Svet sa nám rúca priamo pred očami

Tentokrát zájdem do trocha hlbšej témy, posnažím sa, aby to neznelo ako klišé, pretože dnes si už kde-kto píše kadečo a je veľmi jednoduché skĺznuť do otrepaných a práznych fráz.

Toto je svet, ako ho vidím ja.

Každý sme sa narodili ako individualita, ako jedinečný produkt, ani jeden z nás nie je rovnaký. Dokazujú to aj naše odtlačky prstov. Dvoje identické neexistujú. Jedna vec nám ale všetkým prislúcha – základné ľudské práva, s ktorými sme sa narodili a ich rešpektovanie je jediným sposobom, ako si zabezpečiť skutočnú slobodu. Nie ten fake, ktorý nám dnes pretláčajú média, ktoré ani sami nevedia, kde stoja a ktorým smerom sa dnes ohýbajú. Obhajujú falošnú slobodu v podobe Európskej Únie, ktorá so slobodou nemá spoločné nič a je len jedným krokom od komunizmu.

Každý jeden z nás sa do tohto sveta narodil holý a bosý, bez ničoho. To, kto sa z nás v priebehu života stane závisí od toho, aké rozhodnutia urobíme. Či sa rozhodneme byť dobrým alebo zlým človekom. Či budeme rešpektovať práva a slobody ostatných.

Medzi základné ľudské práva, s ktorými sme sa narodili, a ktoré nám nemože nikto uprieť, je sloboda slova. Bez ohľadu na to, kto s nami súhlasí a kto nie, koľko médií bude volať určité názory, ktoré im nevyhovujú fašistické, homofóbne, xenofóbne, pokiaľ v našich vyjadreniach nevyslovujeme priamu hrozbu, nemajú právo týchto ľudí umlčať. Každý má právo vyjadriť svoj názor, aj keď sa niekomu páčiť nemusí. Bez toho, aby sa média, ktorých pôvodným účelom bolo informovať, sa dnes stavajú do pozície sudcov spoločnosti a toho, čo je správne a čo nie.

Sloboda slova zaručuje možnosť sa vyjadriť a prezentovať aj šíriteľom komunistikých ideí. Pričom táto situácia by naopak nastať nemohla. Ja komunistom právo na slobodu slova neupieram, no je to hypokritické, pretože žiaden komunistický režim slobodu slova nepodporuje.

A my sa až nebezpečne blížime k tomuto bodu, kedy je sloboda slova a prejavu cenzúrovaná. V Anglicku bol chalan zadržaný za to, že nafilmoval ako učí svojho psa salutovať Hitlerovi. Vo Švédsku bol politik súdený a pokutovaný za to, že si dovolil na Facebooku zverejniť oficiálne a verejne dostupné štatistiky o kriminalite Moslimov v jeho krajine. V Nemecku zadržali manželov za to, že si vytvorili skupinu, v ktorej poukazujú na to, že Moslimovia do Európy nepatria.

Kolíska slobodnej spoločnosti vznikla v Západnom svete. To, čo dokázali velikáni ako George Washington, Thomas Jefferson, Benjamin Franklin je v dnešnej dobe neuveriteľné. Iba im sa podarilo zadefinovať najzákladnejšie práva občanov, ktoré sú neodnímateľné, bez ohľadu na vašu politickú príslušnosť, rasu, pohlavie, vierovyznanie.

Iba oni vedeli, že na svete nie je nikto dôležitejší, než jednotlivec. Že nič a nikto nie je povýšený nad slobodu slova. Že právo chrániť sa proti domácej alebo zahraničnej hrozbe má aj ten najslabší jedinec, ktorý by sa takto stal obeťou. Práve preto vznikla americká ústava, ktorá je dnes už ušliapavaná do zeme. Najväčší projekt slobody, ktorý sa kedy udial v histórii ľudstva je preč. Na svete neexistuje jediná krajina založená na skutočných princípoch slobody.

To je základný dôvod, prečo si myslím, že Islam a Moslimovia, nemôžu žiť bok po boku so Západnou civilizáciou. Pre mňa je prirodzené, že ako jednotlivec môžem napísať, že Mohamed je kus lajna a ešte ho aj nakresliť. Možem napísať, že Ježiš je vymyslená animovaná postavička. Môžem povedať, že Budha je tučko a urobiť z neho karikatúru v podobe sošky. Islám s týmto nesúhlasí. Ak by som toto urobila, dostala by som zrejme vyhrážky smrťou. A presne tieto vyhrážky sú napríklad vyňaté z mojej slobody slova, pretože ja nemôžem narušiť slobodu iného existovať, no nimi sú tieto vyhrážky akceptované, a nikto nikdy nevolá po zablokovaní profilov tých, ktorí tieto vyhrážky zverejňujú na Facebooku.

Moslimovia nerešpektujú základné ľudské práva. Nie som feministka. Verím, že muži a ženy sú si rovní. Verím, že obe pohlavia sú rovnako silné v ich vlastnom poňatí. Máme svoje rozdiely, no obaja sme rovnakí – ľudské bytosti. Islamska viera v túto rovnosť neverí. Muž je žene nadradený. Muž verí, že žena je nižšia bytosť. Ženám v moslimských krjainách sú upierané ich práva a že sa proti tomu nebúria im ani nezazlievam. Som si istá, že v mnohých krjainách by za akékoľvek prejavy rebélie boli odsúdené na ukameňovanie alebo popravu. Presne preto Islam a Západná civilizácia nemôžu koexistovať. Ženy v západnom svete nie sú iba nástrojom na uspokojovanie sexuálnych potrieb a rodenie detí. Fakt, že média dokážu obhajovať týchto nadržaných násilníkov, ktorí majú takýto postoj voči ženám po tom, čo sa stalo v Kolýne, po tom, čo sexuálne útoky hlásia zo všektkých kútov Európy, vrátane švédskeho festivalu, kde najmladšia obeť mala len dvanásť rokov, je hanbou médií. Presne tých istých, ktoré odsudzujú negatívny postoj voči ilegálnej imigrácii.

Politikom sme dovolili príliš veľa. Dovolili sme im vybudovať obrovský systém, na kontrolu ktorého už nemáme žiaden dosah.

Cez svoju obrazovku sledujem správy. Vidím, čo sa deje v kauze Kaliňák, Baštrnák a neviem ešte kto. Viem, že títo ľudia sa k svojim majetkom nedostali čestnou cestou. Každý normálny človek to musí predsa vidieť. A predsa sú stále tam. Máme vraj volených zástupcov. Ja nemám pocit, že ma niekto zastupuje. Tí ľudia pre mňa nedokážu nič zmeniť. Nedokážu ani odvolať jedného človeka, ktorý by mal dobrovoľne odstúpiť už dávno. Vlastne, kto je v parlamente nevinný, nech hodí kameňom. Ľudia protestujú, ľudia sa vyjadrujú na internete, ľudia sú nespokojní. A predsa sa nič nestane. Škandály sa ututlajú a ľudia ostanú v politike. Tak isto ako milión krát pred tým. Politici sa nikdy svojho miesta dobrovoľne nevzdajú. Či už je to pre lukratívne dohody, ktoré im ich pozícia zabezpečuje alebo pre pocit moci. Inak si neviem predstaviť, že v dnešnej dobe, kedy máme internet a všetkú technológiu, nie je ľuďom dovolené sa priamo a jednoducho zúčastňovať na chode štátu a rozhodovaní. Nechajte rozhodnúť väčšinu. Áno… viem, už som to počula milion krát. Je to ako nechať rozhodovať dvoch vlkov a ovcu o tom, čo bude na večeru. Lenže v slobodnej spoločnosti máme stále základný kameň (ústavu), ktorá tú ovcu bráni.

Vo Švajčiarsku, asi v jednej z posledných slobodnejších krajín na svete (preto aj prosperujúcich) ľudia hlasujú v referende o všetkých dôležitých otázkach. Minule sa hlasovalo o minimálnej mzde. Som rada, že aspoň Švajčiari sú natoľko ekonomicky gramotní, že zahlasovali proti jej navýšeniu.

Hlasovanie o Brexite? Totálna fraška. “Mienkotvorné” média väčšinový hlas roztrhali na franforce. Tak zhanobili slobodu ľudí rozhodnúť, že veľa z tých, ktorí hlasovali za Brexit, už opakovane hlasovať nebudú.

Aj napriek tomu čo si média napíšu, pre Britov by bol Brexit najlepšou možnosťou. Ak by mali na čele silného libertariánskeho vodcu, ktorý by ich vyviedol, zrejme by sa zmenili na silnú a prosperujúcu krajinu aj bez členstva v EÚ. Keby som bola Britka, Brexitu by som sa nebála. Je potrebné si však uvedomiť dôvod, pre ktorý sa z EÚ rozhodli vystúpiť – byrokracia, centralizácia a regulácia. Jediný spôsob, akým sa dá po Brexite vybrať, a uspieť, je viac slobody. Menej regulácií. Menej zákonov. Menej vlády. Menej štátneho aparátu.

História sa opakuje, a my sa z nej predsa nikdy nedokážeme poučiť, a nie, nehovorím o Hiterovi, to už začína byť otrepané. Hovorím o tom, že stále, keď sa zavádza centralizmus, kontrola, regulácie, vysoké dane, ideme vlastne smerom naspäť. Tieto opatrenia ešte nikdy nepriniesli prosperitu. Čím viac regulácií si dáme do života, tým horší, drahší a komplikovanejší život budeme mať. Základným princípom libertariánstva je, že dve osoby vstupujú do vzájomného vzťahu dobrovoľne. Je to tak jednoduché. Ak si chcem niečo od niekoho kúpiť, nepotrebujem na to štát. Ak chcem pre niekoho pracovať, nepotrebujem na to štát. Je to na našej vzájomnej dohode a čím viac sa bude štát na všetkom priživovať, tým menej takýchto dobrovoľných transakcií bude vznikať.

Svet sa nám rozpadá priamo pred očami. To, čo sa generáciám pred nami podarilo vybudovať, sa vytráca do nenávratna. Krajiny Západného sveta otvorili svoje brány. Politici sa rozhodli, že spôsobia chaos obrovských rozmerov. Denne prúdia do Európy stovky ľudí, o ktorých nič netušíme. Úplne identický scénár sa deje v USA. Denne stovky ilegálnych imigrantov z Mexika a Južnej Ameriky prekračujú hranice. Nikto ich nezastaví. Hraničná stráž im dokonca pomôže a novinári, ktorí sa snažia ich konfrontovať dostanú pohrozené zadržaním. Ako je to vôbec možné? Kto je za to všetko zodpovedný? Sú to sociálne dávky a rôzne benefity, ktoré im ponúkame? Alebo je to prostredie, ktoré bolo doteraz bezpečné a plné prosperity?

Amerika už dnes nie je tým, čím bola. Ľudia majú ešte posledné slobody, o ktoré sa ich pokúša vláda obrať. Európa už nie je tým, čím bola. Európska Únia skončila. Jediným spôsobom, ako sa ubrániť, je držať spolu ako krajina. Uvedomiť si, čo nás robí výnimočnými, čo zabezpečuje prosperitu, držať spolu proti invázii zvonku. Slovensko a aj ostatné krajiny potrebujú revolúciu. To je jediná odpoveď voči byrokracii a tyrane voči občanom, ktorá sa deje. Musíme sa postaviť proti tyranom, ktorí každodenne zo svojích zatvrdnutých zadkov prijímajú zákony, ktoré urobia náš život ťažším, menej konkurencie schopným, drahším a bez prosperity. Musíme sa postaviť ľuďom, ktorí majú toľko bohtstva, že sú úplne odtrhnutí od reality. Presne tí, ktorí nám hovoria, že naše auto nesmie mať emisie nad limit a oni si lietajú súkromnými lietadlami. Presne tí, ktorí nám hovoria, že musíme každého prijímať a vzdať sa vlastnej identity, zatiaľ čo oni si žijú za vysokými plotmi, za ktoré sa nikto nedostane. Presne tí, ktorí nám hovoria, že nemáme právo sa brániť a vlastniť zbraň, aj napriek tomu, že sme v živote nič nelegálne neurobili, a oni majú ozbrojenú ochranku. Presne tí, ktorí nám hovoria, že pokiaľ nedostaneme bloček, máme podnikateľa nahlásiť, a oni sami sú zákonom nepostihnuteľní.

Musíme sa postaviť presne týmto ľuďom. Potrebujeme silného lídra/lídrov, ktorý/í verí/veria v slobodu. Nie Luciu Nicholsonovú a Martina Poliačika, ktorí sú v strane s názvom Sloboda a solidarita asi iba omylom. Líder/lídrov, ktorý/í vie/vedia, že len individuálna sloboda, žiadne/nízke dane, sloboda vlastniť zbraň a chrániť seba a svoju rodinu, sloboda vyjadriť sa, zabezpečia ľuďom prosperitu a bohatstvo. Lídra/lídrov, ktorý/í bude/budú rešpektovať hlas väčšiny a načúvať svojim ľuďom, ktorí si ho/ich zvolili. Potrebujeme niekoho, kto zmenší vládu ako celok a zmení túto obrovskú chobotnicu na jednoduchý, malý a efektívny systém. Pretože na to, aby sme spolu všetci fungovali, nepotrebujeme vládnu mašinériu.

Skutočná zmena sa neudiala v roku 1989. Skutočná zmena ešte len musí prísť. Naše slobody sa zmenšujú každým dňom. Ľudia raz pochopia, že to, čo tu máme, nie je skutočná sloboda a dúfam, že potom si zvolia tých správnych lídrov, ktorí konečne povedú našu krajinu k prosperite.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s