Propaganda médií – SME, Denník N a spol. (od utečencov, cez Brexit až po Kotlebu)

Z propagandy masmédií je mi zle, doslova na zvracanie. Ich agenda je tak priehľadná, že  naozaj iba naivný človek to môže nevidieť. Niekedy mám dokonca pocit, že nás majú za hlupákov. Kedysi som si naivne myslela, že média majú byť objektívne. Že majú pravidvo popísať ako sa udalosti stali, zámerne nezamlčiavať okolnosti a nemali by podliehať žiadnej propagande. Veru, mýlila som sa a dnes mi je jasné, že všetky masmédia sú súčasťou propagandy a majú svoju “objektívnu” pravdu a vôbec nepresadzujú názor opozície a pluratiu názorov. Najsmutnejší fakt je, že veľa ľudí ich ešte stále berie ako jediný a 100% pravdivý zdroj informácií.

Naratív hlavných “mienkotvorných” denníkov ako SME, Denník N a televízií – Markízy a JOJ (o iných nemám prehľad) je úplne identický. Na Slovensku chýba opozícia. Presne tak, ako nám chýba opozícia v politike a máme tu socialistov a jednu stranu, ktorá tu doteraz rozhodovala o všetkom, tak máme rovnako jednofarebné médiá.

A nemyslite si, že je to len tu. Aj napríklad v Amerike má väčšina médií úplne totožný naratív. Niekedy mám pocit, že Yahoo! predáva svoje články a SME si ich od nich kupuje a prekladá ich. Rovnako je to aj s televíznymi stanicami ako CNN, MSNBC a podobne. Nemôžem povedať, že FOX News sú na tom podstatne lepšie, no niekedy sú viac na konzervatívnej strane.

Ako hlavné body  ich mas-propagandy by som uviedla nasledovné:

Utečenci

Horúca téma číslo jedna. Ilegálna imigráca v Európe bola už aj pred minulým letom, len nie až v takom počte.

793px-Asylum_applications_(non-EU)_in_the_EU-28_Member_States,_2005-15_(¹)_(thousands)_YB16

Ako môžete vidieť v grafe, počet žiadateľov o azyl výrazne stúpol na prelome roku 2014 a 2015. Média im začali venovať pozornosť niekedy v máji alebo júni 2015, keď sa čísla premenili na nezadržateľné masy prúdiace do EÚ. Kedže média nepochodili s naratívom ľútosti a spolupatričnosti, na jeseň minulého roku téma ilegálnych imigrantov utíchla, aj napriek tomu, že počet žiadateľov o azyl do Európy sa neznížil.

First_time_asylum_applicants,_EU-28,_January_2015_–_March_2016

Podľa dát z Eurostatu vidíme, že počet žiadateľov za tento rok (v grafe vyznačené modrou farbou) je takmer dvojnásobne vyšší ako v rovnakom čase za rok 2015. Dáta sú dostupné len za prvé tri mesiace, predpokladám, že Eurostat zverejní údaje za nasledujúce tri mesiace v júli.

Médiá už však na imigrantov toľko neupozorňujú. Davy tiahnuce sa z Grécka, ľudia v stanových táboroch. Táto taktika nefugovala, preto sa radšej média rozhodli o tom už neinformovať.

Kriminalita imigrantov

Média sa rozhodli, že nebudú zverejňovať žiadne fakty, štatistiky alebo správy ohľadom kriminality týchto ľudí, ktorí do Európy vstúpili ilegálne, ich väčšinu tvoria mladí muži a všetci sú údajne zo Sýrie, aj keď väčšina z nich vstúpila do EÚ bez dokladov.

O činoch informujú už len keď naozaj musia a snažia sa to čo najskôr zamiesť pod koberec. Spomínam si na masové sexuálne útoky počas osláv Nového roka v Kolýne. Situácia bola tak závažná, že média o tom museli informovať. Ako rýchlo zmizla správa o Eritrejčanovi, ktorý dekapitoval v švédskej IKEA dvoch ľudí? To, že bol neúspešným azylantom ste sa dozvedeli až z alternatívnych médií.

Keď som sa snažila nájsť niečo ohľadom týchto útokov v Kolýne na stránke SME, po zadaní rôznych kľúčových slov som nedostala žiaden výsledok, tak som skúsila cez Google a niekoľko spravodajských webov mi našlo odpoveď. Dokonca aj Denník N, ktorý publikoval niekoľko článkov na túto tému.

No tento čin migrantov je naozaj veľký na to, aby sa ututlal. Horšie je to s prípadmi, o ktorých sa dočítate len na lokálnej úrovni, a do masmédií sa nikdy nedostanú, pretože tieto články nesedia ich propagande a média nechcú, aby boli publikované. Ak sa niektorá stránka rozhodne ich publikovať, sú démonizované ako konšpiračné weby a kedže tieto informácie neodzneli v hlavnom včernom spravodajstve, nestali sa.

Nebudem tu publikovať konkrétne videá a články, je ich naozaj veľa. Použijem len štatistiky, ktoré poukazujú na to, ako sa títo moslimskí a africkí migranti asimilujú do európskeho prostredia. Švédsko má dnes navyššiu mieru znásilnení v Západnom svete, a hneď po Južnej Afrike sú na druhom mieste na svete.

picture769578

Graf zobrazuje počet znásilnení od roku 1991 do roku 2011. Myslím, že každému je jasné, že táto štatistika koreluje a je dôsledkom švédskej liberálnej imigračnej politiky. Som si istá, že modrookí Švédi sa len tak zrazu nerozhodli v roku 2005 masívne znásilňovať svoje polovičky, a každému je jasné, že tento fakt je dôsledkom vysokej moslimskej a africkej populácie, ktorá vo Švédsku stále rastie a silneje.

valdtakt_2011_stor_nyb

Tento graf reprezentuje podiel mužov, ktorí spáchali znásilnenie. Údaj za rok 2011 ukazuje, že 22,4% páchateľov pochádzalo zo Švédska a 77,6% tvorili cudzinci.

Dosť už ale na tému ilegálnych imigrantov, táto téma by si zaslúžila samostatný blog.

Moslimovia

Moslimovia sú chránencami ľavicových plátkov. Nikdy sa nedozvieme dokopy nič o ich viere alebo o Koráne. Títo “žurnalisti” nás oboznámia s tým, že práve sa začal Ramadán. Inak nič. Nepovedia vám o tom, čo presne je Šaría (Sharia law). Je to súbor nepísaného práva, ktorý je podložený Koránom. Podľa Wikipédie je Sharia law základom mnohých zákonov platných v nasledovných krajinách: Saudská Arábia, Sudán, Irán, Irak, Afganistan, Pakistan, Brunej, Spojené arabské emiráty, Katar a Jemen. V týchto krajinách Sharia predpisuje praktiky ako popravy, stínanie, bičovanie a kameňovanie.

Moslimovia upierajú práva gejov a lesbičiek, práve tých, ktorým najväčšie pochopenie a podporu dáva hlavne Západný svet.

Byť gejom je podľa ILGA (International Lesbian and Gay Association) ešte stále trestané smrťou v nasledovných krajinách: Saudská Arábia, Jemen, Mauritánia, Irán, Afganistan, Sudán a severná Nigéria. V Spojených arabských emirátoch je to hrdelným zločinom.

V nasledovných krajinách je to trestané väzením alebo pokutou: Katar, Alžírsko, Uzbekistan a Maldivy. Vzhľadom na fakt, že v roku 2022 sa v Katare bude konať svetový šampionát vo futbale, rôzne ľudskoprávne organizácie chceli vedieť, či fanúšikovia futbalu, ktorí pricestujú a majú homosexuálnu orientáciu, budú uväznení. Šokovala ich odpoveď Seppa Blattera, ktorý im odporúčal, aby sa počas pobytu v Katare zdržali akýchkoľvek sexuálnych aktov. Svoje tvrdenia neskôr stiahol.

Spomeniem tu aj Islamský štát, ktorý vo svojich videách popravil množstvo homosexuálov.

Iba 20 z 57 moslimských štátov na svete nepovažuje homosexualitu za ilegálnu. Príkladom je Turecko, Albánsko, Bosna a Hercegovina, Libanon, Kirgizsko, Mali a podobne. Iba tri z nich – Albánsko, severný Cyprus a Kosovo, ochraňujú LGBT ľudí antidiskriminačnými zákonmi.

Prieskum z roku 2007 ukazuje, že 61% Moslimov žijúcich v Anglicku si myslí, že homosexualita by mala byť ilegálna a ďalší prieskum z roku 2009 ukázal, že žiaden z opýtaných Moslimov (vzorka 500 ľudí) si nemyslí, že by homosexualita mala byť morálne akceptovaná.

Nájsť presné údajne o exekúciách je veľmi ťažké, kedže napríklad Saudská Arábia ich nezverejňuje. Podľa Death Penalty Worldwide bolo od začiatku roku 2016 (štatistika z 21. júna 2016) vykonaných v Saudskej Arábii 95 popráv. Samotná organizácia priznáva, že oficiálne dáta neexistujú.

LGBT

Ako každé progresívne ľavicové médium, zásadne podporujú LGBT hnutie. LGBT ľudia by si však mali dať pozor, pretože tu nastáva rozkol. Na jednej strane obhajujú Moslimov a ich influx do Európy a Západného sveta, na druhej strane Moslimovia nepodporujú LGBT. Ak si myslíte, že média budú na vašej strane, na to zabudnite. Dôkazom je aj nedávny teroristický akt vykonaný Moslimom Omarom Mateenom, ktorého identitu a vieru sa snažili média zakryť. A keď už museli priznať, snažili sa jeho správanie obhájiť a povedať, že to absolútne nemalo nič spoločné s jeho vierou a je to všetko len o zbraniach.

Ako úžasný vtip mi príde tento “Postreh Matúša Ritomského” so skvelým názvom: Kým začneme viniť Islám z homofóbie.

Zahraničné média sú jednoznačne pro-LGBT a snažia sa pretlačiť silnejšiu propagandu, hlavne na deti. Inak by sa nedalo vysvetliť, že podporujú iniciatívu ako #GiveElsaAGirlfriend, teda aby Disney spravil z populárnej animovanej postavy Elsa z rozprávky Frozen lesbičku a dal jej partnerku. Nová verzia je #GiveCaptainAmericaABoyfriend.

Zmätenosť v deťoch spôsobujú aj ich vlastní rodičia, ktorí neupevňujú ich rodovú identitu, ale nechajú ich “si vybrať”, čo je samozrejme choré, pretože ak dvojročného chlapčeka neopravíte, že nie je dievčatko, bude rásť v domnení, že je “ona”. Výplodom sú potom televízne seriály ako “I am Jazz” o transgenderovom chlapcovi, ktorý tvrdí, že je dievča, a dožaduje sa, aby s ním ostatní chlapci zo školy randili. V jednej z epizód matka s Jazz priznali, že aj napriek nízkemu veku berie všelijaké tabletky, od antidepresív, až po rôzne hormóny, takže tam nie je asi všetko v poriadku…

Trump

Médiami nenávidený a vysmievaný. Nikto iný ako samotný Donald J. Trump. Pamätám si ešte ako keby to bolo včera. Presne pred rokom o takomto čase oznámil svoju kandidatúru na prezidenta USA. Keď sme to s manželom videli, pokladali sme to za vtip. Trump? Ten podnikateľ a majiteľ obrovského impéria. Aký klaun.

Keď však Trump vstúpil do prvých kôl debát, odkryl to, čo bolo v médiách už roky tabu. Začal hovoriť bez politickej korektnosti. Ľudia už majú dosť zahmlievania faktov, prekrúcania informácií, ignorácie určitých tém zo strany politikov a médií. Trump prišiel, povedal a vyhral (zatiaľ primárky). Poukázal na to, že Amerika by mala predovšetkým slúžiť Američanom. Jej obyvatelia by mali byť na prvom mieste. Záujmy krajiny by mali byť na prvom mieste. Veľa obchodných dohôd, ktoré USA uzavreli na medzinárodnej úrovni, spôsobili odliv práce za oceán. Ľavicová politika úplne zničila ekonomiku velikána. Trump vedie obrovskú firmu, ktorá je medzinárodná. Práve to momentálne americká ekonomika potrebuje. Zastaviť neuveriteľné plytvanie verejnými financiami, revíziu medzinárodných zmlúv a silnú imigračnú politiku.

Je zaujímavé, že počas prezidentského mandátu Obamu sa vôbec nevynucovali imigračné zákony. Dokonca sa vytvorili tzv. Sanctuary cities, ako napríklad New York City, Detroit, Chicago, Baltimore, Philadelphia, Los Angeles, Houston, Dallas, Miami, Denver a mnoho ďalších, v ktorých sa vládni zamestnanci alebo policajti nesmú pýtať na legálny status ľudí a nesmú tento fakt nahlásiť federálnym agentúram (napríklad učitelia v škole nesmú nahlásiť, ak je žiak v škole ilegálnym migrantom bez povolenia na pobyt, no škola na neho samozrejme dostáva peniaze a žiak dostáva vzdelávanie zadarmo).

FT_15.07.23_UnauthImmigrants

V roku 2012 bolo údajne v USA 11 miliónov ilegálnych imigrantov, z ktorých 52% pochádza z Mexika. Samozrejme, v USA nemôžu použiť ten istý naratív ako v Európe, pretože v Mexiku žiadna vojna neprebieha, tak sa Obama rozhodol, že s tým jednoducho nebude robiť nič.

Aby toho nebolo málo, rozhodol sa prispieť tým, že začal rozmiestňovať “utečencov” po celých Spojených štátoch. Do marca 2016 bolo oficiálne rozmiestnených 76 000 moslimských “utečencov” zo Sýrie.

Je naozaj veľmi zábavné sledovať, ako sa média snažia Trumpa zdiskreditovať, prekrútiť každé slovo, ktoré povie, vytvoriť obrovské titulky z mylného výkladu. Minule sa ho Obama snažil zdiskreditovať jeho vyhlásením, že prezidentstvo nie je reality show. Myslím, že Obama nemá žiadne právo sa k tomuto vyjadrovať. Pripomeniem len nasledovné:

heres-president-obama-playing-with-a-selfie-stick.jpg.png

Obama-BuzzFeed-620x362

…a samozrejme nesmie chýbať selfie na Mandelovom pohrebe

Obama_selfie

Aj keď média na Trumpa nič nemajú, je veľmi jednoduché použiť slová ako “rasista” alebo to, že sa vo svojom príhovore pomýlil. To ľuďom v mysli zotrvá. Keď sa pýtali rôznych študentov vysokých škol alebo prevažne hispánskych demonštrantov, čo konkrétne Trump povedal, že je rasista, buď odpoveď nemajú alebo si jednoducho vymyslia. Najlepší je tento týpek (černošský podporovateľ Black Lives Matter), ktorý hovorí, že Trump chce všetkých černochov vysťahovať do Afriky a že Melania Trump je v USA nelegálne, pretože sa tam nenarodila.

 

Hillary za prezidentku

Názor médií je jednotný. Nasledujúcim prezidentom USA by mala byť Hillary Clinton. Je to proste najlepšia kandidátka a basta. Slovenské médiá sa dokonca neunúvajú ani len spomenúť, že v hre je proti nej ešte stále Bernie Sanders, ktorý už sám pocítil silu establishmentu, keď mu ukradli delegátov v prospech Hillary a je mu počas celej kampane páchaná krivda, pretože on, rovnako ako Trump, nie sú súčasťou establishmentu.

V každom prípade, Hillary má kandidatúru za demokratov už zabezpečenú. Čo je priam neuveriteľné, po tom, v koľkých škandáloch bola za svoju “kariéru” političky namočená.

Len z tých nedávnych je to Beghazi. Tento škandál sa rozpitváva a Hillary klame a klame. Ďalej spomeniem to, že aj keď sa Hillary tvári ako bojovníčka za práva žien, prijíma štedré dotácie od krajín, ktoré práva žien upierajú. Zároveň jej samotný manžel Bill Clinton bol namočený v sexuálnom škandále počas jeho pôsobenia v Bielom dome.

Hillary bola prichytená pri klamstve nespočetné množstvo krát. Jedno z ďalších je, keď popísala, že počas jej návštevy Bosny a Hercegoviny v roku 1996 bola situácia taká nebezpečná, že ju jej manžel Bill Clinton nemohol sprevádzať. Tvrdila, že počas pristávania na nich strieľali ostreľovači a po pristáti museli prebehnúť do bezpečia. Pravdou je, že pristátie bolo úplne bezpečné a dokonca ju na letisku vítali deti. Dôkazom je nasledujúce video, ktoré poskytla stanica CBS:

Ďalšie klamstvo odhalené, v súvislosti s Benghazi, Hillary tvrdila, že server obsahoval osobnú komunikáciu s jej manželom, čo odporuje s tvrdením jej manžela, ktorý povedal, že v živote poslal len dva emaily.

A ešte perlička na záver, keď sa jej počas vyšetrovania Beghazi opýtali, či vymazala všetky emaily zo serveru – “wiped” (vyčistila, vymazala). Jej odpoveďou bolo arogantne, či ho vyčistila s handričkou alebo s čím? “Wiped with like what… a cloth or something?”.

 

Brexit

Téma, ktorá momentálne rezonuje asi najviac. Na Slovensku sa nenájde ani jedno médium, ktoré by našlo jediný (a akýkoľvek) dôvod, prečo bol Brexit dobrý nápad. Od hnevu, cez frustráciu, po nazývaní Britov rasistami, až po vysmievanie sa. Média už vyskúšali všetko.

Na túto tému si odporúčam pozrieť video Brexit, tam sú tie dôvody popísané lepšie a viac do hĺbky. Hlavným princípom je, že Anglicko odmieta diktát EÚ, ktorý však už prerastá do šikany. Nevolení zástupcovia rozhodujú o každodenných veciach. Každý deň nám v EÚ pribudne nejaká nová legislatíva, obmedzenie, norma. V konečnom dôsledku si to priplatí spotrebiteľ. Každá jedna reštrikcia, ktorú uvalia na výrobky, výrobu, dovoz a podnikateľov sa len premietne do ich nákladov, ktoré zaplatíme my.

EÚ v počiatku nebola zlou myšlienkou. Sloboda, voľný trh, menej vlády. To zneje skvele. Sen sa však rozplynul. Aj sa ešte niekto čuduje, prečo Anglicko chce vystúpiť? EÚ čím viac pohlcuje suverenitu jednotlivých štátov. Väčší prehlasujú menších. Daňový poplatník v Británii zaplatí europrojekty na Slovensku. Aj lavičky v Hnúšti za 8 000€ za kus by bol preplatil, lenže sa na to prišlo a tak im to stopli. Preto to zacvaká mesto zo svojho rozpočtu (rozumej slovenský daňový poplatník).

EÚ rozhadzuje peniaze daňových poplatníkov – ako každý skvelý socialista, a ide im to výborne. Dokonca si platia aj propagandistické spoty v TV. Radšej keby tie peniaze od daňovníkov vôbec nevybrali.

V Anglicku nejde len o imigrantov, a viem, to je presne to, na čo sa masmédia sústredia. Každý, kto hlasoval za Brexit, tak urobil len kvôli imigrantom. Čo nie je pravda. Ľudia už majú dosť diktátu z EÚ, ktorá im bude prikazovať, aké silné vysávače môžu používať, aké žiarovky si môžu kúpiť, na akej hlasitosti môžu počúvať svoj prehrávač v mobile. Sme hádam dospelí ľudia, ktorí sa vedia sami rozhodnúť. Briti nepotrebujú diktát, a už vôbec nie v tom, koho do svojej krajiny vpustia.

Ako som napísala, média sa snažia hlas o Brexite naštrbiť. Hovoria o petícií, ktorú podpísali údajne milióny ľudí. Pravdou je, že 77 000 hlasov už zrušili po tom, čo zistili, že petíciu podpísali hackeri a vystrelili si z médií. Navyše je veľa podpisov pod petíciou od obyvateľov iných krajín, aj úplne mimo EÚ. Nikomu asi napríklad nebolo divné, že 40 000 podpisov prišlo z Vatikánu, aj napriek tomu, že Vatikán má len 800 obyvateľov. O tomto už nie je potrebné informovať. Dôležité je spomenúť len to, že petícia ma milióny podpisov. A opäť pripomenúť, že Briti sú rasisti – dobrej mentálnej masáže nie je nikdy dosť.

Toto je najneobjektívnejší spôsob informovania. Ani neviem, či sa to ešte dá nazvať informovaním. Jediné, čo momentálne média píšu je, že iba rasisti hlasovali za Brexit a potom ľudí strašia. Strašia všade, kde sa dá. Strašia aj Slovákov, ktorí tam pracujú. Podľa môjho názoru, ak by Anglicko EÚ naozaj opustilo (čo sa podľa mňa nestane), ľudia, ktorí tam majú prácu, by tam najskôr mohli zostať. Určite by existovalo nejaké pracovné povolenie pre cudzincov, ktorí už pracujú pre konkrétneho zamestnávateľa. Myslím, že by bolo nemožné, aby Briti vykopli všetkých pracujúcich cudzincov.

Každá krajina, ktorá sa vytrhne spod diktátu EÚ má dve možnosti. Buď sa vytrhla, aby si vybudovala suverenitu a posilnila štát, socializmus a prerozdeľovanie, alebo sa vytrhla, aby vybudovala suverenitu a dala ľuďom väčšie slobody. Kedy už konečne ľudia pochopia, že bohatsvo spoločnosti sa nedá vybudovať prerozdeľovaním? Čím nižšie regulácie a dane sú v krajine a čím viac slobody má, tým bohatšia spoločnosť sa tam tvorí!

Kedže nie som veľmi oboznámená s politickou scénou v UK, neviem presne, aké osobnosti stoja za Brexitom, preto neviem odhadnúť, akým smerom sa chcú Briti vyberať. Asi tým socialistickým. Famózny prepis rozhovoru s Neigelom Farageom, v ktorom hovorí (samozrejme to bolo v médiách zle reprezentované a vytiahnuté z kontextu), že kampaň Brexit nemala použiť štatistiku, že 350 miliónov libier týždenne, ktoré predtým šli do EÚ použijú v zdravotníctve, mi natíska otázku. Prečo tých 350 miliónov od daňovníkov vôbec musia vybrať? Prečo namiesto toho, aby len rozmýšľali kde a ako peniaze prerozdeliť radšej neznížia dane?

Kotleba

Marián Kotleba je jedno veľmi zvláštne stvorenie, ktoré v novodobej slovenskej histórií nemá obdobu. Človek, ktorý sa zviditeľnil už dávnejšie a má nálepku fašistu. On a jeho malá veselá banda prívržencov. Mne však až takí veselí nepripadajú, skôr takí podivíni, stále si predstavím nejakých vyštudovaných učňovkárov, ktorí sa hrdia byť Slovákmi, no gramatika tak troška pokrivkáva.

Slovenské média sa rozhodli Kotlebu úplne ignorovať (Objektivita!!! Presne to, o čom hovorím), čo mu zaručilo pomerne veľké preferencie v posledných voľbách. Namiesto zameriavania sa na fakty sa z médií dočkáme len toho, že je to fašista a fašista. A ešte raz fašista. Média sa mali skôr zamerať na to, že je to pro-rusky orientovaný socialista a práve ten národný socializmus je to, v čom ho mali prirovnať k Hitelovi, nie kvôli jeho názorom na Cigánov a utečencov.

Pred voľbami som si prebehla ten ich slávny volebný program. A čo som zistila? Súhlasím s ním v dvoch veciach – jednoduchšia legálna držba zbraní pre občanov a vystúpenie z EÚ. Hneď po preštudovaní zbytku som skonštatovala – veď to je socialista! Až potom prišiel Sulík a spomenul to vo svojom blogu.

Keď sme ešte pri tej slovenskej politickej scéne, nie je tu jediná strana, ktorú by slovenské média podporovali. Fico, aj napriek tomu, že je socialista a ľavičiar, čo sa samozrejme SMEčku páči, toho nakradol už príliš veľa, a navyše nepodporuje príchod migrantov. Teda aspoň vo svojich výrokoch. Kotlebu som už spomenula. Keď sú SME a ostatné denníky tak za slobodu, ako tvrdia (radšej by som to nazvala pseudosloboda, resp. my rozhodneme, čo je pravda a čo nie), mali by podporovať SaS. No to im nesedí. Pretože Sulík je proti migrantom. Za to na neho v redakcii nenájdu jedno pekné slovo. Takže pre zatiaľ medzi slovenskými stranami svojho favorita nemajú. Možno keby sa Nicholsonová a Poliačik odštiepili z SaS, pretože naozaj nerozumiem, čo tam práve tí dvaja hľadajú.

 

Záver

Média majú obrovskú moc. Kredibilitu im dáva fakt, že si ich vieme kúpiť v tlači, že sú na obrazovkách televízií. A tam by nám vraj nikdy neklamali. Slováci sa mohli poučiť. Raz sme tu už taký režim mali a ten dnešný sa podľa mňa od neho ani nelíši. Každý by si mal podľa mňa sledovať média s určitou dávkou kritiky. Len preto, že sa redakcia denníka SME rozhodla, že budú pomáhať všetkým ľuďom žijúcim v krajinách tretieho sveta a podporia ich cestu za sociálnymi dávkami do Európy a naozaj tu nie je na túto ich pomoc žiaden limit (nie, nevedia odpovedať, že koľko miliónov by naplnilo ich zvrhlé chúťky a pohnútky), neznamená, že je to tá správna vec. Osobne verím v suverenitu krajiny a slobodu občanov. Každú krajinu tvoria ľudia, ktorí zdieľajú určitú kultúru a majú svoje hodnoty. Hodnoty islamského sveta však nie sú kompatibilné s hodnotami západného sveta, kde najdôležitejšie sú individuálne slobody, vrátane slobody slova. Každý štát by mal naslúchať svojim ľuďom a konať podľa ich vôle. Ak si obyvatelia Slovenska neprajú, aby im sem poslali tisíce migrantov, štát by mal zasiahnúť a načúvať jeho obyvateľom. V slobodnej spoločnosti je najdôležitejšie informovať objektívne a nezaujato. Pretože subjektívne si každý môže napísať čo chce na svojom blogu, nie v serióznom spravodajstve.

Zdroje

https://en.wikipedia.org/wiki/Sharia

https://muslimstatistics.wordpress.com/2015/03/19/sweden-77-6-percent-of-all-rapes-in-the-country-committed-by-muslim-males-making-up-2-percent-of-population/

https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Sweden

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Invandrare_utvandrare_Sverige_1850-2007.svg

http://www.frontpagemag.com/point/175434/1-4-swedish-women-will-be-raped-sexual-assaults-daniel-greenfield

https://en.wikipedia.org/wiki/Rape_in_Sweden

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Asylum_statistics

https://en.wikipedia.org/wiki/LGBT_in_Islam#Homosexuality_laws_in_majority-Muslim_countries

https://en.wikipedia.org/wiki/LGBT_in_Islam#Homosexuality_laws_in_majority-Muslim_countries

http://www.deathpenaltyworldwide.org/country-search-post.cfm?country=saudi+arabia

https://en.wikipedia.org/wiki/Sanctuary_city

https://en.wikipedia.org/wiki/Illegal_immigration_to_the_United_States

http://www.breitbart.com/big-government/2016/03/02/obama-plans-to-bring-thousands-more-syrian-refugees-into-the-u-s/

https://www.washingtonpost.com/news/fact-checker/wp/2016/05/23/recalling-hillary-clintons-claim-of-landing-under-sniper-fire-in-bosnia/

http://nasnovohrad.sme.sk/c/6979764/v-hnusti-nakupili-luxusne-lavicky-za-tisice-eur-unia-ich-nepreplati.html

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/06/26/concern-as-online-call-for-second-brexit-vote-gains-more-than-39/

http://www.tvnoviny.sk/domace/1694184_nonsens-v-hnusti-stoji-lavicka-8-tisic-a-plamen-54-tisic.-unia-peniaze-nepreplati

 

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s