Clintonovcov. Ako to len zvládla? Nadácia bola predvolaná kvôli jej práci pre štát a nadáciu v rovnakom čase.

Hillary Clinton bola členkou Komisie nukleárnej regulácie, keď bola štátnou tajomníčkou. Komisia pracovala na vydaní povolenia predaja amerických uránových podielov  ruskej atómovej agentúre Rosatom. Prekvapenie: Rosatom bol prepojený na nadáciu Clintonovcov. Roastom si zaobstaral 17% podielu juhoafrickej spoločnosti Uranium One v roku 2009. V roku 2007 sa Uranium One spojila s UrAsia, ktorá bola vlastnená Frankom Giustrom. Giustra dal $31 miliónov nadácii Clintonovcov v roku 2006 a prisľúbil $100 miliónov v nasledujúcich rokoch. Giustra si spolu s Billom Clintonom zaobstarali uránove záujmy v Kazakstane v roku 2005. Predseda Uranium One, keď bol zakúpený Rosatomom bol Ian telfer, ktorý takisto prispel do nadácie Clintonovcov vo výške $2,35 miliónov.

Asi vás už neprekvapí, ak vám poviem, že napríklad za rok 2014, iba 6% z prostriedkov Clinton Foundation bolo použitých na charitu. Ako odhalili Wikileaks, prostriedky z charity boli použité na dekádu životných nákladov ich dcéry Chelsea a dokonca aj na jej svadbu. Ale predpokladám, že to sú len drobné v porovnaní s tým, koľko celá nadácia dostala.

Nehovoriac o tom, ako sa Clintonovci nabalili na Haiti. Z neznámych dovodov majú k tomuto ostrovu veľmi hlbokú väzbu. Obyvatelia Haiti tvrdia, že keď ich v roku 2010 zasiahlo ničivé zemetrasenie, charitatívna pomoc neskončila tam, kde mala, teda u tých najchudbneších a najviac postihnutých, peniaze boli naliate do industriálnych parkov a luxusných hotelov. Bill a Hillary mali Haiti totálne podchytené. Hneď po zemetrasení bol Bill ustanovený ako pracovník OSN pre tento región a Hillary bola štátnou tajomníčkou, takže obaja stáli na začiatku a konci prúdu peňazí. Obyvatelia Haiti si všimli, že veľa spoločností, ktoré dostali na ostrove kontraky na budovanie a obnovu, prispeli do nadácie Clintonovcov. Ak máte záujem si prečítať o Clintonovcovh a Haiti viac, kliknite sem.

Nadácia Clintonovcov je momentálne ešte stále vo vyšetrovaní FBI.

Záver

Tento blog som mala v úmysle napísať už dávno. Považovala som tieto informácie za vitálne pre širokú verejnosť. Viem, že Slováci v amerických voľbách voliť nemôžu, no či sa to ľuďom páči alebo nie, budúce rozhodnutia USA ovplyvnia všetky krajiny sveta, vrátane Slovenska. Všimla som si, že média po celý čas informovali o Trumpovi negatívne, zatiaľ čo o Hillary informovali len v pozitívnom svetle. Pozastavte sa na chvíľku a opýtajte sa samých seba, o koľkých kauzách z tohto článku ste počuli? V dnešnej dobe už bežným médiám dôverovať nemôžeme. A vlastne ich už ani nepotrebujeme. Informácie sú na internete. Internet je nekonečný. Je len na nás používať zdravý úsudok a kritické myslenie na oddelenie pravdivých informácií od zavádzajúcich. Osobne mi tento článok a informácie na slovenskom internete chýbali, dnes je k dispozícii každému, kto chce vedieť skutočnú pravdu. Nemyslite si však, že toto je všetko, v čom majú Clintonovci prsty. Toto je len špička ľadovca, ktorý uzrel svetlo sveta.

 

 

Zdroje

Watergate: The Scandal That Brought Down Richard Nixon

https://www.washingtonpost.com/news/fact-checker/wp/2016/09/06/the-zombie-claim-that-hillary-clinton-was-fired-during-the-watergate-inquiry/

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3729466/Child-rape-victim-comes-forward-time-40-years-call-Hillary-Clinton-liar-defended-rapist-smearing-blocking-evidence-callously-laughing-knew-guilty.html

https://www.washingtonpost.com/news/the-fix/wp/2016/07/20/hillary-clinton-saul-alinsky-and-lucifer-explained/

https://www.conservativereview.com/commentary/2016/08/alinskys-daughter-here-is-the-truth-about-hillary-the-media-will-not-tell-you

https://en.wikipedia.org/wiki/White_House_travel_office_controversy

How Hillary Clinton sicced the FBI on the White House travel office

http://www.washingtonpost.com/wp-srv/politics/special/whitewater/timeline.htm

https://en.wikipedia.org/wiki/Vince_Foster

https://en.wikipedia.org/wiki/Whitewater_controversy

https://en.wikipedia.org/wiki/Hillary_Rodham_cattle_futures_controversy

https://en.wikipedia.org/wiki/Monica_Lewinsky

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/northamerica/usa/10811894/Monica-Lewinsky-Hillary-Clinton-blamed-the-woman-for-Bill-Clintons-affair.html

http://leany.com/Conspiracy/hillary_clinton_transcript.htm

http://www.dailywire.com/news/9585/9-times-hillary-clinton-threatened-smeared-or-amanda-prestigiacomo

https://en.wikipedia.org/wiki/White_House_FBI_files_controversy

https://en.wikipedia.org/wiki/1996_United_States_campaign_finance_controversy

Chinagate and the Clintons

Lest We Forget Chinagate, The Most Serious Scandal in US History

https://en.wikipedia.org/wiki/Bill_Clinton_pardon_controversy

Hillary Clinton and Pardongate

http://www.nationalreview.com/article/437273/benghazi-scandal-hillary-clinton-state-department-obama-administration-house-committee

https://en.wikipedia.org/wiki/2012_Benghazi_attack

Hillary Emails Reveal True Motive for Libya Intervention

http://www.wnd.com/2015/05/here-they-are-hillarys-22-biggest-scandals-ever/

http://www.breitbart.com/big-government/2016/09/02/hillary-clintons-oh-st-moment-emails-wiped-bleachbit-secret-server-discovered/

http://www.cnn.com/2016/10/28/politics/hillary-clinton-email-timeline/

http://www.breitbart.com/2016-presidential-race/2016/10/26/wikileaks-clinton-team-leaked-creepshot-of-bernie-sanders-in-his-swimming-suit/

https://www.theguardian.com/us-news/2016/jul/24/debbie-wasserman-schultz-resigns-dnc-chair-emails-sanders

Wikileaks Proves Primary Was Rigged: DNC Undermined Democracy

http://www.cnn.com/2016/02/05/politics/hillary-clinton-bill-clinton-paid-speeches/

Hillary’s Wall Street Speeches Revealed In Wikileaks Hack

https://www.rt.com/usa/363609-best-worst-podesta-wikileaks-clinton/

http://ijr.com/2016/10/724838-wikileaks-email-donna-brazile-busted-leaking-another-cnn-debate-question-to-clinton-campaign/

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3741754/Father-murdered-DNC-staffer-reveals-son-join-Hillary-Clinton-presidential-campaign-punching-hole-ugly-rumor-Wikileaks-source.html

Internet Is On Fire With Speculation That Podesta Emails Contain Code for Child Sex

WikiLeaks: Pedophile ‘Code Words’ Found In Podesta Emails

The Six Clinton Foundation Scandals Everyone Needs to Know

http://thefederalist.com/2016/09/16/clinton-foundation-spent-6-percent-charitable-grants-2014/

http://www.foxnews.com/politics/2016/11/06/clinton-aide-targets-chelsea-in-email-as-foundation-audit-shows-issues.html

http://www.nationalreview.com/article/437883/hillarys-america-secret-history-democratic-party-dinesh-dsouza-clinton-foundation

Clinton Foundation Admit 85% Of Donations Do Not Go To Charity

http://nypost.com/2016/08/28/huma-abedins-mom-linked-to-shocking-anti-women-book/

 

 

 

 

 

 

Advertisements

One thought on “Clintongate – kompletný profil Hillary Rodham Clinton

  1. Pingback: Ako som sa stala platenou agentkou Západu | Thought crimes

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s